Burtici fericite de septembrie-octombrie (183)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

Buna fetelor
noi suntem bine, asa cum sunt sigura ca v-a spus Lucia .
am incarcat si eu poze din ultimele zile.


fug ca iar sunt solicitata... asta este daca am ramas singurei, dar ne descurcam noi nu va faceti griji, doar timpul e fff scurt pt altele.

pupici

Raluca mamica fericita de Stefan Alexandru (20.08.2009) si Adina Andreea (12.11.2006)


Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Leeloo21

buna fetelor..citesc si eu printre randuri la voi..eu sunt la scutecele acum cu grupul nostru de martie-aprilie...dar imi sunteti dragi..si citesc cu placere ce scrieti..
daca aveti nevoie de cev informatii de la o mamica de 5.2 luni sa nu ezitati..
eu am nascut pe 12 ,artie la caritas..cezariana ca bebe a avut dublacirculara stransa..si nu am riscat nimic..orice informatie vreti eu va ofer!
sterilizator care sa si incalzeasca lapticul nu stiu sa existe..dar stiu de o cana speciala de la nuc..care incalzeste apa sau laptele la temperatura potrivita pt bebe..este electrica si tine apa la acea temperatura cat timp este nevoie..o gasiti sigur..or exista si de la alte firme..dar eu pe asta o recomand pt k o am..!
va
Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii) pestisor de 12 martie '09
nasterea in apa
pozici dragute
evenimente pozate de Alin(tati de Tudor)


Uite ca ne citesc si mamici! stai pe aproape ca sarim cu intrebari

Fetelor, eu ca o madama curioasa ce ma aflu, m-am bagat la pozicile Cristinei..acolo la evenimente pozate de Alin..ioi, ce faine!! este acolo o poza cu o fetituca la botez ridicata de preot deasupra capului...cu adevarat speciala!

Dana 34s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Cine imi da si mie parola de la userul comun, nu ma pricep eu sa fac capitole, dar modificari in lista cred ca as putea, mai ales ca bantui toata ziua pe aici.

----------------------------------------------
Alexandra 35s + 4z cu fluturasul Alessia (Ruxandra)
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

AMR aprox 4 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

a.... si mi-a mai spus sa am la mine centura de
burta pentru dupa nastere

Fetele cu cezariana voi aveti asa ceva?



35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

vai Raluca ce puiuti frumosi ai tu acolo!!! sa va traiasca, sa va umple casa de fericire si bucurie!

iar Stefan..ce fatuca draguta are! este un bebelus tare frumos! are si cu cine semana! imi place poza cand bb papa si Adinuta ii pupa capusorul! sunt minunati!


Dana 34s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Raluca, ai niste comori de copii, sunt absolut superbi!

----------------------------------------------
Alexandra 35s + 4z cu fluturasul Alessia (Ruxandra)
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

AMR aprox 4 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Ete, ca am tras un pui de somn zdravan si cand am deschis ochisorii si am trezit laptoapa, fix pe mesajul lui Adi am nimerit......

Stiu ca e linistea de dinaintea furtunii, e sentimentul ca am facut tot ce se putea inainte, acum inca vreo 2-3 saptamani de inconstienta pana la venirea pe lumea odorului si apoi adevaratul examen...

Caruciorul nu e Trio Enjoy, ca fix partea de landou mi-am propus de la bun inceput sa nu o cumpar. Landoul e util 6 luni, iar la mine acele luni pica in perioada octombrie-martie, deci nu prea e de mers prin parc si plimbat la pas, plus ca am fost mamica de catel vreo 8 luni in viata mea si cel mai greu lucru mi s-a parut partea cu scosul afara, nu sunt facuta sa plimb catelul sau copila...... De aceea m-am rezumat doar pe pisici pana la finele vietii, sper sa am o fiica cuminte si de casa ca matzele mele......
De scos odorul afara, o sa-l scot, dar pe terase, ca posed din plin, in rest, deplasarile vor fi cu masina si apoi cu caruciorul prin magazine. Si sa tot scot din masina carucior cu landou, cred ca as turba. Tata o sa mearga la sky din plin toata iarna, iar noi ne vom plimba prin restaurant ca 2 dom'soare, dar fara landou, sa nu ocupam oamenilor din spatiu si o sa-l urmarim din priviri..... Deja i-am luat si costumul de sky, sa nu mai stau sa-l caut, cand o fi.......
Deci partea sport o voi tine la 180 de grade, apoi vin tot felul de accesori (husa de ploaie in caz de urgenta, saculetul, plapumici, paturi).

E foarte usor, are cele mai multe suporturi pentru pahare, biberoane si alte dracovenii, se strange usor si intra in lift foarte bine, asta era si dorinta mea, deoarece noul apartament are lift din parcare pana in casa si ca sa pot sa plimb copilul pe terasa de sus (care are vreo 180 mp, deci dau si party-uri si fac si intreceri cu carucioare ), atunci era necesar sa nu am mult de carat sau, mai exact, de introdus si dezintrodus din lift.

Trio Enjoy-ul era vreo 1500 lei la reprezentanta (la Carrefour l-am vazut chiar cu 1400 lei), asta a fost vreo 1000 lei si am facut o misculatiune sa-mi decontez TVA-ul astfel, incat am scos doar 800 lei din buzunarel.

Aaaa si uitai sa va zic, cand am conceput eu lista aceea, care am inteles ca a fost pusa si pe prima pagina, la Carrefour era preturi mici, am fost ieri si am vazut ca multe preturi nu mai corespund, stocul nou e mai scumput.
La Prenatal am intrat iarasi, dar nu mi-a venit sa cred ce scoruri aveau.....
Mai aveau reduceri bune de tot la Z, la Okaido, insa la alte marci, gen Mothercare deja erau numai colectiile noi, o adevarata avere dadeai pe "noile tendinte in moda"......

36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

hello si de la noi!

nici o veste de la katteryna, dana....asa ca mentinem agitatle in forma

Hai Katteryna

Hai Dana





Miha, mami fericita de Matei (16.01.2008) , Laura (30.09.1997) si 38+
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Felicitari Rodica!!

sigur una dintre fetele noastre cunoscatoare vor adauga datele in listuta!
Alex eu nu stiu parola;


acum intrebare de 100 puncte..cum as putea oare sa conserv niste suc de fructe? am luat de la socrii pere, mere-n panere (destul de multe) si saracul storcator are activitate de 2 ori pe zi...beau la suc de pere (ca astea se strica mai repede) de imediat fac diabet (vorba vine); oare exista o metoda de conservare? in afara de tinutul la frigider...ceva sa-l faca sa tina mai mult de 1 saptamana..intreb si eu gospodinele

Dana 34s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Raluca_u
am vazut pozele cu mamica mindra si cele 2 minuni,
Adinuta ta are niste ochisori.....
iar Stefan, manca-ia-ar mama lui gurita ca e superb

Uf iar mi se face un chef nebun sa il vad repede pe bebelacu meu.

Sa iti traiasca si sa fie sanatosi si sa va aduca numai bucurii,
Felicitari mami!

35+

Mergi la inceput