Burtici fericite de septembrie-octombrie (158)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Buna dimineata!
Pentru ca am lipsit atata timp azi dau eu .
Va tot urmaresc de luni de cand m-am stabilit si eu in sfarsit acasa da' n-am avut curajul sa-mi fac simtita prezenta.
Pot sa va spun ca mi-ati lipsit tare mult si ajunsa intamplator in fata unui pc la inceputul lui august mi-au dat lacrimile cand am vazut ca au inceput dovleceii sa se coaca.
Tudorita e foarte nazdravan nu sta prea linistit la mami in burtica si peste noapte tare greu adorm printe (suturi?! nu mai degraba)cerculete. Are 32 saptamani si iubeste muzica.


Iulia 31+ cu "Tudorita Mihaita"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Neatza!
Am intrat repede ca sa-i urez Monicai nastere usoara. Incerca sa nu te stresezi pt ca o sa fie totul bine. Ai inteles?
Acum ma bag sa recuperez si revin mai tarziu.


33+ cu Matei sau Teofil (ne mai gandim noi) si mamica strengarului David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Neata si de la noi!
Monica nastere usoara!
Astazi mergem si la noi la control sa vedem cum mai stam.
+ 36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

CE?? PANA LA URMA NASTE MONICA AZI??! la cap 156 pe unde sunt eu parca zicea ca nu pe 19 totusi....hm, ma duc repede sa recuprez tot...

neatza!

37+ cu Ebru PRIMA POZA!
AMR 3 SAPTAMANI!

nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Neata si de la noi!

Eu sunt tare amarata ca m-am certat cu soatza aseara si simt ca nu mai pot face fatza, numai eu sa fac compromisuri, numai eu sa renunt, numai eu sa fiu dragastoasa, numai eu sa iau decizii si sa ma zbat sa fie bine, iar cand ii cer si lui ceva nu se poate, ca EL este important si face cum vrea si nu il intereseaza de ce este in jurul lui....si ca sa fie tacamul complet tot el este cel suparat si imbufnat, probabil ptr ca se simte cu musca pe caciula si incearca sa ma faca pe mine sa ma simt prost ptr criza de aseara....sunt tare mahnita!Offf, iar m-a apucat bocitul.

Imi cer scuze ca v-am impuiat capul dar simteam nevoia sa ma descarc si nu aveam unde.

Aida, iarta-ma ca te intreb, sper sa nu para deplasata intrebarea, dar de ce vrei sa dai cateaua la imperecheat?

Monica, tinem pumnii tare tare si sa dea DD sa vii numai cu vesti bune!

Sa aveti o zi usoara si multa bafta celor care merg la eco.

----------------------------------------------
Alexandra 33+ se pare ca fluturasul va fi Alessia Ruxandra
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Am vazut si eu poze cu fete frumoase si burtici super...
Stiu ca suna aiurea da' momentan nu am cumparat nimic(Decat boxe la pc ca se stricasera cele vechi si am observat ca-i place bebitului sa danseze asa ca era nevoie mare.Am gasit niste catei din plus cu fundite albastre la gat pacat ca nu prea merg reglate decat din pc ca n-au si butoane). Asta pt ca am fost in zugraveli si momentan am ramas fara banuti. Parca trebuia sa mai fie un baby expo la inceputul lui sept,nu?! De ieri am inceput sa-mi fac si eu lista si promit sa-mi fac timp(a se citi bani) de cumparaturi.
A obtinut careva dintre voi cei 15% in completarea celor 85% din medical pe 6 sapt? Trebuie facuta vreo cerere?

Iulia 31+ cu "Tudorita Mihaita"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

neatza!

si eu intru repede sa ii urez Monicai BAFTA MULTA, NASTERE USOARA CA UN FULG, CURAJ (vad ca ai).
si niste agitate pentru Monica:


Miha, mami fericita de Matei (16.01.2008) , Laura (30.09.1997) si 36+
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

alex- nu mai plange ca ca il superi pe bb, hai capul sus . asa mai sunt baietii cateodata foarte orgoliosi.

aida, diana- ce sa zic, nasol moment cu nedormitul dupa baie. La mine nu s-a intamplat asa ( cel putin pana acum) Matei iubeste baia, iar seara cand intra in casa e direct la baie sa dam drumul la apa in cada, dar dupa ce apa pleaca la nani, si samponul si jucariile pleaca la nani, un masaj pe cinste (il adora)...merge si el fara nici un fel de problema.
dar parca imi amintesc ca mi-a zis la un moment dat pediatra ca daca se intampla asa sa ii fac baita dimineata.

gata ma apuca sa pregatesc la copii micul dejun, ca apoi plec la mama....asa ca nu ma dati disparuta.
va pupicesc, va doresc o zi excelenta, stiti voi fara contractii.

si din nou HAI MONICA

Miha, mami fericita de Matei (16.01.2008) , Laura (30.09.1997) si 36+
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

Monica, galeria e cu tine! Sunt convinsa ca o sa fie bine!




acu ca ne-am invatat cu iulika cu stiri dese si la obiect...intelg ca nu e posibil intotdeauna...dar cine o sa fie "responsabila" sa ne anunte ca am uitat?!! am si eu o grija...ca pe respectiva o sa o batem la cap sa iti mai dea un sms ceva daca nu avem vreo veste..





38+ fericita mamica de jucausa
Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!
Jucausa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

neata, leneselor!!!
soarele e sus...hai ca va dau eu sa nu va mai aud ca va e somn...eu sunt lesinata de cat as dormi...
eu am fost deja la doctor, acum sunt la serviciu ca nu a ami avut sotz timp sa ma duca si acasa...asta e, o sa merg la 12 si o sa dorm ca vaca cel putin...o juma de ora.
am ramas sa ne cezarienam pe 25, la ora 8 intru in operatie, la 7 ma prezint la spital cu geanta, buletinul, laptopul si aparatul foto.
azi ne-a zis ca e placenta nitel calcifiata, dar pana marti va fi ok, ne-a facut ekg si ne-a recoltat pentru inca o hemograma.
maine avem intalnire cu doamna doctor Visan, care ne va fi anestezist.

scoatem dracoasele pentru.......MONICAAAA

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (36+) de 2 putze si
AMR maxim 6 zile - ultima zi de miercuri ca 3in1

Mergi la inceput