Vaccinare obligatorie

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

eu am spus ce s-a intamplat azi dimineata
sa inteleg ca ma faci mincinoasa?
si daca citesti bine mesajul meu o s avezi ca indignarea mea maxima a fost faptul ca vroiau sa vaccineze fara sa aiba acordul parintilor...ceea ce mi se pare inadmisbil..orice vaccin cu orice...
asta a fost probl;ema mea principala...
si nu mi-ai raspuns la intrebare...caci pana nu esti pus in situatia aia poti sa vorbesti mult despre ce ai face...

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Citat:
citat din mesajul lui bulinuta27

asa mi-a spus asistenta...asa s-a exprimat

nu sunt ignoranta, si nici lipsita de educatie, cum zic unii aici, dar e alegerea mea de a nu ii face copilului meu nici vaccin antigripal anual si nici vaccin anti gripa porcina...
in plus de asta cel mai tare m-a deranjat faptul ca nu iti cer acordul pentru a ii face un vaccin, nu te intreaba ce alergii are etc...este inadmisibil
iar cu sistemul sanitar din romania mie una mi se face greata...

ptr cum sunt catalogate niste raspunsuri ...nu ne cunoastem in particular ca sa stim ce educatie avem, cati ani de scoal si de unde avem fiecare informatiile...asta ca sa fie clar

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze




Nu stiu de ce te simti lezata de mesajul meu. Faci parte cumva din categoria celor despre care scriam eu in el?
Nu decizia de a face sau nu vaccinul o comentam ci faptul ca ne luam ca oile dupa ce zice unul sau altul pe forum/ziare/radio/mailuri obscure.
A si in cazul in care sperai sa ma atingi cu afirmatia "mi se face greata de sistemul sanitar din Romania" te anunt ca nu ai reusit.
Ma intristeaza foarte tare atitudinea asta, e adevarat, si ii vad consecintele in fiecare zi. Si prin spitale si prin statistici. Dar lasa, ca daca tot numai avem medici si asistente creste numarul de bioenergeticieni/naturisti/alternativi la care se poate apela. Si tarifele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vauva spune:

Mie nu mi se pare nimic distractiv aici, nici in Finlanda inca nu se vacccineaza nimeni, este un vaccin cu efecte secundare discutabile, inclusiv la TV pe programele frantuzesti a aparut aceasta stire. Eu mi-am vaccinat fetitza cu toate vaccinurile din schema de vaccinare, in plus chiar i-am facut si vaccinul impotriva varicelei si vaccinuri antigripale dar de acest vaccin imi este teama, pt ca am citit si eu despre efectele negative din cauza ca nu este testat suficient

Aici au fost pana acum intr-o garnizoana vreo 2-3 cazuri, dupa care a intrat in carantina dar nu stiu pe ce perioada, si chiar si intr-o gradinita 14 copii si 3 adulti. Nu a fost insa nimic grav s-au vindecat toti. dar nu s-a creat nici o isterie din cauza asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos


Mie sa inchizi scoala pentru o saptamina pentru un caz de gripa mi se pare dus spre extrem,creind panica in rindul parintzilor si nu numai!



se suspenda clasa 1 saptamina

scoala se inchide daca apar 3 cazuri in clase diferite in acelasi timp



Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

exact vauva, asa am procedat si eu, dar de vaccinul asta mi.e frica,
medicii , majoritatea spun ca nu e testat suficient si nici timp pentru asta nu e

eu ma iau dupa medici nu dupa ziare bloguri si alte pagini...si cum ma iau dupa ei nu ma vaccinez :)

roxana 11+ si ivan (2.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sheannamp

Citat:
citat din mesajul lui bulinuta27

asa mi-a spus asistenta...asa s-a exprimat

nu sunt ignoranta, si nici lipsita de educatie, cum zic unii aici, dar e alegerea mea de a nu ii face copilului meu nici vaccin antigripal anual si nici vaccin anti gripa porcina...
in plus de asta cel mai tare m-a deranjat faptul ca nu iti cer acordul pentru a ii face un vaccin, nu te intreaba ce alergii are etc...este inadmisibil
iar cu sistemul sanitar din romania mie una mi se face greata...

ptr cum sunt catalogate niste raspunsuri ...nu ne cunoastem in particular ca sa stim ce educatie avem, cati ani de scoal si de unde avem fiecare informatiile...asta ca sa fie clar

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze




Nu stiu de ce te simti lezata de mesajul meu. Faci parte cumva din categoria celor despre care scriam eu in el?
Nu decizia de a face sau nu vaccinul o comentam ci faptul ca ne luam ca oile dupa ce zice unul sau altul pe forum/ziare/radio/mailuri obscure.
A si in cazul in care sperai sa ma atingi cu afirmatia "mi se face greata de sistemul sanitar din Romania" te anunt ca nu ai reusit.
Ma intristeaza foarte tare atitudinea asta, e adevarat, si ii vad consecintele in fiecare zi. Si prin spitale si prin statistici. Dar lasa, ca daca tot numai avem medici si asistente creste numarul de bioenergeticieni/naturisti/alternativi la care se poate apela. Si tarifele


stimata colega de forum
1.nu intentionez sa te ating cu sist sanitar...nici nu stiu ce leg ai cu el si nici nu ma intereseaza asta....asta o spun prin prisma intamplarilor multe si nefericite din viata mea si a copilului meu...
2.nu cred ca e cazul sa ma cataloghezi tu...se intelegea clar din mesajul tau ca cei ce refuzam vaccinare, inclusiv aia antigripala suntem niste ...oi vad ca acum
3.si nu tsiu ce bienergeticieni/naturisti etc tot imi spui...ca eu nu am scris despre asa ceva...dar din nou...hai sa catalogam oamenii ca e simplu...asta m-a deranjat...

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Tocmai a vorbit A.S Cercel la realitatea. De abia in decembrie va incepe Cantacuzino sa fabrice noul vaccin.

Come to The Dark Side ... we have cookies!




Merci, xeno si denizel , nu vazusem postarile voastre cānd am scris adineauri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

OMS-ul zice ca abia in septembrie-octombrie va fi gata.Poate in sectorul 4 din Bucuresti sa existe un laborator mai avansat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Bulinutza, stai linistita, copiii nu sunt vaccinati fara acordul parintilor.
Inainte de vaccinare, parintele este instiintat in scris in legatura cu aceasta si este rugat sa-si acorde tot in scris consimtamantul.
Daca nu e de acord, scrie ca nu e de acord, iar copilul nu e vaccinat.

Pana una alta, pana la vaccinare adica, dr. Streinu Cercel insista ca www.realitatea.net/adrian-streinu-cercel--fac-apel-la-parinti-sa-nu-si-lase-copiii-la-scoala-daca-stiu-ca-acestia-sunt-raciti_617007.html" target="_blank">trebuie sa tinem copilul acasa daca este racit.


Dayanara, sincer, nu pot intelege de unde stii care e parerea majoritatii medicilor din Spania.

Nu puteai sa ma faci sa recunosc ca o situatie e imposibil de rezolvat si ca e fara sorti de izbanda, caci eram incontinuu in cautarea unei solutii si, de fapt, problema se punea daca eram un om optimist sau un om prea prost - Saul Bellow, Aventurile lui Augie March

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

denizel, s.a spus la stiri, la vremea respectiva, un fel comunicat de la ministerul sanatatii, dupa care evident fiind o stire a aparut in ziare la televizor, si chiar la medicii de familie am primit acelasi raspuns

ca exemplu: http://www.elconfidencialdigital.com/Articulo.aspx?IdObjeto=21943

eu oricum am gasit pagina acum, ca exemplu, repet, eu stirea o stiam de mai multe saptamani

roxana 11+ si ivan (2.12.2006)

Mergi la inceput