Burtici fericite de septembrie-octombrie (158)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Hai Monica!!!

Iulia 31+ cu "Tudorita Mihaita"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

'Neata !
La noi a fost aseara o ploaie zdravana si azi e iar posomorata vremea...parca tot imi vine sa dorm.
Monica, sa ne dai vesti !]
Alex,n-ar trebui sa te superi in perioada asta!Si eu sunt mai plangacioasa acum, uneori chiar fara motive bine intemeiate!sa treaca!
Fetelor, cu baita seara, ce sa zic?O sa vedeti fiecare cum ii place lui bebe si va adaptati cerintelor lui....
Hai, va pup ca sunt somnoroasa!

Mariaanna
33+

Mamica de si in asteptarea unui


sunt doar o frunza-n vant(despre mine)

cateva poze
www.hi5.com/friend/photos/displayMyPhoto.do?photoId=1394674036&albumId=167696965&ownerId=169157907" target="_blank">familia noastra

povestea nasterii lui Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

miha74...ce inseamna experineta...probabil ca asa o sa fie dupa baie..dar in restul timpului cand va fi treaza tot i le pe pap!

raluk ! numai 1600 RON nasterea la particular?? in ce galaxie? ...dne ce super suna! Bine fata de ce ai descris la stat imi imaginez ca sunt conditii normale, curat si frumos...
in Bucuresti sunt preturile mult mai mari...mult...eu cred ca cel mai ieftin am auzit undeva in jur de 5000 6000 la medlife...iar la cmu cu doua reduceri (era o oferta + cardul meu de abonament) as fi ajuns la 1500 -1600 EURO, evident fara celule stem, cu medicul meu si nastere normala, daca ar fi fost cazul de cezariana inca cateva sute de euro..
dar la meternitatile de stat nu e asa cum ai descris tu la baia mare...cel putin la giulesti, eu am mai fost operata, la terapie intensiva si in saloane e decent si suportabil. la filantropia am auzit ca e renovat, la polizu am fost la o colega arata super rezerva de 2 paturi cu bebe in camera....






38+ fericita mamica de jucausa
Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!
Jucausa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Ia cineva Omega3 de la Walmark? Le-am cumparat in urma cu 2 saptamani si nu stiu daca sa iau sau nu ca n-are prospect si nu inteleg daca are sau nu vitamina A.Momentan iau doar Elevit zilnic de pe la 4 luni.
Eu merg sa calc ca daca se incalzeste mai rau iar aman.

Iulia 32+ cu "Tudorita Mihaita"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

'neata!

Citat:
citat din mesajul lui selen80

CE?? PANA LA URMA NASTE MONICA AZI??! la cap 156 pe unde sunt eu parca zicea ca nu pe 19 totusi....hm, ma duc repede sa recuprez tot...

neatza!
si eu tot acolo sunt



Aida ... 35+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna dimineata!
Vad ca am ramas in urma rau de tot!

Scot si eu agitatele pt Monica
fruntea sus si sa ne tii la curent!


Ma duc sa recuperez !


Laura 30+ si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

techila.....super! a mai ramas mai putin de o saptamana si e pe bune! nu imi vine sa cred!
acum cand se apropie momentul si am emotii cel mai tare ma enerveaza faptul ca nu pot controla, se poate intampla ORICAND!!!
voi stiti si mi se pare asa de relaxant.. daca esti in continuare cuminte bebei vor astepta cu siguranta pana pe 25!!!



38+ fericita mamica de jucausa
Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!
Jucausa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui titi143

Fetelor care nasteti in Cluj, unde urmeaza sa nasteti? Si cu cine?

31+ cu Eduard Thomas
Evolutia noastra


buna ,eu sunt o mamica de noiembrie clujeanca ..o sa nasc la gine .I..tu vei naste in cluj?

miany
28+ DAVID ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

techila pe 25 la 8 dimineata vin boracii yuhuuuuuu
Abia asteptam poze iar tie sa-ti treaca aceste cateva zile linistite, frumos si pline de fericire

monica la 1 - 2 pleaca la spital sa se interneze pt analize, offff mai fetelor nu ati citit cu atentie.

- toate analizele vor fi bune
- lu' Monica nu-i va creste tensiune ca e curajoasa
- Dragos e bine mercic si nici nu stie ca in cateva zile aterizeaza la mami in brate la smotocit/ros/pupanit



Toata gasca e alaturi de tine si cine ne va aduce vesti ? ca nici eu nu stiu acest amanunt ?


Cea mai fericita 36 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

buna dimineatza,

sper cel putin la voi, ca mie mi-e rau de azi noapte. m-a pus naiba sa mamanc haribo ieri si ciocolata si inca nu mi-e bine. dar enough cu vaicarelile.

Monica niste pentru tine. Sa dea D-zeu sa fie totul bine.

techila ma omori...pe 25? wow...cum e cand stii ca o ai deja programata?

raluk ba acum am inteles ce ai vrut sa spui tu cu pompa. . dar tu nu poti sa cumperi de pe amazon? ca si acolo gasesti si pompa si biberoane de la avent bpa free si cele de la tomee teepee sau cum s-or scrie ca niciodata nu stiu. acolo gasesti si chestii din alea de plastic pentru sani unde poti colecta laptele peste noapte, plus alte o mie de nebunii. nu stiu insa daca poti cumpara in Romania...

eu vineri muncesc de acasa ca ma duc la scoala de nascut sa-mni spuna si mie cum trebuie sa alaptez si chestii din astea interesante. si dupa aia mai am 2 sp de munca...nu-mi vine sa cred ca acusi stau acasa. oare o sa ma plictisesc?

deja baietul meu a crescut cumva peste noapte, asa ca in permanenta car un bostan exact sub sani...incomod tare si cand se gandeste el sa-mi arate si fundul e jale ca simt ca vrea sa iasa prin piele. dar mai rezistam un pik si dupa aia ne lafaim acasa.

crissbebe bafta cu restaurantul.
camy ce desenzi tu?


MangaGirl :-) 34+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput