Vaccinare obligatorie

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

edit: www.hotnews.ro/stiri-doctorh_actualitate-6158225-slobozia-eleva-clasa-diagnosticata-gripa-porcina.htm?cfat=" target="_blank">Slobozia: O eleva de clasa a IX-a, diagnosticata cu gripa porcina

O eleva de clasa a IX-a din Slobozia a fost diagnosticata, miercuri, cu gripa porcina, transmite Realitatea TV. Cursurile clasei in care invata aceasta urmand sa fie suspendate, de joi, timp de sapte zile.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei




Mey eu nu mai stiu ce sa spun si ce sa cred!

Asa cum spuneam aseara,mi se pare ca totusi se exagereaza putzin !

Nu fac aici polologia sistemului medical sau de invatzamint german,dar la inceputul anului scoalar am primit de la scoala scrisoare in care eram informatzi in legatura cu gripa porcina,cu simptomele caracteristice,eram rugatzi sa colaboram cu scoala(anuntzind in cazul in care este cazul,insa chiar eu personal am sunat sa anuntz ca va lipsi copilul de la scoala ,am intrebat si nu s-a semnalat niciun caz de gripa porcina in scoala pina acum)!

Tot in scrisoare eram instiintzatzi ca in cazul aparitziei unor cazuri singulare(vezi exemplul din ziar)inchiderea clasei sau a scolii nu intra in discutzie!Doar in cazul in care se vor semnala mai multe cazuri in clasa sau scoala(nu se precizeaza numarul lor)scoala va intra in legatura cu ministerul sanatatzii,care va dispune alte ordine mai departe!

Mie sa inchizi scoala pentru o saptamina pentru un caz de gripa mi se pare dus spre extrem,creind panica in rindul parintzilor si nu numai!

PS.Nu ni se recomanda ,de fapt nu se aminteste in scrisoare nicaieri despre vaccin si importantza lui!Precizeze ca eu sunt pentru vaccinare in general,vaccinurile antigripale neintrind pina acum pe lista celor obligatorii!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

se pare ca nu doar medicii spanioli refuza sa se vaccineze

http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=14903



roxana 11+ si ivan (2.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

asa mi-a spus asistenta...asa s-a exprimat

nu sunt ignoranta, si nici lipsita de educatie, cum zic unii aici, dar e alegerea mea de a nu ii face copilului meu nici vaccin antigripal anual si nici vaccin anti gripa porcina...
in plus de asta cel mai tare m-a deranjat faptul ca nu iti cer acordul pentru a ii face un vaccin, nu te intreaba ce alergii are etc...este inadmisibil
iar cu sistemul sanitar din romania mie una mi se face greata...

ptr cum sunt catalogate niste raspunsuri ...nu ne cunoastem in particular ca sa stim ce educatie avem, cati ani de scoal si de unde avem fiecare informatiile...asta ca sa fie clar

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

bulinuta, nu m.am gandit o clipa ca ai fi ignoranta, eu de fapt vroiam sa spun ca asistenta nu stie ce vorbeste, cine stie poate e vorba de un accin antigripal normal, si aia a crezut ca e noul vaccin...chiar si asa nu esti obligata sa accepti



roxana 11+ si ivan (2.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui bulinuta27

asa mi-a spus asistenta...asa s-a exprimat



bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze




Bulinutza,fara suparare acum dar de ce nu ai replicat cind ai auzit o asemenea ineptzie cu vaccinatul contra gripei porcine!Vad ca totzi participantzii la subiect spun ca se va produce si va fi scos pe piatza din decembrie!Tu nu ai stiut?

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

eu am sa intreb azi la medicul ed familie. sa vad ce spune si apoi va anunt!
de la scoala am primit si noi scrisoarea de care vb andacos, la fel si de la firma.



Bazar pt Mihaita

cont pay-pal:mihaela77oprea@yahoo.com

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA

Unii oameni au petrecut o viata intreaga si au adunat averi facand lucruri firesti, nefiresc de bine!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Citat:
citat din mesajul lui bulinuta27

asa mi-a spus asistenta...asa s-a exprimat



bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze




Bulinutza,fara suparare acum dar de ce nu ai replicat cind ai auzit o asemenea ineptzie cu vaccinatul contra gripei porcine!Vad ca totzi participantzii la subiect spun ca se va produce si va fi scos pe piatza din decembrie!Tu nu ai stiut?

Dana


ma tragi de urechi acum sau cum?
eu m-am enervat in mom in care mi s-a spus ca vor sa il vaccineze...fara sa ma intrebe daca sunt sua nu de accord..tie ti se pare normal?
la voi in germania asa se face?
vine copuilu vaccinat acasa si tu esti ok?


bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel



Ah, Razbointrucuvant e site-ul meu preferat .



Da, normal, si al meu ... mai ales ca e, nu-i asa, o referinta în materie de medicina, toxicologie... de stiinta în general .

Da' s-a interesat cineva ce crede Streinu Cercel despre oportunitatea vaccinarii anti AH1N1, sau a rriscurilor aferente acestei vaccinari? sau sunt mai credibile "formula as" si "razboinicii luminii" "raboinicii întru vorbe"?

Nu ma intereseaza ce zice Bazac-Lamborghini , dar ce zice Streinu Cercel mi se pare important.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Bulinutza,nu te trag de urechi ca nu-mi permit eu gesturi de astea catzesti,si aici nu discutam despre ce si cum se face in germania!

Tu ai venit pe un forum public si ai afirmat ca la gradinitza...ai dat toate datele intr-un mesaj anterior,de azi incepe vaccinarea contra gripei porcine!Asta in conditziile in care se afirma ca productzia si scoaterea pe piatza a respectivului vaccin se va face din decembrie!

Dana

Mergi la inceput