Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009(171)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Citat:
citat din mesajul lui MangaGirl
hai sa ma plang si eu...azi mi-a fost rau. m-a luat cu lesin si stare de greata pe la pranz...si inca nu m-a lasat...nu inteleg de ce...ca vitamine iau...de mancat mananc...poate nu beau destula apa. asta e problema mea. dar promit ca-mi revin.
MangaGirl :-) 34+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com


Manga, imi pare rau sa aud asta. Si mie mi s-a intamplat sa imi vina rau acum o saptamana, pana cand am observat ca imi venea dupa ce imi luam vitaminele si calciul. Daca nu le luam imediat dupa masa, imi era o greata de numa dupa, cu stare de rau general. De cand le iau imediat dupa micul dejun, nu mai am probleme. Sper din tot sufletul sa te simti mai bine azi.

Nela, viitoare mamica de Ana, 35+
Manca-o-ar mama de strut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta

va propun ceva .. daca sunteti de acord, desigur.

numele bebelusului/ilor in listuta sa fie link catre pozele lor.

cam asa

Andrei(2750g) si Stefan(3040g)

daca nu vreti, nu-i bai .. eu nu fac nicio modificare deocamdata

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si 34+ Anna Sophia
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun


Elena, mie mi se pare o idee excelenta! Dar cred ca e un pic mai mult de lucru, desi nu ma pricep prea bine.

Nela, viitoare mamica de Ana, 35+
Manca-o-ar mama de strut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Va multumesc ptr gandurile bune, si adevarul este ca atunci cand imi spune dr ca totul e ok, imi trec si nervii si dezamagirea statului pe hol cu orele....ce e mai nasol e ca de data asta nu ma simt deloc bine, am burta pietroi, ma doare noada si spatele, am senzatie de voma....si totul de la oboseala si stres, asta e marele pacat zic eu....dar nu mai am mult!

----------------------------------------------
Alexandra 34+ se pare ca fluturasul va fi Alessia Ruxandra
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase




Alexandra, imi pare rau sa aud ca nu te simti bine. E firesc, dupa 4 ORE de asteptat pe holuri?!!! De ce nu incerci sa te odihnesti mai mult? Incearca si sa nu te mai stresezi atata, o sa fie bine, o sa vezi.

Nela, viitoare mamica de Ana, 35+
Manca-o-ar mama de strut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Raluk16, parca tu ai zis ca meri la gine azi, daca am citit eu bine. Iti tin pumnii, sa te intorci cu vesti bune!


Nela, viitoare mamica de Ana, 35+
Manca-o-ar mama de strut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Si o cafeluta pentru fetele ce se vor trezi mai tarziu.

sau chiar un suculete pentru amatoare


Noi ne-am pus sa facem o supa de pui pentru pranz. Yumiiiii.

Mihaela, cum mai esti? Ma obisnuisem cu tine sa ne dam binete dimineata. Sabina ma gandesc ca este ocupata cu bebe Lisa.

Nela, viitoare mamica de Ana, 35+
Manca-o-ar mama de strut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Buna dimineata fetele,

am facut multa cafea acum de dimineata

si cu cofeina si fara, va rog poftiti pana nu se raceste .

Alex25 felicitari pentru vestile bune de la doctor.
Bebitza e o delicata de-aia o simti mai greu. :) ( ti-am spus ca mi-am dorit enorm sa am fetita......) Pe bebe il simt cu picioare in coaste dimineata and so.....uneori cam doare.... dar deh..... ne vedem noi afara si vede el...... cate pupaturi isi ia pe talpitze

Elle, ideea mi se pare grozava, cu bebicii.

Daci, come back , aida, please don't leave us .

chiar daca voi nu vedeti fiecare a adus ceva frumos in acesta odisee si ar fi pacat sa plecati

am vazut si eu discutiile in contradictoriu...... mie imi place mai mult cand intru si va vad fericite...... .... asa ca uneori ma gandesc ca hormonul de sarcina e cu muschiii pe el.... si ca atunci cand vom fi mamici........ nu vor mai fi asfel de discutii.....

Nu vreau sa supar pe nimieni .


Si azi e ziua cea mare:



Hai Monica



Doamne Ajuta sa fie bine!

Va pup pe toate cu drag,

Anomis

35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

No, hai ca am reusit sa va gasesc cu n-spe capitole mai departe in doar cateva zile. Aveti un spooooor , insa am inteles si eu de ce. Credeam ca stati cumintele voi si bebelacii din burtica si asteptati termenul, dar iata ca bebeii s-au inghesuit la lumina, deh, vreme buna, caldurica, soare, de ce sa astepte ei toamna cea rece si innourata?!?

Asa ca vin si eu cu drag sa felicit toate noile mamici si pe taticii aferenti pt nasterea minunii/lor in sufletele lor, sa aveti parte numai de bucurii, sanatate, fericire, clipe minunate si superbe in familia voastra draga si, de acum, mai mare

Un pupic dulce pt adorabilii bebe Bruce Nicholas de mami Iulika, bebe Stefan de mami Raluca_u, bebe Karolina de mami Clodute, bebe Razvan de mami Mary_07, bebe Calin Andrei de mami Adela2006, bebe Alex Andrei de mami Santorini, Alessia de mami Angela Panduru, Emanuel Marcu de mami Rodica Maries, bb Andreea de mami Monikus, bebeii Andrei si Stefan de mami Techila.

bebelusii adorabili si cate o imbratisare stransa si pt mamici si tatici . Scuze de intarzierea cu care fac urarile, sper sa fie bine primite si mai tarzior, asa, ca de la Ardeal via Oz

Sa nu uit sa urez bun venit acasa Mogalnetei nr 2 si Mimikosilor . Ma bucur enorm ca totul e bine si ca sunt papaciosi si linistiti.

In continuare ma gandesc cu optimism si indrept ganduri pozitive catre bebe Mihail si parintii lui . D-ne ajuta

Monica_Dicut, nastere usoara si sa va tineti bb Dragos in brate cu bine si sanatate!!!!

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa Maria 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Buna dimineta fetele


..pt ca am dormit mai bine de cand am aflat de Monica m-am trezit dis de dimineata special pentru galerie








HAI MONICA SI BEBE DRAGOS ALEXANDRU!!!





Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex


29+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Aaaa, si sa nu uit sa urez La Multi Ani dragelor mimika (ce cadoul fain ai primit de ziua ta! ), adriana_m, manu. Si voua, scuze de intarziere .

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa Maria 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Si pana nu mi se trezeste copilul atomic din dotare, un dulce pt dragele mele Raluk16 si Lutoniana . Ma gandesc mereu la voi .

Mi-am adus aminte ca acum cateva zeci de capitole, probabil, se discuta despre ID pe Yahoo Messenger. Acelasi il am si acolo, deci va rog sa ma adaugati cele care vreti, care puteti, desi nu apuc nici acolo sa intru ff des.

Raluk, ia da tu incoace pe PM nr tau de mobil, daca nu te deranjeaza si tot ai rolul de mesager si persoana de legatura .

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa Maria 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput