Cauzele opririi din ev.a sarcinii -Trombofilia-12

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luck spune:

miki
vad ca se vorbeste foarte mult in ultimul timp de laptisorul de matca liofilizat , care este rolul lui major , cu ce ne ajuta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Luck, laptisorul de matca liofilizat este la fiole, procedeul de conservare este mai natural, nu are adaosuri suplimentare. Are aminoacizi care hranesc outele si fiind putin estrogenic ajuta endometrul.
Balanta , nu stiu ce cantitate de B1 B6 si B12 este in Vita 3B, am vazut ca in America se da B1 in loc de B12 cum se da in Europa pt MTHFR. Studiaza prospectul la Neevo de pe prima pag si dc te incadrezi cu cantit de acolo at e ok .
Anna Cris bine ca ai scapat de amniocenteza. Vad ca nu esti trecuta pe prima pag, dc doresti sa te trec te rog sa-mi dai datele tale.




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

balanta_tm Vita 3B parca in Canada se gaseste.Folgard si Neevo se gasesc in SUA, dar se dau doar cu reteta, iae eu nu am reusit sa iau.
cel mai usor de procurat sunt Medyn Forte, care sunt produse de farmacie si se pot lua fara reteta.IN link-ul urmator,in josul paginii este un tabel cu cantitatile de B-uri:
http://www.fvleiden.org/ask/51.html

anna-chris ma bucur ca ai scapat de amnio, tin pumnii sa fie rezultatul bun.ai primit rezultatul la testul rapid?eu de cateva zile am mutat injectiile in picior ca a cam crescut burtica si nu mai pot tine pliul.am fot aseara la eco si am masurat IR-urile si s-au normalizat, sunt 0.5 si 0.3 pe arterele uterine si 0.7 pe ce ombilicala.sa nu cumva sa opresti Clexane, aspenter-ul nu ajuta la IR-uri crescute, e antiagregant, Clexane te ajuta sa scazi IR-urile.

acum ca m-am linistit cu ecografia, IR-uri bune o sa raspund mai des , am si cateva restante, balanta_tm iti scriu azi pe mail, sa nu te superi pe mine, dar eram stresata rau cu IR-urile astea.



19+ Minunea din burtica

Puisori

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_chris spune:


miki ..sa imi spui ce date ai nevoie sa iti transmit.. si le transmit cu multa placere..

mcrissa ... cred ca nu o sa opresc clexanul.. cred ca e mult prea riscant.. si la mine burtica a cam crescut e adevarat... probabil ca va trebui sa le fac in mana sau picior... te dor mai tare in picior... in burtica erau suportabile... tu le iei gratuit? eu nu am reusit decat compensate si le-am luat de la farmacia donna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

si aici surpriza pe care am avut-o ieri

19+ Minunea din burtica

Puisori

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

anna_chris si eu tot de la Dona am luat si am luat 100% gratuit, dar am luat doar de 0.4, nu stiu cum e cand iei combinat cu 0.6.De luna asta voi lua si eu 15 de 0.4 si 15 de 0.6.

19+ Minunea din burtica

Puisori

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_chris spune:

mcrissa inca nu am luat rezultatul de la amnio... maine sau poimaine iese la testul fish.... eu am facut amnio fara sa fi existat vreo suspiciune de sindrom... mi-au iesit ff bune rezultatele la dublu test, insa fiind o sarcina obtinuta prin inseminare artificiala si avand deja 35 de ani, medicul meu a zis ca imi recomanda sa o fac ca asa se procedeaza in afara... oricum o sa aflu exact si ce va fi.. la eco de 12 saptamani dr. a zis ca pare a fi baietel insa nu e sigur..abia la morfofetala din 25 septembrie imi poate spune cu exactitate... eu oricum voi afla zilele astea si o sa va spun si voua ce va fi... desi si eu simt ca va fi baietel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmine30 spune:

Mcrissa sa fiti sanatosi si sa iti ajute Dumnezeu sa il nasti pe bebe la termen sanatos si papacios !

Ce scumpi sunt gugustiucii aia! Doamne ce frumos si-au facut ei cuibusor la voi in jardiniera ! Ce semn frumos v-a trimis Bunul Dumnezeu ca sa va anunte ca si voi ati fost alesi sa primiti binecuvantarea unui pruncut in casa voastra !

Va pup pe toate.

Eu iau tratamentul drei uscatescu, insa seara iau toate pastilele odata si prin somn simt ca ma cam doare stomacul. O fi pentru ca le iau pe toate odata sau oare de ce mi se intampa asta? (eu iau omega 3, aspenter zilnic, 2 acid folic pe zi, vitamina e si magne b6 de 2 ori pe zi).

Inca nu iau B12 dar incep de luna viitoare.

Va pup pe toate !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

miki-miki , multumesc pentru lamuriri!

mcrissa , multumesc de lamuriri!
Ma bucur ca si tu si bebe sunteti bine, si ca IR-urile s-au micsorat.
Nu-ti fa griji cu email-ul, imi imaginez ca ai fost agitata in perioada asta. La mine nu e nimic spectaculos: mi s-a infirmat anticoagulantul lupic, dar am de fapt doua mutatii: factor II (protrombinica) si MTHFR, de cea de-a doua nestiind cand am fost la Fundeni. Deci clar, in curand Clexane scrie pe mine + vitaminele aferente MTHFR-ului .

Da-mi Doamne puterea sa accept ceea ce nu pot schimba, da-mi curajul sa lupt pentru ceea ce pot schimba si da-mi intelepciunea de a deosebi pe una de cealalta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns profa spune:

pentru toat fetele!!!
miki,la multi ani!!E cu intarziere,dar primeste toate gandurile mele bune!
Am fost si eu plecata, pe la ai mei, in concediu inca nu am fost, dar plec pe 3 septembrie, abia astept...!!!
Si sunt in pauza, probabil prin octombrie o sa o iau de la capat.
mcrissa, avalon, anna_chris, cris81, balanta_tm,lucksi toata lumea,!
cris81, imi amintesc si eu ca la una din sarcini, ma monitorizam, si am facut si teste de ovulatie. Am facut 7 teste, toate negative, si am ramas insarcinata, in una din acekle 7 zile, asa ca...nu mai da banii pe ele. Cel mai sigur vezi cum stai cu ovulatie daca-ti faci eco.
la toata lumea!Ciao!!!

Mergi la inceput