Vaccinare obligatorie

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

mers la gradi azi dus copilu...la intrare asistenta se uita la el si intreaba: e bolnav? eu raspund: in ce sens? ea: e racit sau ceva? io: nu, de ce? ea ca astazi facem vaccinul anti gripa porcina...io am luat foc: cum isi permit sa faca asa ceva?..eu NU SUNT DE ACORD...iar pe ei nu ii intereseaza asta...nici nu te intreaba daca esti sau nu de acord, un alt copil in fata lui a fost 'testat' la fel sa vada daca e bolnav dar mama lui nu a intrebat ptr ce si lui probabil ca ii vor face

nu intreaba daca au alergie sau nu
nu intreaba nimic si te trezesti cu copilul vaccinat acasa
NU MI SE pare normal
si nu sunt de acord cu vaccinul anti gripa porcina ptr ca nu e testat indeajuns...asta cu gripa porcina e o isterie generala creata ...asta e parerea mea

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deborah77 spune:

Mai bulinutza, tu vorbesti serios? Unde se intampla asta? Inteleg ca la noi nu exista inca vaccinul. Sau poate tu locuiesti in alta tara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

Eu vorbesc foarte foarte serios, ca nu-s tampita...in romania, bucuresti, sector 4, gradinita nr 62 Sanziana

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui alevin

Si cam cum ar putea sa ma oblige sa vaccinez copilul care este la gradinita? Sa fim seriosi! E doar un alt "articol profesionist".

Andreea, mama lui 'Tefan


"He who fights and run away, lives to die another day."


pai asa bine. doar nu stai cu copilul la gradinita. ti-l vaccineaza fara sa te intrebe, te trezesti cu el acasa vaccinat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauditzadennis spune:

Am primit pe mail azi si m-a pus pe ganduri:

http://www.razbointrucuvant.ro/2009/08/09/studiu-stiintific-asupra-periculozitatii-vaccinului-gripei-porcine/


Oricum, ideea vaccinarii copiilor fara a anunta in prealabil parintii si a cere acordul acestora mi se pare cel putin absurda. Copilul meu, de exemplu, are astm bronsic, nici vaccinul antigripal obisnuit nu i-l fac...

Sanatate multa tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:





Ah, Razbointrucuvant e site-ul meu preferat .
Sigur ca sa nu ne vaccinam, pai nu?
Cine are rabdarea sfintilor si rabda pana la sfarsit (ul articolului) afla minunata veste: grecii vor fi TOTI vaccinati. Ieeee, ce concedii gratis in Grecia o sa-si faca de-acuma romanii ramasi in viata, aia vigilenti si nevaccinati adica. Numa' de s-ar stapani si nu ar vopsi in portocaliu vilele raposatilor greci :))
Mai, pe bune acuma, da' nu credeam vreodata ca Athosul o sa se plece in fata iluministilor ucigasi. Vaaaai!!!!

Nu puteai sa ma faci sa recunosc ca o situatie e imposibil de rezolvat si ca e fara sorti de izbanda, caci eram incontinuu in cautarea unei solutii si, de fapt, problema se punea daca eram un om optimist sau un om prea prost - Saul Bellow, Aventurile lui Augie March

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

acolo de ce nu se spune cit de periculoasa e gripa porcina? ca ataca plaminii, ca pot muri oameni tineri?

dar eu nu cred ca se vaccineaza acum in romania.. si oricum vaccinul costa bani, pina nu li se cer bani mamicile pot sa stea linistite...

edit: www.hotnews.ro/stiri-doctorh_actualitate-6158225-slobozia-eleva-clasa-diagnosticata-gripa-porcina.htm?cfat=" target="_blank">Slobozia: O eleva de clasa a IX-a, diagnosticata cu gripa porcina

O eleva de clasa a IX-a din Slobozia a fost diagnosticata, miercuri, cu gripa porcina, transmite Realitatea TV. Cursurile clasei in care invata aceasta urmand sa fie suspendate, de joi, timp de sapte zile.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Rau e sa fii ignorant. Dar si mai rau e sa te crezi invatat dupa ce te-ai informat din mailuri sau de la radio sant
Gripa porcina e o forma de gripa. Mai agresiva si cu risc de mortalitate mai mare la COPII si TINERI.
In fiecare an se fac vaccinuri antigripale impotriva tipului de virus gripal care se preconizeaza ca va fi mai frecvent in toamna-iarna respectiva.
Vaccinul antigripa porcina (din punct de vedere medical gresit spus porcina) e nou pentru ca impotriva acestui tip de virus gripal nu a fost nevoie sa se faca vaccin (nu era la fel de raspandit ca si pana acum).
In rest, nu are nimic deosebit. Si daca il poate produce si Institutul Cantacuzino pica si teoria conspiratiei si a imbogatirii companiilor farmaceutice. Nu stiu pe nimeni care lucreaza acolo si sa aiba mai mult decat salariu de bugetar.
Oricum mi se pare foarte interesant cum toata lumea se fereste sa se supuna unor tratamente cu care ministerul sanatatii si organizatia mondiala a sanatatii sunt de acord in schimb e gata sa bage pe gatul copiilor toate siropurile obscure si in care numai "Inginerul" sau "Naturistul" care le face in bucataria din casa proprie stie ce-a pus in ele.
Asta da nivel de educatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Tocmai a vorbit A.S Cercel la realitatea. De abia in decembrie va incepe Cantacuzino sa fabrice noul vaccin.

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

bulinuta din cate stiu cred ca gradinita aia e prima care are vaccinul :)))
eu nu am auzit ca a inceput vaccinarea in nici.o tara

si aici nu e vorba de conspiratii sau mai stiu eu ce, aici printre morti sunt destule gavide, ele fiind cosniderate un grup de risc, cu toate astea medicii au refuzat sa se vaccineze ei insasi si nici nu garanteaza efectele mai ales la gravide
plus ca vaccinul va aparea intr.o luna, doua cand probabil ca virusul va muta, si nu va mai avea nici.n efect

roxana 11+ si ivan (2.12.2006)

Mergi la inceput