Burtici fericite de septembrie-octombrie(168)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

ahaaaa ...deci si rodicamaries a nascut?!!!
guess who's next on top of the list?

luto dar eu ma tin tare pe baricade....tindem catre 40 ..ca am zis, sunt fata cu bun simt, poftiti inainte! or fata mea lasa intai baietii sa iasa ca sa aiba de unde alege si sa zica ca-s mai mari decat ea!

Felicitari Rodica! Bun venit pe lume bebe Emanuel!



38+ fericita mamica de jucausa
Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!
Jucausa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Felicitari Rodica! bun venit pe lume micutului Emanuel!!

Dana 33s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Am si eu o intrebare mai aiurea pentru fetele care au facut cezariana: taietura de pe burta cam unde se face? In zona pubiana, unde creste si parul, sau mai sus? Scuze ca am intrebat asa ceva, dar nu stiu daca sa ma risc sa ma epilez cu aparatul pe acolo, sau sa continui cu lama? Ca ma gandesc ca daca taie pe acolo, ar fi mai bine sa fie epilat ca lumea, ca sa nu creasca in doua zile parul peste operatie!
Si referitor la alimentele permise la inceputul alaptarii, Raluk eu ma gandeam la vinete ca nu ar fi potrivite nu ca ar balona, ci pentru ca schimba in rau gustul laptelui. Eu stiu ca nu avem voie alimente care fermenteaza, gen fructe si rosii, alimente care baloneaza, varza, mazare, fasole, si alimente prea condimentate, de genul ceapa, usturoi, etc. Deci cam nimic, dupa mine! Tot ce imi place si mie nu e voie. Mai raman cartofii, morcovii, dovleceii, fasolea verde, si nu mai stiu!
Eu stiu ca la Andrei am tinunt cont de ce mananc asa, maxim o saptamana-doua, pe urma am inceput sa mananc de toate si nu au fost probleme!


Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 37+ cu ( Emma Ioana )
POZE



Depinde de fiecare, eu am vazut acum de curand taietura proaspata chiar pe dubga de unde incepe burtica; nu stiu daca intelegi exact...persoana pe care am vazut-o era epilata; mie in zona aia nu imi creste, adica ma pot lua cu penseta

33+ , mami de sanatoasa, norocoasa, frumoasa si desteapta Sarah Maria
http://family.webshots.com/photo/2844585890104955882lFPbob

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Uau ce de bebei au aparut...

Deci bine ati venit Alessia, bebe Alex si bebe Emanuel!!!

Refacere usoara mamicilor!!!

Noi dupa o ora si jumatate pe coridor la dr (ca niciodata trebuie sa recunosc)am ajuns si ne-am vazut bebelina...care e mare...2200 g si 45 cm ceea ce corespunde la un bebe de aproape 35 sapt desi eu am 33 s si 2 zile. Deci...probabil va veni mai repede...

Data exacta o stabilim in 11 sept...cind ma duc in clinica sa imi faca teste de provocare la anestezice si antibiotice (ca sunt alergica la o gramada).

Sper sa mai stea cuminte bebelina mea inca 5 saptamini....ca imi pleaca sotu' pe la congrese.

Cam astea sunt noutatile...m-am apucat de spalat hainele lui bebe si lenjeria de pat....si ma apuc si de bagaj....ca vad ca la odiseea noastra nu se stie cine urmeaza..

Raluk...merci...sper si eu sa pot rezolva, ma duc miine iara peste ei cu legea in mina!!!

33+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:



Bun venit pe lume bebe Emanuel! Rodica, recuperare grabnica si multa fericire!




happy_uka mii de scuze...am citit eu aiurea mesajul :) scuze :)

MangaGirl :-) 34+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

Angela, felicitari si bun venit pe lume fetitei Alessia!!!!
Ploua cu dovlecei!!!!Super!
Maine mai vin si dolofanii Techilei!Apoi cel al Monicai!Cine mai urmeaza????


Mariaanna
34+

Mamica de si in asteptarea unui


sunt doar o frunza-n vant(despre mine)

cateva poze
www.hi5.com/friend/photos/displayMyPhoto.do?photoId=1394674036&albumId=167696965&ownerId=169157907" target="_blank">familia noastra

povestea nasterii lui Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Dana, eu cel mai probabil nasc cu cezariana, asta daca nu se declanseaza nasterea inainte si nu ajung prea tarziu la spital. Am emotii, ca maine am ecografie si in functie de rezultate o sa imi stabileasca data cezarienei.
Si de stat cuminte in pat, slabe sanse, parca ma mananca undeva sa ma agit! Iau ginipral sa imi opresc contractiile si ii dau cu curatenia si multe altele!
Uve, mersi si tie pentru informatiile despre taietura! Deci e musai sa ma epilez, ramane de vazut cum ajung eu pana acolo cu aparatul!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 37+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danutzu spune:

FELICITARI SANTORINI, ANGELA SI RODICA!

Refacere cat mai rapida!

BINE ATI VENIT PE LUME BB ALEX, ALESSIA SI EMANUEL!

Dumnezeu sa va binecuvinteze si sa fiti sanatosi!

Techila suntem alaturi de tine inca de pe acum, iti dorim o nastere usoara, o zi superba maine, in care sa te bucuri de copilasii tai scumpi!.

Eu am programata cezariana pe 8 septembrie, fiind mai ne-experimentata pe forum, nu stiu sa ma trec si eu pe listutza cu programari, ma ajuta cineva?

Pupici pe burtici!

Dana, mamica de BB 36+, ingeras pe nume Carol :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

Felicitari Meli pentru laptic!!!

Kiki eu am luat patutul din Ungaria, cu aprox 250Ron; este din lemn, dragut, are sculptate niste stelute si luna pe tabliile de la capete..dar, nu se lasa jos nici una din laterale (in eventualitatea in care as dori sa-l apropii de patul nostru) si nu are nici spatiu de depozitare sub..pentru noi, pentru moment este ok;
nu stiu daca merita sa mearga sotul in Ungaria doar pentru patut..poate ca voi vreti sa luati doua si atunci ar fi mai rentabil; sau poate are drum pe acolo;

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi



Danamultumesc frumos pt raspuns.

KIKI 34+ si
Poze KIKI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

gata curatenia....mai am de calcat cele 2 badiuri smechere, dar asta mai incolo. acum ma fac si eu bela si rachitoare....
ma enerveaza ca ma suna toata lumea ca sa imi zica "succes maine, sa nu iti fie frica!" si eu zc "nu mi-e frica" si ei continua "sa nu iti fie frica ca nu ai de ce...", asta ca sa ma apuce pe mine toti dracii

dar.....ammmmmmmmmm
si scoatem pentru monica...nu de alta dar nu stiu daca apuc...asa ca incep eu galeria...

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (37+) de 2 putze si
AMR 1 zi - maine-i ziua cea mare

Mergi la inceput