Cauzele opririi din ev.a sarcinii -Trombofilia-12

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Criss_81, da, gata concediul Am forte proaspete si sperante dar sunt un pic trista pt ca sotul nu vrea sa mai incercam decat max o stimulare pe langa ET-ul care urmeaza. Eu vreau sa incerc pana reusesc dar el nu, zice ca prea multi hormoni bag in mine care imi dauneaza iar eu nu reusesc sa tin sarcinile
Anal de trombofilie le-am facut la Synevo si Fundeni.

PS Imi place semnatura ta




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_81 spune:

Si ti-au iesit la fel

Voi reusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_81 spune:

Miki uita-te si tu ce coincidenta acum am dat cu ochii peste ceea ce ai scris si tu la profil, habar nu am avut, si eu am tot doua sarcini oprite in ev la 5 si 8 sapt.
SI DE DATA ASTA VOM REUSI asa ca nu va mai fi nevoie sa il convingi iar pe sotul tau

Voi reusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

off topic:
miki bine ai revenit,imi era dor de tine



dumnezeu ma va ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

mikiiiiii
bine ai revenit , si mie mi-a fost tare dor de tine !!!!!!!!!
Mai am un pic si incep fivul norocos !!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

BytziLuck si mie mi-a fost dor de voi.
Bytzi imi pare tare-tare rau pt ceea ce ti se intampla. Repeta peste 2 zile ecograful.
Luck mult-mult noroc la FIV-ul ac.
Criss si eu am obs coincidenta si am mai desc una si orasul meu e plin de flori. Legat de anal, la Fundeni mi-a iesit LA1 exact la lim inferioara si eram suspecta de SALF dar a 2-a oara a iesit mai buna anal. Tu ce pb ai? De ce ma intrebi dc mi-au iesit la fel? La Fundeni nu fac mutatii genetice si deci nu pot compara anal.






Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Tia-m simtit lipsa pe aici, Miki! Bine ai revenit! Fetele te asteptau ca pe painea calda, cine le informeaza mai bine ca tine? Ma bucur ca ti-ai incarcat bateriile si sper ca toamna asta sa numar cat mai multi boboci!
pup fetele

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_81 spune:

Miki, eu mi-am facut Proteina S, proteina C si AIII si la Synevo si la Fundeni. La Synevo le-am facut pt ca am facut pachetul cu antic caridiolipinici, si erau si astea incluse
La Fundeni doar proteina S nu mi-a iesit in limite, iar celelalte erau undeva pe langa limita inferioara, insa la Synevo nu au iesit in limite proteina s, proteina c, AIII toate sunt cam la jumatatea limitei inferioare.
La celelalte analize(mutatii) mi-a iesit doar MTHFR C77... heterozigot atat.
Acum nu stiu dupa care sa ma iau Fundeni sau Synevo.
Tie cum ti se par analizele?

Voi reusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Avalon multumesc pt urare, sa dea DD sa am si eu un bobocel cat mai curand. Sarcina usoara in continuare si la termen. Ai ales numele bbilor?
Criss din cate imi aduc aminte la Synevo iti dau un rez cu neg sau poz pt ac analize iar la Fundeni iti dau valoarea si intervalul. Prot S poate fi oscilanta, poti avea un rez prost la ea de la medicamente, alimentatie , CM... si se rec repetarea ei la 2 sapt. Dc iti iese tot proasta at iti tb tratam. Repeta-le peste 2 sapt tot la Fundeni . Cred ca doar pt MTHFR hetero iti dadea doar vitamine in trim I si e bine ca ai desc ca ai si altceva deoarece combinatiile sunt mai periculoase si tb sa fii trecuta pe clexan imediat ce ai test pozitiv.




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_81 spune:

miki mi-a iesit de trei ori proteina s mica, de doua ori la fundeni si o data la Synevo. Dr. Uscatescu mi-a zis sa ma duc dupa ce raman insarcinata la ea. Insa ma intreb de ce mi-au iesit celelalte doua in limite de doua ori la Fundeni si la Synevo,nu. Nu vreau sa fac injectii degeaba.
Doar pentru proteina s scazuta se da tratament?


Mergi la inceput