Burtici fericite de septembrie-octombrie (183)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


babytza multumim ptr vestile bune despre monicuta. ma bucur ca s-a mai linistit. Doamne ajuta!

mel frumusel razvi .. curat picioare de model ..

cine intreba de sterilizator de la primii pasi? si eu tot din ala vreau. am o prietena care are tot din asta si mi-a spus ca e universal, merge orice tip de bibe cu conditia sa meraga bagat in microunde. eu am avut pompa chicco si sterilizator de imprumut chicco si le-am dat inapoi .. nu m-au statisfacut deloc. am bagat in sterilizator alta marca de bibe si mi s-a topit un pic suportul .. iar pompa .. horror .. manuala cu para .. am facut muschi de la ea. il puneam pe sotz sa "dea la pompa" ca eu nu mai puteam de maini ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si 35+ Anna Sophia
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Citat:
citat din mesajul lui babytza

Vesti proaspete de la Moni

A fost azi la bebitza si l-a alaptat Era foarte fericita ca puiul a papat tzitzi Maine il va avea pe puiut la ea in salon. A zis ca va pupa pe toate si abia asteapta sa ajunga acasa. Poze nu ne poate trimite inca, mai asteptam pana il vom vedea pe bebicul ei.
Spera ca pana la sfarsitul saptamanii sa ii dea drumul, inca nu i-a zis nimeni nimik in legatura cu asta. Tinem pumnii sa ajunga cat mai repede acasa !!!!

extraordinare vestile si iti multumim mult

ioi monicutzo ce bucurie



Aida ... 37+ AMR max 15 zile
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titi143 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta


babytza multumim ptr vestile bune despre monicuta. ma bucur ca s-a mai linistit. Doamne ajuta!

mel frumusel razvi .. curat picioare de model ..

cine intreba de sterilizator de la primii pasi? si eu tot din ala vreau. am o prietena care are tot din asta si mi-a spus ca e universal, merge orice tip de bibe cu conditia sa meraga bagat in microunde. eu am avut pompa chicco si sterilizator de imprumut chicco si le-am dat inapoi .. nu m-au statisfacut deloc. am bagat in sterilizator alta marca de bibe si mi s-a topit un pic suportul .. iar pompa .. horror .. manuala cu para .. am facut muschi de la ea. il puneam pe sotz sa "dea la pompa" ca eu nu mai puteam de maini ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si 35+ Anna Sophia
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Eu am intrebat de sterilizator. Eu as vrea sa imi cumpar elctric. Poate ca este mai bun, mai ales ca am auzit ca cel la microunde nu este recomandat. Am gasit o oferta buna si de aceea intrebam, deoarece am biberoane de la avent si nu stiam daca merg la sterilizator. Multumesc de lamuriri.

32+ cu Eduard Toma
Evolutia noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titi143 spune:

Fetelor chiar ma bucur tare ca va am pe voi. Nici nu stiti cat de mult ma ajutati. Sunt atatea intrebari si nalamuriri la care numai voi imi puteti raspunde. Va multumesc pentru ajutor si lamuriri. Sigur o sa mai am si alte intrebari de acum incolo.

32+ cu Eduard Toma
Evolutia noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Mel

Fetele, referitor la sterilizator, vin si eu cu o intrebare de gaga, stiti cumva daca exista si variante care sa si incalzeasca laptele?

alectrice cu aburi?



35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anomis28

Mel

Fetele, referitor la sterilizator, vin si eu cu o intrebare de gaga, stiti cumva daca exista si variante care sa si incalzeasca laptele?

alectrice cu aburi?



35+



Eu am sterilizator/inacalzitor/aparat de gatit cu aburi, deci 3in1, asadar se gaseste si asa, nu numai separat.

----------------------------------------------
Alexandra 35s + 4z cu fluturasul Alessia (Ruxandra)
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

AMR aprox 4 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

buna fetelor..citesc si eu printre randuri la voi..eu sunt la scutecele acum cu grupul nostru de martie-aprilie...dar imi sunteti dragi..si citesc cu placere ce scrieti..
daca aveti nevoie de cev informatii de la o mamica de 5.2 luni sa nu ezitati..

eu am nascut pe 12 ,artie la caritas..cezariana ca bebe a avut dublacirculara stransa..si nu am riscat nimic..orice informatie vreti eu va ofer!

sterilizator care sa si incalzeasca lapticul nu stiu sa existe..dar stiu de o cana speciala de la nuc..care incalzeste apa sau laptele la temperatura potrivita pt bebe..este electrica si tine apa la acea temperatura cat timp este nevoie..o gasiti sigur..or exista si de la alte firme..dar eu pe asta o recomand pt k o am..!

va

Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii) pestisor de 12 martie '09

nasterea in apa

pozici dragute

evenimente pozate de Alin(tati de Tudor)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Am vazut ca ati discutat despre incalzitul lapticului. Pt ca nici eu nu am avut tzitzi a trebuit sa prepar formula. Intotdeauna este bine sa fi pregatit. Bebe nu stie ca tu nu ai apa incalzita sa ii faci laptic si plange orice i-ai face daca ii este foame.

Asa ca termosul a fost nelipsit mult timp. Este extraordinar mai ales sa ai apa fierbinte noaptea si dimineata cand tot vrei sa dormi. Si pentru ca tot se vorbea despre sticle. Mie mi se par extraordinare cele de sticla pt ca mult mai usor reglezi temperatura continutului decat in sticla de plastic ... + ca se spala mult mai usor. Daca adormi imediat dupa ce bebe a ragait sticla de sticla se spala la fel de usor daca ai spalat-o imediat , pe cand cea de plastic ...



Aida ... 37+ AMR max 15 zile
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Aida si eu am plans cu ea la telefon de bucurie ca a vut puiul in brate si ca l-a alaptat A zis ca dupa laptic a a facut gar-gar ca un adevarat barbat

Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

alex scumpa ,


cum se numeste minunea pe care o detii ?

eu prefer sa am asa ca tine, unul sa faca mai multe.... nu prea am loc in bucatarie.....



35+

Mergi la inceput