Burtici fericite de septembrie-octombrie (200)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta



asta este vestitul www.naturaplant.ro/produse/3827/Galafor" target="_blank">GALAFOR??

de unde se cumpara si cat costa??

sar-mana!

exact asta. Parca 33 lei costa si l-a gasit dl sot la farmacie , orice farmacie si are 75 de pastile si DA si mie imi curg sanii nu am mai patit asa ceva si inca ceva , daca strang sare ca din arteziana ... e bine cat bebe suge



Aida ...
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



cris uite, mi-a raspuns o fata din austria ..

"hallo..in viena sunt o gramada de magazine pe bebelasi...eu ma duc cu drag la "babywalz" in Gasometer pe strada: Guglgasse 12, cu metroul ajungi exact acolo, U3 statia gasometer..sau Shopping City Süd (de ajuns cel mai usor cu masina) unde ai toysRus, baby1one, kika, lutz etc. http://www.scs.at/scs/shops/Shopdetailseite.en.php?shopid=788"


Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si 37+ Anna Sophia
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

buna fetele

am intrat si noi putintel asa. eu tot singurica cu puiutii si raman in formula asta pana pe 5 oct, in cel mai fericit caz. e destul de obositor dar ce sa facem, am intrat in hora si acum jucam.

In primul rand felicitari tuturor mamicilor care si-au vazut puiutii in ultima saptamana. sa fie sanatosi si sa va aduca numai bucurii.
ma rog pentru kiki si trandafirasul Katterynei sa fie ok.
vazut si pozici frumoase de bebei, care mai mari care mai mici, toti frumosi, frumosi.
de citit mai citesc cateodata, dar reusesc f putin, poate mai tarziu o sa fie mai bine cu timpul, deocamdata f greu. va rog sa ma iertati daca nu reusesc sa va scriu la toate dar va rog sa ma credtei ca mereu va port in gand.

fetelor e obositor dar atat de frumos sa ii vad pe amandoi, de nu va pot spune cum salta inima mea cand adina il mangaie sau ma striga " hai mamiiiii , stefan vrea titi!!!! hai odata n-auzi ca vrea titi!!!!"
la noapte facem si noi 4 saptamani, nici nu stiu cand au trecut, parca ieri era inca in burtica si inca ar mai fi fost acolo daca ar fi asteptat pana la termen.
e din ce in ce mai prezent, sta, admira patutul, caruselul, pe adina cand e prin zona, pe mine cand suge... ii place la baita si la masaj foarte mult, a inceput sa mai si planga cand ii e foame, ca pana de curand doar maraia. il mai deranjeaza burtica dar la modul usurel as spune ca nu plange ci doar se agita, maraie.
eu sunt destul de ok, doar ca astazi se pare ca mi-a venit deja menstruatia... astept sa vb cu dr care e in operatii de dimineata, dar din cate am inteles pe net, nu e nici o problema ca a venit asa de repede. o sa vedem.
noi ne-am hotarat sa facem botezul pe 24 sau 31 octombrie in functie de nasii lui si de sala libera la restaurant. noi vrem neaparat la una din locatiile Residence, unde am facut si botezul Adinei si care ne incanta de fiecare data. de organizare se ocupa nepoata mea care cu asta se ocupa - organizari de evenimente.


va pup si o sa incerc sa mai intru



Raluca mamica fericita de Stefan Alexandru (20.08.2009) si Adina Andreea (12.11.2006)


Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta


asta este vestitul www.naturaplant.ro/produse/3827/Galafor" target="_blank">GALAFOR??

de unde se cumpara?? il gasim si in magazin sau numai pe net?

sar-mana!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si 37+ Anna Sophia
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun


mie mi l-a luat ionut de la farmacie, cred ca de la dona.

Raluca mamica fericita de Stefan Alexandru (20.08.2009) si Adina Andreea (12.11.2006)


Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

DPN-ul meu este 11 oct 2009. A fost 22 la inceput, ca era bebele mai mic si asa iesea la ecograf...acu insa e 11 oct, UM e 4 ian 2009., deci iese numai bine.... o sa vad dupa amiaza rezultatul de la acid uric...
Intre timp ma lupt cu candida, tot bag ovule de clotrimazol, care nu sunt deloc "ergonomice".... daca cumva nu reusesc sa scap de ciuperca asta, e posibil sa nu ma lase sa nasc natural?
Mi-a mai zis ca bebele e in prezenta craniana, orientare iliaca stanga...ce inseamna asta?

Imi iubesc copilul ... abia astept sa te tin in brate, BEBE!!!!!
36+ cu - Rares Costin
AMR 4 saptamani brrrr
http://family.webshots.com/album/573707422MNKhRk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:



Felicitari Luhtien pt bebeloi , sa fiti sanatosi si sa va bucurati din plin de noul membru al familiei





Aida ...
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Buna,

Si eu aveam DPN tot 22 octombrie,dar cum nasc prin cezariana trebuie sa ne hotaram intre 15 si 20 octombrie.Vad ca la tine a decalat mult data...
34+


Citat:
citat din mesajul lui x_ggg

DPN-ul meu este 11 oct 2009. A fost 22 la inceput, ca era bebele mai mic si asa iesea la ecograf...acu insa e 11 oct, UM e 4 ian 2009., deci iese numai bine.... o sa vad dupa amiaza rezultatul de la acid uric...
Intre timp ma lupt cu candida, tot bag ovule de clotrimazol, care nu sunt deloc "ergonomice".... daca cumva nu reusesc sa scap de ciuperca asta, e posibil sa nu ma lase sa nasc natural?
Mi-a mai zis ca bebele e in prezenta craniana, orientare iliaca stanga...ce inseamna asta?

Imi iubesc copilul ... abia astept sa te tin in brate, BEBE!!!!!
36+ cu - Rares Costin
AMR 4 saptamani brrrr
http://family.webshots.com/album/573707422MNKhRk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

gogosarul

incerc sa recuperez si eu ceva

Cea mai fericita la termen



Laci a zis ca se vede ca e la termen felicitari mamico pt bebeloi frumos sa fiti sanatosi si sa va bucurati din plin unii de altii



Aida ...
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta


asta este vestitul www.naturaplant.ro/produse/3827/Galafor" target="_blank">GALAFOR??

de unde se cumpara?? il gasim si in magazin sau numai pe net?

sar-mana!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si 37+ Anna Sophia
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun


daaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

MangaGirl 37+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

AMR 3 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Dana15 la Multi Ani!!! Sa ai o nastere cat mai usoara, un bebe sanatos si papacios, sa te bucuri in fiecare clipa de minunile din viata ta! Felicitari sotului pentru ca stie sa aiba grija de tine!
Auzi tu...serenade la chitara. Al meu...daca-l rog asa ceva...ma trimite sa-mi dau singura drumu' la muzica E de-un romantism...ceva de groaza...

Anomis Felicitari pentru bebelacul Dinu!!! Sa fie sanatos si papacios

Luto vazut si io gogosar frumos . Cum suge el degetelul...mancal-ar mama de frumusel

Aidut tu cum mai esti?? Eric ce mai "zice"?? Pe unde v-ati preumblat?

Raluca_U Chiar asa...4 saptamani au trecut deja?? Moama ce zboara timpul!!!

Andra Si mie-mi place numele ales de voi, asa usor frantuzit. Ordinea pentru care votez: Sophie Amelie.

Melania Cum te mobilizezi tu catre bucatarie...eu nu inteleg. As face orice numai sa nu ma pui la gatit. Cand am citit ca la ora 8 dimineata tu erai cu 2 feluri de mancare terminate...m-a cuprins invidia. Ma uit ca deja s-a facut 12 si eu nu m-am apucat nici macar sa-mi spal vasele din chiuveta...alea de azi dimineata...

Ce sarbatoare mai este azi, fetelor??? Ca voiam sa bag macar la spalat sa ma simt si eu utila pe ziua de azi.

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & cu Radu-Mihai 34+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput