Breaking News - 3

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Melku, imi pare rau, dar am zis ce am avut de spus... si mai clara de atit nu pot fi. Am zis ca-l cred nevinovat, dar ca am avut dubii, normale la inceput si vad ca nu sint singura. Cind mai multe persoane iti spun ca esti beat, atunci sint sanse chiar sa fii, nu? Dar in lumina a ceea ce s-a intimpla de la prima zi de proces si pina acum, totul a mers spre nevinovatie, deci acum sint sigura ca a fost nevinovat.

Dar tot nu eram linistita, ca asa sint eu din fire, pentru ca, sa fie posibil asa ceva, o asemenea inscenare, trebuie sa ori un tupeu nebun sa acuzi un om, chiar daca interesul material e mare, bagindu-ti copilul la inaintare... ori, ceea ce cred ca s-a si intimplat, sa ai un spate acoperit de o persoana sau mai multe, care poate nu au aceleasi interese ca tine, dar scopul final e acelasi: distrugerea celui acuzat. Si vorbesc aici de avocat si, mai ales, de acel procuror districtual, care, cred eu, a fost cel care a minuit tot.

Si m-am gindit in analiza mea la ceva care ar fi putut avea in mineca aceste sau aceasta persoana ca sa instrumenteze cazul. Si, cred, nu sint sigura, ca este vorba despre aceasta dependenta de medicamente. In 1993 nu era asa grav, dar in 2003 era, mai grav chiar decit era acum sau la fel, dar a fost sa moara acum, poate ca moartea i-a fost grabita de stresul si oboseala cauzate de pregatirea concertelor.

Mai lamurita!?!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melku spune:

Citat:
citat din mesajul lui nelia

Mai lamurita!?!



nop!
da' io zic s-o lasam balta!
sigur nu esti ceva din cele trei enumerate mai sus?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melku spune:

nelia tot io revin.
pentru ca am limbarita la ora asta si pentru ca am tiimp libeeer si pentru ca nu poci sa ma bag la petreceri cu pantaloni si pentru ca toata lumea petrece iar io bantui singura pe aici, n-ai vrea sa reluam subiectul?
dar nu aici, ci la generale.
motivul: am citit cu atentie din nou ce ai scris si cred c-am inteles unde bati cu toate ca te-ai invartit de ne-ai ametit si ai riscat sa te faci prost inteleasa. oricum, unele fraze ale tale sunt intrigante, da' cred c-am inteles.
e motiv bun, nu?!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Gata, doua zile am scapat de examene... reluam ce vrei tu. Imi pare rau ca te-am ametit, dar nu-mi pare rau daca sint prost inteleasa, decit daca cineva se supara si cere lamuriri, atunci revin si le dau. Altfel, este o parere, spusa la o cafea, e si normal ca nu e scris negru pe alb ca intr-o carte... eu am zis ca nu mai revin, toata concluzia aia a fost sa ma linistesc, de acum intru la melodia zilei si prin alte topicuri despre ceea ce a lasat... dar daca ma provocati cu cine stie ce filmulet... nu ma pot tine de cuvint.

Dar asa, ca o lamurire suplimentara... cind am spus ca la inceput am avut dubii, am uitat sa spun ca in 1993, in 2003 s-a repetat atit de cusuta cu ata alba povestea, incit nu-mi aduc aminte sa ma mai fi gindit e sau nu e... Mai ales ca mama baiatului sarise sa-l apere pe binefacator cum l-a numit si dupa aceea... si chestia cu tinutul prizonieri... hai sa fim seriosi, ca au trait ca in sinul lui Avram acolo. Si am un ghimpe rau de tot impotriva ei: cum lasi tu copilul tau, ca pe o prostituata, cu un om acuzat de pedofilie!?! Deci, sincer, acolo a fost totul planuit cu muuult timp inainte, poate chiar inainte ca MJ sa-l cunoasca pe baiat... si nu cred ca e doar capul ei la mijloc, ci si al celor care in 1993 nu au reusit sa-l aduca in tribunal...

Ma rog, discutam discutii, nu mai are rost, nu mai e... inca nu mi-a trecut ghiara din piept de cind am vazut reclama la film... Ma intreba cineva de ce tocmai acum... nu stiu, avea ceva in privire, in felul in care se misca... of, ce am mai plins. Sint doua secunde, in filmuletul cu interviul, la 1.50, cind inghite in sec si in This is it, la 1.59... care mi-au rupt sufletul de mila lui.

Si da, sint deschisa la discutii, intreaba-ma si iti spun ce am vrut sa spun, daca mai tin minte... De cind tot scriu la mesajele alea, ca-si inceput prin word, oprite, iar incepute... am dat doua examene. Si cursul se numeste Teorii explicative ale comportamentului uman si context social... cred ca de la alea mi se trage .

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

nu stiu ce sa mai zic si de mama lui
http://www.tmz.com/2009/09/17/michael-jackson-katherine-jackson-probate-allowance/
pana acum cine ii platea toate astea? tare mi-e frica ca familia lui minunata o sa le manance toti bani copiilor pana implinesc ei varsta la cre pot decide singuri, legal vorbind, ce se intampla cu banii lor....

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Iata ce scrie pe facebook un fan apropiat al lui MJ:

Karen Faye Kissinger:
Michael had to go through another physical exam in London, for the insurance companies, before the 02 shows. I was told (at Michael's funeral) by Randy Phillips that he read my letters and they were "doing all that they could". I wonder if they realized he could NEVER pass the exam?

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

FanClub DC Michael Jackson organizeaza actiune umanitara pt Craciun - implica-te si tu, click aici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melku spune:

MJ voia sa scoata o linie de imbracaminte impreuna cu designerul Christian Audigier:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axxxa spune:

Imi pare rau daca a sunat dur ceea ce am spus. Sunt la fel de trista ca si voi, insa un fan isi iubeste artistul cu bune si cu rele, asta insemnand ca poate sa fie obiectiv si sa analizeze si actiunile lui discutabile, nu numai pe cele bune.
Sunt de acord cu faptul ca acuzatiile de pedofilie si tot ceea ce a urmat dupa, sunt o inscenare oribila, pusa la cale pana in cele mai mici amanunte, n-am niciun dubiu.
Sunt de acord cu operatiile estetice, daca te fac sa arati mai bine si esti impacat sufleteste cu ele.
Dar cu ceea ce nu sunt eu de acord, asta neinsemnand ca il judec, ci ca e doar o opinie personala, este partea cu copiii. Cu siguranta a avut motivele lui ca sa procedeze asa, insa sunt si eu mama si stiu ca pentru un copil prezenta mamei este cea mai importanta si nimic n-o poate substitui, in special in primii ani de viata, cand psihicul lor e foarte fragil. Copiii lui nu au avut cui spune mama si nu erau nici orfani, nici abandonati. Pe mine asta ma intristeaza...
Oare asta n-o sa-si puna amprenta pe psihicul lor?
De asemenea nu discut relatia afectiva cu copiii lui, din punctul acesta de vedere sunt ai lui, indubitabil. Insa dpdv genetic, cei 2 frati nu par a avea nici urma de gene negroide, stiut fiind faptul ca acestea sunt foarte puternice si ar fi imposibil sa nu aiba ceva si de la el. Cei doi sunt blonzi, cu par drept, ten alb si ochi albastri. Unde sunt asemanarile cu el? Dar poate putin din geniul lui (ca de aici vine frustrarea mea de fapt), va merge mai departe prin Blanket, la care asemanarile sunt evidente, iar ochii identici.
Inca o data, imi cer scuze daca am suparat pe cineva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

In ceea ce priveste treaba cu copiii...da de Debbie de ce nu zice nimeni ca n-a procedat corect?

Odata ce esti mama si dai nastere unui copil, cred ca nici o suma de bani din lume nu este suficienta sa compenseze cu faptul ca lipsesti din viata copiilor tai dimineata cand se trezesc, seara cand merg la culcare, in prima zi de scoala, la primul dinte, la primul pas... Debbie de ce a acceptat banii de la el? Daca el ar fi fost asa de crud si ar fi departat mama de copii, atunci mama aia care se presupune ca a fost fortata sa renunte la copii de ce a acceptat bani? Trebuia sa nu accepte nimic. O lume intreaga a inteles din asta ca de fapt, sentimentele ei materne au fost mai slabe decat banii!!!

Din cate se declara in interviuri cand a intalnit-o pe Debbie era trist si abatut ca voia copii. Iar ea s-a oferit, s-a oferit sa il ajute si sa ii faca ea copiii pe care el ii dorea cu atata ardoare.Am senzatia ca ea asta a vazut de la inceput, un oarecare business....ea devine cunoscuta ca mama copiilor lui MJ, primeste si niste bani de acolo incolo ii e mai usor sa razbata in viata. Nu mai ramane asistenta necunoscuta de pana atunci.

Nimeni nu imi scoate asta din cap....odata ce iti pierzi copilul si primesti in locul lui niste bani, nu esti de compatimit, ci de condamnat. Era de compatimit daca semna ca renunta la ei fara sa primeasca nimic in schimb. Asta spune multe despre ea. Dar asa....eu nu vad in ea nici urma de sentiment matern.

Iar despre mama lui Blanket, cred ca MJ a invatat ceva din experienta cu Debbie si a ascuns totul muult mai bine cu Blanket. Oricum, is toti 3 a fel de dulci.

Iar cine zicea ca Prince si Paris nu au nimic din talentul lui.....de unde stii? Copiii astia au fost feriti de ochii presei cat a trait M si bine a facut. Daca nu scriu tabloidele ca ei canta extraordinar, nu inseamna ca nu o pot face. Din moment ce in concertele de la Londra erau toti implicati si aveau momente cu tatal lor pe scena ma gandesc ca au ceva talent, nu ii punea sa faca playback, nu?

Eu sunt blonda, gandesc cu un neuron, dar asta cred si asta sustin cu tarie. Chiar m-a revoltat chestia aia cum ca M i-a despartit pe copii de mama. Asa vad eu lucrurile. Puteti sa ma contraziceti, eu asta cred si asta vad!

Cat despre vinovat sau nevinovat......nu am altceva de zis decat nevinovat pana in panzele albe. La mine nu exista dar, poate sau e posibil. Clar NEVINOVAT!


Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale





Mergi la inceput