Burtici fericite de septembrie-octombrie (200)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Stai linistita ca o sa se rezolve totul,o sa vezi ca fara tine nu pleaca...
Asa sunt soacrele....nu e o noutate!
Doamne fereste sa n-ajungem si noi asa la varsta lor!!!
34+


Citat:
citat din mesajul lui alex25

Gata, m-am trezit ca nu se mai poate, dorm ca valiza in gara!

Monica, ne bucuram ca ai trecut pe la noi si ca sunteti bine. Am notat galafor si sa speram ca va functiona si la noi la fel ca la tine. Poze cu puiutzul cel dragut cand ne mai pui?

Offff, eu m-am suparat tare de tot: ma suna soatza si ma intreaba daca nu mergem in weekend la ai lui (la 250km distanta) ca astazi e sarbatoare mare si vrea sa treaca si pe la ei. In fiecare an am fost, niciodata nu am zis nimic, dar acum chiar nu se poate, i-am spus ca pot naste oricand, nu mi se pare normal sa imi ceara asa ceva, mai ales ca nu e cine stie ce urgenta, sora lui nu a fost in fiecare an si nu s-a intamplat nimic, asta e, anul asta va merge ea. Si am impresia ca il trage ata sa se duca singur, fara mine....mi se pare de necrezut, adica prefera sa fuga pana acolo si sa riste sa nu fie aici daca Doamne fereste ma apuca pe mine.....plus maica'sa care ar putea sa ii spuna sa stea linistit probabil ca toarna paie pe foc numai sa isi indeplineasca ea un capriciu sa il vada pe fi'su. Doamne, imi pare rau ca am scris aici asa ceva sa ca v-am facut capul doaga, dar simt ca mi s-a rupt ceva in mine.

----------------------------------------------
Alexandra 37s+ cu fluturasul Alessia (Ruxandra)
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

AMR aprox 2 sapt


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Elle o sa ii dau astazi un sms Katterynei, desi mi-e nu stiu cum, ca ramasese ca imi da ea vesti si nu am primit nimic. Sper sa fie bine!

----------------------------------------------
Alexandra 37s+ cu fluturasul Alessia (Ruxandra)
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

AMR aprox 2 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Hai Vik_Cj!!!! Sa ai o nastere usoara si recuperare rapida, un bebe sanatos, mancacios si necolicos si sa ajungeti acasa cu bine!!!



"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa Maria 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:



Felicitari kiki_cri mami de Alex si Razvan



Felicitari Thea22 mami de Matei Alexandru



Felicitari daciana.ilie mami de Darius Alexandru



Felicitari lutoniana mami de David



Felicitari madalina84 mami de Irinel Andrei



Felicitari iuliapapusa mami de Stefania Gabriela



Felicitari happy_uka mami de Carina Maria



Felicitari Ioanna81 mami de Carol Ioan Calin



Felicitari anomis28 mami de Dinu Andrei



va doresc din suflet multa sanatate si fericire si sa va bucurati din plin de comorile voastre , sa va lumineze zilele




Aida ...
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:


Nu pot sa nu scriu nimic in capitolul 200.
Multe, multe imbratisari pentru pitici si multe felicitari pentru mamici. Tin pumnii si pentru fetele care sunt la rand.
V-am mai citit pe sarite, m-am bucurat pentru voi, m-am intristat pentru katteryna si pentru kiki. Doamne ajuta sa fie bine. Am avut si noi un pic de emotii cu ochisorii lui Matei. Am facut control la IOMC si ne-a zis ca are stadiul 1 de retinopatie, care este in general reversibil, dar trebuie tinut sub observatie. Dupa 4 zile am fost la un dr. renumit - Burloiu - si a zis ca nu are nimic. Ori si-au revenit spontan ori n-a fost nimic. Ei papa bine, au luat 1 kg 200, resp 1 kg 300 intr-o luna. Sunt si un pic coliciosi, nu exagerat. Ma supara ca vomita cam des, probabil din cauza ca sunt foooarte lacomi. Acum stau cu Matei pe piept si ii simt gazele din burtica. De vreo 4 -5 zile fac kk doar o data pe zi. Nu stiu de ce, eu n-am schimbat nimic in alimentatia mea. Si sunt niste basinosi...grupa mare...Vrem sa facem botezul pe 17 octombrie, sper sa gasim local. Daca ati miscat ceva in sensul asta, poate imi dati si mie idei - pentru vreo 40 de persoane. Va pupicesc si ma duc la bucatarie, poate pap si eu ceva pe ziua de azi.

hi5
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

vreau sa va spun ca si la mine tot Galafor combinat cu ceai de chimen si anason , am tzatzele pline desi Erik nu isi ia portia de mancare din ele ca adoarme ... asa ca trebuie sa ii dau si sticla ... oricum pentru mine este mare realizare ca am ce sa ii dau si am cumparat cantar si ii fac proba suptului si mai mult de 40 de ml nu isi ia la o masa ... dar e ok si asa

... mai citesc si mai revin



Aida ...
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Mimika,azi ma gandeam la tine
Noi avem botezul programat pe 27 sept,tot asa in jur de 40 de persoane...referitor la local,n-am ce-ti zice,dar daca ai alte intrebari,iti rasp cu drag

My family

Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si Razvan (21 august 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



gata .. i-am dat restart!

lucia Doamne .. ce poezie de copil!!!! este absolut superb! m-a topit toata pozuca cu degetelul in manuta .. felicitari inca o data .. este un deliciu gogosarul scump!


LA MULTI ANI, DANA! SA FII SANATOASA, FERICITA SI SA VINE BEBITA SANATOASA PE LUME!

monica ma bucur mult ca totul este ok si ca laptic e din belsug!!!

da fetelor, are dreptate monica .. cand alaptam, multa apa, papa suficienta si multi carbohidrati .. sa vedeti ce imi tasnea mie lapticul din dupa ce papam paste .. mama mama ..

aiduka multi!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si 37+ Anna Sophia
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


asta este vestitul www.naturaplant.ro/produse/3827/Galafor" target="_blank">GALAFOR??

de unde se cumpara?? il gasim si in magazin sau numai pe net?

sar-mana!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si 37+ Anna Sophia
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:



Nastere usoara Vik_CJ





Aida ...
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput