Rugaciune colectiva pentru a avea un copil (46)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Livsy spune:

Buna dimineata, dragele mele, apar si eu, aseara am venit foarte tarziu, am facut Rugaciunea pe la 1 noaptea, dar nu am mai avut puterea sa intru sa va salut. Am fost la concert la Cohen si m-am distrat copios, a fost superrrrr!!!!

Va multumesc tuturor celor care ma "laudati" atata , mie mi se pare ca fac prea putin, fara falsa modestie, de aceea sunt putin cand citesc cuvintele voastre frumoase. Stiti si voi, stiu si eu Cine MERITA cu adevarat cuvintele de lauda! Asa ca Ii vom multumi Lui! Si eu as vrea sa va multumesc si voua, TUTUROR, celor care tineti viu acest topic prin ceeacce impartasiti aici, din sufletele voastre atat de frumoase!

Vreau sa va spun ca intr-adevar s-a intamplat ceva de cand am inceput sa intorc filele acestui topic, cum spune Deeva, si anume simt mai profund decat inainte Rugaciunea voastra, simt cat d emult ma ajuta faptul ca ne rugam impreuna, ma rog cu mai multa atentie, ceva s-a schimbat, va iubesc si mai mult, imi doresc si mai multe lucruri extraordinare pentru voi - si este minunat! De aceea, daca cineva doreste sa incerce, voi lasa cu bucurie aceasta indeletnicire in mana urmatoarei fete, caci este intr-adevar o binecuvantare!

Va doresc o sambata frumoasa, cu familiile, iar duminica sa mergem la Sfanta Liturghie, ca sa ne rugam si sa Ii multumim Lui pentru toate Darurile Lui! Chiar daca noi ne mai dorim cate ceva in plus, trebuie sa recunoastem ca tot ce suntem si tot ce avem se datoreaza Lui, Celui care nu ne lasa si ne iubeste asa cum suntem si se ingrijeste de noi in fiecare clipa! Un weekend binecuvantat pentru voi si casele voastre!

Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Livsy spune:

Iata si psalmul pe care vi-l datoram de aseara. Cititi-l, pentru ca este extraordinar de frumos! Si este exact ceeace va doresc!

Psalmul 19

Catre mai marele cantaretilor. Un psalm al lui David

1. Sa te asculte Domnul in ziua necazului, sa te ocroteasca Numele Dumnezeului lui Iacov,
2. Sa-ti trimeata ajutor din locasul Sau cel Sfant si sa te sprijineasca din Sion!
3. Sa-Si aduca aminte de toate darurile tale de mancare si sa primeasca arderile tale de tot!
4. Sa-ti dea ce-ti doreste inima si sa-ti implineasca toate planurile tale!
5. Atunci ne vom bucura de biruinta ta si vom flutura steagul in Numele Dumnezeului nostru. Domnul sa-ti asculte toate dorintele tale!
6. Stiu de acum ca Domnul scapa pe unsul Sau si-i va raspunde din ceruri, din locasul Lui cel Sfant, prin ajutorul atotputernic al dreptei Lui.
7. Unii se bizuiesc pe carele lor, altii pe caii lor; dar noi ne bizuim pe Numele Domnului, Dumnezeului nostru.
8. Ei se indoiae si cad; dar noi ne ridicam si ramanem in picioare.
9. Scapa, Doamne, pe imparatul si asculta-ne cand Te chemam!


Magdita,
TUTUROR,

Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Doamne Ajuta!

Livsy multumim pt Psalm!

..si bineinteles,

www.calendar-ortodox.ro/luna/septembrie/septembrie05.htm" target="_blank"> Sinaxarul de azi!


Sa va fie de folos!


ALBUM
POZE RECENTE

8 si 4 maselute
Ioana creste mare

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 7+ - IUSTIN/IUSTINA
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Oare unde sunt fetele noastre? E atat de putina activitate aici pe topic.....imi e dor de voi fetelor.......imi e dor sa va citesc postarile
Doamne ajuta!



MONICA, mamica ingerasului din ceruri DENIS CRISTIAN IONUT - (23.12.2008)
si viitoare mamica de copilasi jucausi

Doamne, asculta-ne rugaciunile si binecuvanteaza-ne cu copii sanatosi pe noi si pe toti parintii !

..............................................

Nimic nu este intamplator!
..............................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Livsy spune:

Buna seara!

Daa, mvb, cam putina lume astazi!... Sa speram ca fetele sunt undeva la iarba verde/munte etc, in orice caz undeva departe de fumul oraselor si ca petrec alaturi de cei dragi un weekend odihnitor si vesel! Tu ce mai faci? Sa stii ca nu te-am uitat, te asteptam cu Vestea Buna!!! Dumnezeu sa-ti ajute!

vvvvv, m-am bucurat foarte mult cand am vazut ca ne-ai scris! Slava Domnului, cu casuta, si Doamne ajuta in continuare! Eu cred ca ati realizat foarte mult si ca orice ar mai spune unii si altii, voi trebuie sa va bucurati de asta! Doamne ajuta si acuma, in casuta proaspata poate trage si un puiut mic! Dumnezeu sa va binecuvanteze!

Ioanact, multumim mult pentru Sinaxar si Dumnezeu sa iti rasplateasca! Cum te mai simti?

Multumim pentru cuvintele frumoase, Mara Anisia, intotdeauna alaturi de noi cu incurajari si optimism! Dumnezeu sa-ti ajute!

Sandaa, asemenea, multumiri pentru gandurile frumoase, sa iti dea Dumnezeu si tie toate cele bune si implinirea dorintei tale!

Pogonici, ce mai faci?

Din pacate, Ally nu a mai intrat deocamdata sa ne spuna numele de botez pentru a o trece in listuta... daca cineva dintre voi o cunoaste de pe alt topic, va rog sa imi spuneti Multumesc mult!

Va imbratisez cu mult drag pe toate, absolut fara nici o exceptie, Cleopatra, Deeva, Laurra, Anaomaria, Oanka, Georgia, Magdita, Madutz, Cami (sa stii ca nu te-am uitat!), Happymum, Luca, Anadomnica, fetele mai vechi, absolut toata lumea, chiar daca nu am trecut toate numele...


O duminica frumoasa!

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

seara buna la toata lumea
am trecut sa va spun ca voi lipsi din peisaj timp de 2 sapt ... plecam in concediu .. speram sa plecam 2 si sa venim 3 sau 4

va pupacesc pe toate si sa auzim numai de bine .. sper cand revin sa gasesc proaspete mamicute si , si mai proaspete gravidute

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Ajutati-o pe Alexia www.alexiatoma.ro
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Livsy spune:

Aaa, Georgic, concediu de vis si da, SA SE IMPLINEASCA CE SPUI! Doamne Ajuta!!!!!! O sa ne fie dor de tine!!

Iata,

Psalmul 20

Un psalm al lui David, mai-marelui cantaretilor.

1. Doamne, intru puterea Ta se va veseli imparatul si intru mantuirea Ta se va bucura foarte.
2. Dupa dorirea inimii lui i-ai dat lui, si de voia buzelor lui nu l-ai lipsit pe el.
3. Ca l-ai intampinat pe el cu binecuvantarile bunatatii, pus-ai pe capul lui cununa de piatra scumpa.
4. Viata a cerut de la Tine si i-ai dat lui lungime de zile in veacul veacului.
5. Mare este slava lui intru matuirea Ta, slava si mare cuviinta vei pune peste el.
6. Ca ii vei da lui binecuvantare in veacul veacului; veseli-l-vei pe dansul intru bucurie cu fata Ta.
7. Ca imparatul nadajduieste in Domnul si intru mila Celui Preainalt nu se va clinti.
8. Afla-se mana Ta, peste toti vrajmasii Tai, dreapta Ta sa afle pe toti cei ce Te urasc pe Tine.
9. Pune-i vei pe ei ca un cuptor de foc in vremea aratarii Tale;
10. Domnul intru mania Sa ii va tulbura pe ei, si-i va manca pe ei focul.
11. Rodul lor de pe pamant il vei pierde, si samanta lor dintre fiii oamenilor.
12. Ca au gandit rele impotriva Ta, au cugetat sfaturi, care nu vor putea sa stea.
13. Ca ii vei pune pe ei pe fuga si cu arcul Tau vei tinti capul lor.
14. Inalta-Te, Doamne, intru taria Ta; canta-vom si vom lauda puterile Tale.


Sa fie folos!

Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:



Doamne Ajuta!

Livsy multumesc de intrebare.
Nu prea ma simt bine, tot greturi am, si m rau, ieri am varsat pt prima data. Sper sa nu se m repete, tare nasol e.
Ii multumesc lui Dumnezeu , ca il am pe sotul meu, si se ocupa de Ioana in sensul ca ii da sa pape (supa/ciorba, piure...etc), eu pot sa ii dau iaurtul, cerealele si fructele..laptele il bea singura.
Maine voi merge sa imi fac analizele, si tot maine voi intra in a 8 a sapt de sarcina.
Multumim si pt psalm.
georgia_c sa ai un CONCEDIU PLACUT! ..si sa fie asa cum zici, sa veniti 3 sau 4.

..si bineinteles:
www.calendar-ortodox.ro/luna/septembrie/septembrie06.htm" target="_blank">Sinaxarul de azi!


ALBUM
POZE RECENTE

8 si 4 maselute
Ioana creste mare

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 7+ - IUSTIN/IUSTINA
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

am auzit astazi dimineata pe programul 1 la emisiunea religioasa, rugaciunea Anei, sotia lui Ioachim .
o stie cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Ioanact ce repede trece timpul...ai parcurs aproape un sfert din sarcina.....cand ma uit la semnatura ta si vad cum trec saptamanile, ma incarc cu o doza mare de optimism
Doamane ajuta sa fie bine!
mai ai un pic si scapi si de starile astea urate de rau



MONICA, mamica ingerasului din ceruri DENIS CRISTIAN IONUT - (23.12.2008)
si viitoare mamica de copilasi jucausi

Doamne, asculta-ne rugaciunile si binecuvanteaza-ne cu copii sanatosi pe noi si pe toti parintii !

..............................................

Nimic nu este intamplator!
..............................................

Mergi la inceput