Rugaciune colectiva pentru a avea un copil (46)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Livsy

Doamne ajuta si sa auzim numai de bine .
Pup toate fetele, fara exceptie .

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler
Anul asta se va intampla din nou, iar atunci va fi perfect!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

mam rugat maicutii domnului si sfintilor sa ne dea putere sa trecem peste toate greutatile vietiiiii..asa a fost sa fie..si neam linistit sufleteste

noi credem in minuni..si imi zic NIMIC NUI INTAMPLATOR..POATE ASA A FOST VOIA DOMNULUI...poate a fost un semn ca nu treb sa mergem cu masina.si nu imi pare rau...daca sotul meu a sustinut ca el nu merge decat masina..stiti ce mai zis astazi....vai dar nui de mers cu masina..ca acolo se fura maisini si e un haos in trafic..

si miam zis..doamne astea sunt minuni..ca el zicea ca nu merg cu trenul..iar acum este de acord doar cu trenul............deci ruugaciunea din suflet are mare putere

.poate vine bb fara sa mergem la budapesta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

buna seara fetelor.
eu am fost plecata astazi cu sotul. am avut o problemuta cu masina pe la targul frumos, dar cu ajutorul lui Dumnezeu, ne-am intors cu bine acasa.

va zic ceva ce deja stiti... dar e atat de frumos sa repeti mereu asta... e de ajuns sa crezi in El cu adevarat... si sa ceri... si El nu te uita niciodata.

va doresc din inima numai bine.

posibil sa plec cu sotul si maine. vedem.

Doamne ajuta sa fie bine tuturor!




Blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Livsy spune:

Buna seara!

Pogonici, asa ma gandeam si eu, sa-ti spun sincer... ca poate vine BB fara sa mai mergeti la Budapesta! Sa dea Dumnezeu!

Happymum, drum bun daca mergeti! Foarte frumos ai scris... si eu am simtit asa in ultimul timp si cred ca foarte mult fac rugaciunile voastre, sincer, nu stiu ce m-as face fara ele!!! Sa va ajute Dumnezeu!

Dragele mele, va trimit cate o TUTUROR, si si ma retrag pentru astazi, ca imi este extraordinar de

Iata si Psalmul 18, care mi se pare deosebit de frumos:

Catre mai marele cantaretilor. Un psalm al lui David

1. Cerurile spun slava Lui Dumnezeu si intinderea lor vesteste lucrarea mainilor Lui.
2. O zi istoriseste alteia acest lucru, o noapte da de stire alteia despre el.
3. Si aceasta, fara vorbe, fara cuvinte, al caror sunet sa fie auzit:
4. dar rasunetul lor strabate tot pamantul si glasul lor merge pana la marginea lumii. In ceruri El a intins un cort soarelui.
5. Si soarele, ca un mire, care iese din odaia lui de nunta, se arunca in drumul lui cu bucuria unui viteaz:
6. rasare la un capat al cerurilor si isi ispraveste drumul la celalalt capat; nimic nu se ascunde de caldura lui.
7. Legea Domnului este desavarsita si invioreaza sufletul; marturia Domnului este adevarata si da inetelpciune celui nestiutor.
8. Oranduirile Domnului sunt fara prihana si veselesc inima; poruncile Domnului sunt curate si lumineaza ochii.
9. Frica de Domnul este curata si tine pe vecie; judecatile Domnului sunt adevarate, toate sunt drepte.
10. Ele sunt mai de pret decat aurul, decat mult aur curat; sunt mai dulci decat mierea, decat picurul din faguri.
11. Robul Tau primeste si el invatatura de la ele; pentru cine le pazeste rasplata este mare.
12. Cine isi cunoaste greselile facute din nestiinta? Iarta-mi greselile pe care nu le cunosc!
13. Pazeste de asemenea pe robul Tau de mandrie, ca sa nu stapaneasca ea peste mine!
Atunci voi fi fara prihana, nevinovat de pacate mari.
14. Primeste cu bunavointa cuvintele gurii mele si cugetele inimii mele, Doamne, stanca mea si Izbavitorul meu!


Sa ne fie de folos!

Doamne Ajuta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caciantoni spune:

SLAVIT SA FIE DOMNUL!


dragutelor si cipicah.....am aparut....si pentru ca am aparut....sinaxarul de azi....

http://www.calendar-ortodox.ro/luna/septembrie/septembrie04.htm

ioanact - multumesc ca ai postat tu sinaxarul cat am lipsit eu....Bunul Dumnezeu si Maicuta Domnului sa te rasplateasca! sarcina usoara in continuare.....

livsy - multumim pentru psalmi si tot ceea ce faci....Bunul Dumnezeu si Maicuta Domnului sa te rasplateasca!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vvvvv spune:

bine v-am regasit, Livsi, sunt aici, in dimineata asta am putut sa citesc 80% din ce s-a mai scris! O sapatamana am stat acasa pentru ca mesterii au plecat, au terminat lucrarea, si am incercat pe cat posibil sa sa facem curatenie. Mai avem un pic! La servici nevenind, nu am avut cum sa va mai citesc si sa va scriu, iar acasa, si acum zace calculatorul in cutie! Nu am plecat niciunde, iar anul asta chiar nu avem cum pleca! Ne mai trebuiesc multe, nu am bagat nimic pentru iarna, dar nu ne plangem , sa fim sanatosi! Am eu o vorba pe care mereu o spun ,, sa fim sanatosi si intelegere in familie sa avem"! promit sa revin cu amanunte! Mai am de citit din spate un pic, si cu siguranta o sa fiu prezenta! va pup pe toate si va imbratisez cu drag, si sa auzim numai de bine! Multumesc in fiecare zi Bunului Dumnezeu, ca ne da putere si ne ajuta sa terminam lucrarea!
SLAVA BUNULUI DUMNEZEU PENTRU TOATE!
DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaraAnisia spune:

buna dimineata,

Livsy , Caciantoni si Ioanact multumesc pentru postarile voastre

fetelor, ma intreb ce mai face Lauraa, ca nu ne-a mai vizitat de mult. sper ca e bine si se bucura alaturi de minunea ei.

vvvvv, Doamne ajuta in continuare, sa terminati lucrarea si sa aveti parte de intelegere si viata fericita.

pogonici, ce frumos ti-ai gasit tu linistea sufletului

happymum, sa ai drum bun si sa va intoarceti cu bine

uoff, rau este cand deznadajduim si ne pierdem rabdarea, ma rog la Bunul Dumnezeu sa-mi linisteasca sufletul si sa-mi regasesc linistea, ca uneori ma apuca asa o disperare....
am inceput aseara sa citesc o carte foarte frumoasa - convorbiri cu Parintele Cleopa, vol. 16 si m-au mai linistit cele scrise acolo, dar uneori e asa de greu, ca nu stim pe ce drum sa o apucam.

vreau sa va doresc un weekend frumos, cald, linistit si asa cum va doriti voi.

va pup,

Mara



Cu Dumnezeu in gand


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jujuka spune:

salutare fetele mele dragi.nu am mai scris de ceva timp,abia ieri m-am ridicat din pat,a dat un pic necazul peste mine.v-am spus ca am lucrat la apartament si am inceput sa am probleme cu mijlocul.de duminica m-am blocat rau de spate,abia de azi m-am putut ridica sa merg cat de cat bine.asa ceva nu am patit in viata mea alaltaieri m-am ridicat sa merg pana la baie si parca mi-a bagat cineva un cutit in mijloc de am cazut de pe picioare.e groaznic.de ce imi este cel mai frica e faptul ca mi-a facut radiografie la coloana si sper sa nu se fi prins inainte o sarcina ca e groaznic atunci.acum stau cu sufletul la gura pana imi vine ciclul,de data asta chiar ma rog sa imi vina ciclul,deoarece sunt interzise radiografiile in sarcina.dar ce sa fac trebuia sa o fac la cat am fost de rau,am tot amanat dar am fost prea rau ,se pare ca de la o scolioza se trage totul si bineinteles am ridicat ceva greu si mi s-a deplasat o vertebra.a zis ca am fost aproape de hernie de disc.
acum ma simt un pic mai bine, dar tot ma mai doare.eu i-am zis doctorului ca de luni as vrea sa ma duc la lucru dar a zis sa nici nu ma gandesc ca nu e de gluma cu asa ceva si ca marti o sa ma aduca pe targa daca incep sa fortez coloana mai ales ca am munca de birou si fortez acolo,a zis ca conteaza mult sa stau la pat.asa ca inca o saptamana la pat.
va rog sa va rugati pentru mine sa ma fac bine si sa dea Dumnezeu sa imi vina ciclul,nu mai vreau alt necaz.DOAMNE AJUTA
VA PUP PE TOATE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Jujuka imi pare atat de rau ca nu te simti bine....poate ar fi bine sa faci si niste fizioterapie pentru coloana......sa fii bine si sa te faci bine!



MONICA, mamica ingerasului din ceruri DENIS CRISTIAN IONUT - (23.12.2008)
si viitoare mamica de copilasi jucausi

Doamne, asculta-ne rugaciunile si binecuvanteaza-ne cu copii sanatosi pe noi si pe toti parintii !

..............................................

Nimic nu este intamplator!
..............................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandaa spune:

Dragele mele va multumesc tuturor celor care scrieti si va rugati. Bunul Dumnezeu sa va ocroteasca. Va doresc tuturor un sfarsit de saptamana cat mai linistit cu multa sanatate pace si intelegere.
Va pup pe toate si va doresc noapte buna.

Doamne ajuta!

Mergi la inceput