Burtici fericite de septembrie-octombrie (200)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15



pentru www.youtube.com/watch?v=WRbsz1Ha7Zo" target="_blank">fetele mele dragi



multumim de tratatie cu sanatate si cu multe bucurii , beeey , am dat drumu la melodie si era tot la maxim si era sa trezesc bebeloiu



Aida ...
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Si eu vroiam sa bag la spalat...vad ca e cruce neagra in calendar.
Deci,spalam sau nu???


Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Dana15 la Multi Ani!!! Sa ai o nastere cat mai usoara, un bebe sanatos si papacios, sa te bucuri in fiecare clipa de minunile din viata ta! Felicitari sotului pentru ca stie sa aiba grija de tine!
Auzi tu...serenade la chitara. Al meu...daca-l rog asa ceva...ma trimite sa-mi dau singura drumu' la muzica E de-un romantism...ceva de groaza...

Anomis Felicitari pentru bebelacul Dinu!!! Sa fie sanatos si papacios

Luto vazut si io gogosar frumos . Cum suge el degetelul...mancal-ar mama de frumusel

Aidut tu cum mai esti?? Eric ce mai "zice"?? Pe unde v-ati preumblat?

Raluca_U Chiar asa...4 saptamani au trecut deja?? Moama ce zboara timpul!!!

Andra Si mie-mi place numele ales de voi, asa usor frantuzit. Ordinea pentru care votez: Sophie Amelie.

Melania Cum te mobilizezi tu catre bucatarie...eu nu inteleg. As face orice numai sa nu ma pui la gatit. Cand am citit ca la ora 8 dimineata tu erai cu 2 feluri de mancare terminate...m-a cuprins invidia. Ma uit ca deja s-a facut 12 si eu nu m-am apucat nici macar sa-mi spal vasele din chiuveta...alea de azi dimineata...

Ce sarbatoare mai este azi, fetelor??? Ca voiam sa bag macar la spalat sa ma simt si eu utila pe ziua de azi.

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & cu Radu-Mihai 34+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Nu este sarbatoare astazi, din cate stiu eu!

Asa ca, spor la treaba!

----------------------------------------------
Alexandra 37s+ cu fluturasul Alessia (Ruxandra)
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

AMR aprox 2 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Citat:
citat din mesajul lui adinus8

40+5

pozici

mai poti?



Aida ...
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

eu galaforul l-am laut de la plafar din romnanica. se gaseste peste tot.
aida cat timp ajunge o cutie? ca numai una am si as vrea sa-i spun mamei sa mai trimita.

Ralu bun venit pe la noi.

Mimika ce bine ca totul e ok cu ochisorii. Acum ma bag si eu ca musca in c... calului...dar eu cred ca nu trebuie sa-ti faci probleme pentru fatpul ca varsa. Eu am avut grija de gemeni care nu aveau inca 6 luni cand am inceput. am stat cu ei un an de zile si vomitau si eu dupa fiecare masa pana pe la 7 luni. Mi-a spus mama lor atunci ca nu e bai, doar ca ei au fost mai mici, fiind doi si stomacelul lor nu era inca obisnuit, chiar daca solide inca nu le dadeam asa mult. dar dupa fiecare laptic vomitau. Nu stiu daca e valabil pentru toti gemanutii, dar eu asta am experimentant.

Luci am descoperit de ce nu te-a mai sunat nimeni cu placenta. Ieri am sunat la St. Thomas si mi-au spus ca in tot UK-ul exista un singur centru unde recolteaza pentru donatii si asta e langa mine aici la King's COllege Hospital. Si nu mi-au ocnfirmat daca femeia respectiva vine si in alte spitale sau accepta donatii doar de la cele care nasc in spital.

Cat despre recoltare celule stem, am zis ca dau si eu un telefon la Virgin cells sau cum s-o fi chemand, dar si acolo te scaprini cu stanga la urechea dreapta. Ei doar ti le pastreaza in banca, dar trebuie sa gasesti pe altcineva care sa fie oncall la orice ora care sa ivna sa recolteze. nu o face banca. deci, cu alte cuvinte, chestiunea asta e foarte mishto in teorie, ca in practica e cam greu de realizat. se pare ca Romanica e mai organizata.

MangaGirl 37+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

AMR 3 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui suede

Si eu vroiam sa bag la spalat...vad ca e cruce neagra in calendar.
Deci,spalam sau nu???


Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Dana15 la Multi Ani!!! Sa ai o nastere cat mai usoara, un bebe sanatos si papacios, sa te bucuri in fiecare clipa de minunile din viata ta! Felicitari sotului pentru ca stie sa aiba grija de tine!
Auzi tu...serenade la chitara. Al meu...daca-l rog asa ceva...ma trimite sa-mi dau singura drumu' la muzica E de-un romantism...ceva de groaza...

Anomis Felicitari pentru bebelacul Dinu!!! Sa fie sanatos si papacios

Luto vazut si io gogosar frumos . Cum suge el degetelul...mancal-ar mama de frumusel

Aidut tu cum mai esti?? Eric ce mai "zice"?? Pe unde v-ati preumblat?

Raluca_U Chiar asa...4 saptamani au trecut deja?? Moama ce zboara timpul!!!

Andra Si mie-mi place numele ales de voi, asa usor frantuzit. Ordinea pentru care votez: Sophie Amelie.

Melania Cum te mobilizezi tu catre bucatarie...eu nu inteleg. As face orice numai sa nu ma pui la gatit. Cand am citit ca la ora 8 dimineata tu erai cu 2 feluri de mancare terminate...m-a cuprins invidia. Ma uit ca deja s-a facut 12 si eu nu m-am apucat nici macar sa-mi spal vasele din chiuveta...alea de azi dimineata...

Ce sarbatoare mai este azi, fetelor??? Ca voiam sa bag macar la spalat sa ma simt si eu utila pe ziua de azi.

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & cu Radu-Mihai 34+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!



dk e cruce neagra...parca nu se spala...dar mai stiu eu...stiu sigur ca la cea rosie nu se spala...

MangaGirl 37+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

AMR 3 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

fetele, stiu ca s-a mai discutat pe subiectul asta...dar eu tot nedumerita sunt...sa-i faca copilului vitamina K sau nu la nastere?

aici mi s-a psus ca i-o fac automat...dar nu stiu daca sa fiu de acord sau nu.

MangaGirl 37+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

AMR 3 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Servus, dragelor!

Dana, sar'na de tratatie... mama, ce tratatie, asta e de-a dreptul ospat regal!
Si ce sotior, manca-l-ar mama de berbecut romantic ce e el!
Tu esti o figura cu saritul inapoi in pat, asa, sa te rasfete! Doar n-o sa ii strici omului surpriza acuma...
Un strugurel ne dai cand te intorci? Pls pls...

Vaaaai, am vazut prunc David de Luto, doamne ce grasunel si suparat e el, ptiu ptiu... Sa-l mananci si alta nu! O dulceata.

Adi, acus organizam si un "get together" pentru copii, sa se cunoasca mai bine. Stai sa vina si strutza si ne punem pe treaba cu logistica...

Ce ma bucur cand vad mamicile ca isi fac timp sa intre sa ne mai povesteasca una alta! Jos palaria, fetelor, sunteti de admirat. Sper sa ma tina si pe mine bosogii sa fac la fel.

Alex, nu fii suparata, poate ca nu asta vrea sotiorul (sa faceti vizita cu pricina la socrii), poate ti s-a parut tie, ca stii ca acuma, in perioada asta, suntem si noi cu fitilul mai scurt (cum zice sotul meu), ne aprindem din orice. Nu si-a dat seama cu proponerea lui, cine stie. Nu mai bine vorbiti voi doi si ii zici ce ai simtit din tonul lui? Uite un pupic sa iti treaca supararea.

Apropo de fitil scurt, ieri pe zi am avut capsa pusa rau. Nu ne mergea netul si am chemat tipa de la management office. L-a sucit, l-a invartit, mai un telefon la compania de cabluri, mai o maslina, o atentie... pana la urma verdictul: ne se poate azi (era pe la 4pm), maine rezolvam cu netul! Mi-au sarit toate cele: pe mine nu ma intereseaza, faceti ce faceti, am insitat cu netul asta din prima clipa (eu inca lucrez de acasa, plus ca doar nu era sa pierd forumeala, nu?!), sa faceti bine sa faceti ceva sa mearga netul. Se uita biata femeie, care este un tzar de om, mai mica decat doctorul meu, furnica si alta nu. Eu cu burta in fata, cu mainile aproape in sold, turuiam pe engelezeste si o dadeam din cand in cand si pe romaneste (sotul fastacit tot, ca nu stia cum sa ma mai calmeze). Ca sa realizez ca femeia incerca sa imi zica ca nu se poate sa cheme compania de cablu din cauza alertei de taifun! Dar eu nu si nu: ce taifun, nu ma intereseaza!! Radea sotul de mine dupa aia: taifun sau nu, te mai uiti, dai sa mearga netul!!!


Nela, viitoare mamica de Ana, 38+
Manca-o-ar mama de strut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Mai bine spal maine..ca n-au intrat zilele in sac..inca


Citat:
citat din mesajul lui MangaGirl

Citat:
citat din mesajul lui suede

Si eu vroiam sa bag la spalat...vad ca e cruce neagra in calendar.
Deci,spalam sau nu???


Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Dana15 la Multi Ani!!! Sa ai o nastere cat mai usoara, un bebe sanatos si papacios, sa te bucuri in fiecare clipa de minunile din viata ta! Felicitari sotului pentru ca stie sa aiba grija de tine!
Auzi tu...serenade la chitara. Al meu...daca-l rog asa ceva...ma trimite sa-mi dau singura drumu' la muzica E de-un romantism...ceva de groaza...

Anomis Felicitari pentru bebelacul Dinu!!! Sa fie sanatos si papacios

Luto vazut si io gogosar frumos . Cum suge el degetelul...mancal-ar mama de frumusel

Aidut tu cum mai esti?? Eric ce mai "zice"?? Pe unde v-ati preumblat?

Raluca_U Chiar asa...4 saptamani au trecut deja?? Moama ce zboara timpul!!!

Andra Si mie-mi place numele ales de voi, asa usor frantuzit. Ordinea pentru care votez: Sophie Amelie.

Melania Cum te mobilizezi tu catre bucatarie...eu nu inteleg. As face orice numai sa nu ma pui la gatit. Cand am citit ca la ora 8 dimineata tu erai cu 2 feluri de mancare terminate...m-a cuprins invidia. Ma uit ca deja s-a facut 12 si eu nu m-am apucat nici macar sa-mi spal vasele din chiuveta...alea de azi dimineata...

Ce sarbatoare mai este azi, fetelor??? Ca voiam sa bag macar la spalat sa ma simt si eu utila pe ziua de azi.

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & cu Radu-Mihai 34+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!



dk e cruce neagra...parca nu se spala...dar mai stiu eu...stiu sigur ca la cea rosie nu se spala...

MangaGirl 37+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

AMR 3 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Liliana,imi place f mult sa gatesc si sa fac curatenie...de aici sporul asta al meu.Cand eram mica (de parca acum as fi tare mare),ai mei vroiau sa ma ia cu ei la gradina (plivit straturi,semanat..din astea) si de urat ce imi era le promiteam ca atunci cand se vor intoarce vor gasi casa luna si bec si 2 feluri de mancare...faceam orice,numai sa nu ma duca la gradina.Asa ca dupa atata timp,a ajuns sa-mi placa ...trebaluiala prin casa,nu mersul la gradina

My family

Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si Razvan (21 august 2009)


Mergi la inceput