Cauzele opririi din ev.a sarcinii -Trombofilia-12

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_81 spune:

Am uitat sa te intreb. Din ce oras esti?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_81 spune:

Miki la analizele hormonale mi-a iesit asa
-Estradiol <25 (50,7-220,4)
-fsh 9,4 (4,5-11)
-lh 6,6 (1,7-13,3)
-prolactina 15,9 (2,1-47,6)

Estradiolul este mai mic atat. Cum ti se par rezultatele?

Hai ca te-am prins acum, sa iti pun toate intrebarile la care nu am gasit eu raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

cu intarziere,ca am fost plecata:LA MULTI ANI,MIKI.
bine-ai-revenit, cu forte proaspete.

mami de Amira, premiata cu argint la concursul de dans

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Criss1 sunt din Orasul florilor
Anal sunt facute in zi 3? Dc da at sunt bunicele, Raportul LH/FSH e <1 ceea ce e f bine, ESTRADIOLUL mai micut dar asta nu e o pb pt ca poate fi crescut cu naturiste luate din zi 1 pana la ovulatie(gen laptisor de matca sau tinctura de marar). FSH maricel dar nu-i real deoarece ai estradiolul mic. Cand o sa cresti estradiolul o sa scada FSH-ul. Deci iti rec sa iei Laptisor de matca liofilizat de la Apicola 1/zi din zi 1 timp de 10 zile, se ia dimi pe stomacul gol sublingual. Atentie, estrogenii coaguleaza sangele, sa nu faci abuz, iei doar in luna cand vrei sa ramai gravi din zi 1.
Da, se da tratam si numai pt prot S iar pt ca ai MTHFR faceai oricum clexan din trim 2 sau chiar mai devreme. In locul tau as fi multumita ca am mai desc ceva.




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Danny1 multumesc pt urari.




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_81 spune:

De, analizele sunt facute in ziua 3, dar eu deja am incercat luna asta sa raman gravida si nu am luat nimic pentru estradiol. Pot sa iau acum?
Sunt multumita ca am descoperit niste nereguli Miki, cum sa nu fiu. Insa ma gandesc ca la mine sarcina se opreste repede in evolutie si nu o sa am timp sa trec pe tratament, de asta ma tem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Criss1 acum in ce zi esti? Numai dc ai anal proaste la estradiol /progesteron in ac faza (luteala) poti lua ceva suplimentar. Progesteronul in zi 21 l-ai facut vreodata? poate ai deficienta de progesteron si nu stii. Nu-ti rec sa iei acum laptisor de matca, numai dc luai din zi 1 puteai continua dupa ovulatie cu o doza mai mica si numai dc luai si progesteron in paralel(utrog sau duphaston) . Pt ca sarcina se opreste din ev f repede asta e clar ca tb sa treci pe clexan (ca si mine) imediat ce ai un test pozitiv.




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

miki bine ai revenit si La multi ani cu intarziere!
am deschis capitol nou, dar nu l-am aranjat deloc.nu prea imi arde de nimic de cand cu fluxurile astea marite
azi am iara eco sa vedem daca au mai scazut de cand am trecut la Clexane de 0.6.Ma rog la Dumnezeu sa fie bb bine.

Ziceam ca nu fac TT, dar dr-ul a insistat sa-l fac si am primit rezultatele care sunt foarte bune, am scapat si de asta.

M-am uitat pe lista cu alimentele care contin vitamina K si nu-mi vine sa cred cata vitamna K contine spanaculpe unele nu stiu sa le traduc, trebuie sa caut in dictionar

19+ Minunea din burtica

Puisori

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_81 spune:

Miki sunt in ziua 22....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Mcrisa multumesc pt urare. Sa bei multa-multa apa pt fluxurile alea, face bine si placentei. Fii optimista, ai sa vezi ca v-a fi OK. Homocisteina ai repetat-o? Dc nu te sfatuiesc sa o faci si dc e mare sa iei Medin Forte zilnic. Cand ai timp poate traduci toata listoaca aia si apoi mi-o trimiti si mie pe mail scanata sa mi-o lipesc pe frigider. Am mai gasit un calculator pt alimente www.nal.usda.gov/fnic/foodcomp/search/" target="_blank">aici . Bagi alim respectiv si iti scoate tot ce contine, numai ca tb sa-i stii denumirea in engleza.
Multumesc ca ai avut grija de subiect, nici eu nu am chef de aranjat prima pag cu toate ca am venit din concediu acum.




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput