Burtici fericite de septembrie-octombrie (183)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Citat:
citat din mesajul lui titi143

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta


babytza multumim ptr vestile bune despre monicuta. ma bucur ca s-a mai linistit. Doamne ajuta!

mel frumusel razvi .. curat picioare de model ..

cine intreba de sterilizator de la primii pasi? si eu tot din ala vreau. am o prietena care are tot din asta si mi-a spus ca e universal, merge orice tip de bibe cu conditia sa meraga bagat in microunde. eu am avut pompa chicco si sterilizator de imprumut chicco si le-am dat inapoi .. nu m-au statisfacut deloc. am bagat in sterilizator alta marca de bibe si mi s-a topit un pic suportul .. iar pompa .. horror .. manuala cu para .. am facut muschi de la ea. il puneam pe sotz sa "dea la pompa" ca eu nu mai puteam de maini ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si 35+ Anna Sophia
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Eu am intrebat de sterilizator. Eu as vrea sa imi cumpar elctric. Poate ca este mai bun, mai ales ca am auzit ca cel la microunde nu este recomandat. Am gasit o oferta buna si de aceea intrebam, deoarece am biberoane de la avent si nu stiam daca merg la sterilizator. Multumesc de lamuriri.

32+ cu Eduard Toma
Evolutia noastra


Salutare fete cu burtici sau bebici!

Eu am sterilizator electric Chicco si am biberoane Avent + pompa manuala si biberoane Nuk. Nu am avut surprize neplacute, merge foarte bine.

hi5
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

si tot despre alaptat Emma era o figura si jumatate
Pozitia de alaptat era exclusiva de alaptat. Daca era satula si eu o tineam in brate in pozitie incepea sa planga pt ca nu ii mai era foame , iar daca ii era foame si o tineam in pozitie si nu era bibe gata , atunci iar plangea de mama focului



Aida ... 37+ AMR max 15 zile
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anomis28

alex scumpa ,


cum se numeste minunea pe care o detii ?

eu prefer sa am asa ca tine, unul sa faca mai multe.... nu prea am loc in bucatarie.....



35+


Buun, ca sa nu vorbesc aiurea, am scos ustensila din dulap si biberoanele Avent si am inceput sa citesc instructiuni si sa testez.

Aparatul este de la JOYCARE si se numeste - 3 in 1 MULTI3BABY (JC220)


Se poate folosi pentru sterilizare biberoane de orice tip (are grilaj ptr biberoane inalte si subtiri dar se poate scoate si se pot introduce orice tip de biberoane), borcane sau recipente, incalzeste un biberon odata, poate fi folosit ptr a gati legume la abur si pentru decongelare.

Eu l-am luat de la BabyExpo si am dat pe el 200ron. Am gasit si site-ul celor care il comercializeaza www.aparate-medicale.com/produse.php?id=39" target="_blank">AICI

Sper sa va fie de folos!

----------------------------------------------
Alexandra 35s + 4z cu fluturasul Alessia (Ruxandra)
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

AMR aprox 4 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Fata mosului, eu cred ca suntem pe-o felie ;) Ma bucur ca ai terminat treaba si ai doar de "clocit". Bucura-te de momentele astea, ca vor trece, ca o parere...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa Maria 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

alex




35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Nu am reusit sa dorm..pai cu supa si pepene verde la bord, nici nu ma mir!

De la croco nu avem inca nici o veste..nu m-a sunat; am zis ca poate se odihneste..o sa o sms-uiesc mai tarziu;

Katteryna?

De Criss nu stim inca nimic?

m-am bucurat mult de tot pentru vestile de la Monica..totul merge inspre bine! slava Domnului!

eu sunt uimita..citesc o editie "mama si copilul" din anul 1978 (de la soacra, de cand era insarcinata cu cumnata)..fetelor mi se pare atat de actuala! sunt atat de bine explicate niste chestii! incredibil! bine, eu sunt de abia la inceputul cartii, la perioada de lauzie..poate mai incolo, gasesc controverse..

Dana 34s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

Buna fetele

Multumesc pentru urari

nu prea am intrat pe la voi in ultima vreme, adevarul e ca nu prea am timp, si acuma nu ma astept sa am nici cat am avut, am nascut luni dimineata la ora 00:25, cu operatie cezariana de urgenta, intrasem in travaliu duminica seara la ora 6-7 si am asteptat sa am contractii cat de cat regulate pana sa merg la clinica. cand am ajuns era ora 23 si am primit verdictul ca nu se poate nastere naturala, copilul avea capsorul dat pe spate si in loc sa fie cu fontanela in fata era cu barbita. Bine ca suntem bine amandoi.

va scriu datele lui Emanuel sa mai completati listuta.
greutate nastere 3700, 56 cm, apgar 10/10.

Felicitari tuturor mamicilor , iar celor inca gravidoase, profitati de aceste momente speciale(mie deja mi dor de burtica aia mare, miscatoare)

Va pup.





.....................................................
mamica de Dariusica (19 sept 2007)
si de Emanuel(24 aug 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

Sabina(Devyla) multumesc ca ai postat mesajul aici

.....................................................
mamica de Dariusica (19 sept 2007)
si de Emanuel(24 aug 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Buna fetelor

Off..azi nu mi-a mers netul si eram asa stresata...ca nu mai stiam nimic despre voi.

Multe incurajari Crocodanei si Katerynei! Nastere rapida si usoara si bebiti sanatosi!

Dana 37+ cu Alexandra
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Dana&year=2009&month=9&day=21&babycount=1

AMR 2-3 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Draga Uve, referitor la intrebarea ta cu tampoanele facute manual.

mie mi-a spus doftora mea,
pentru cezariana la Filantropia sa am la mine 3-4 camasi de noapte pentru fiecae zi, eu nu am decat 2 tip moartea pasiunii si ma gaandeam ca sunt destule.
Iar despre tampoane, mi-a spus sa nu iau vata ci absorbante cu 5 picaturi.



35+

Mergi la inceput