Burtici fericite de septembrie-octombrie (158)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns titi143 spune:

Se pare ca v-ati culcat asa ca ma duc si eu sa ma culc. Sper sa adorm repede. Va doresc o noapte buna si un somn usor.

31+ cu Eduard Thomas
Evolutia noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

eu ink sunt pe aici...si apropo de spitale ca iar veni vb...mai naste careva dintre voi la privat? euroclinic ma intereseaza...eu acolo voi naste...daca ajung la termen...si daca se poate sa mai spuneti odata ptr babe surde asa ca mine care sunt cele 6 semne ale nasterii...

34 +cu bebe Alexandru Aurelian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Repet ce am scris la cap anterior

Crocodana a postat in capitolul 156 un shortcut la un filmulet unde explica o multime de chestii interesante legate de momentul cand se apropie nasterea inclusiv cele 6 simptome

Pe scurt simptomele ar fi
- contractii BH
- stabilizare greutate
- multa energie - perioada de nesting (cca 48 de ore)
- coborarea burtii (de pe la 36 de saptamani si cica cu cca 2 saptamani inainte de nastere)
- scurgeri vaginale mai abundente
- diaree cu o seara inainte de nastere


Am schimbat si noi semnatura.
azi avem 37 saptamani

37+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Noapte buna tuturor fetelor.
ma uit si eu la grey si apoi sper ca reusesc sa bag un somnic.
Vad ca e cam liniste oricum.


37+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

mdaaaaa , se pare ca si eu am atipit imediat ma mut in dormitor

Fetele cu 38+ la semnatura , imi dati transpiratii de gheata

Vazut Bruce cu a lui mamica restul e de prisos.

Somn usor burticele ... si eu merg la




Aida ... 35+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

techila am vazut ca tu vei naste la euroclinic...cu ce doctorita? a mea e Carmen Radulescu...

34 +cu bebe Alexandru Aurelian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

deci sunt rupta de somn...nu mai pot...uita-ti-va si voi cat mi-a trebuit ca sa va recuperez din urma si sa fiu la zi....ma omorati de tot pe bune...vreti sa nasc ianainte de termen? luati-o mai usor cu scrisul mai ales ca maine iar dispar de acasa...mi-e si groaza sa ma gandesc la ce capitol va gasesc si cat am iar de recuperat...
maine merg sa rezolv cu restsurantul ptr sambata ,sa punem la puct ultimele detalii si pe urma acasa cu voi...
acum va las ca sa reusesc si eu sa ma trezesc maine la o ora rezonabila noapte buna fetelor.. va dulce de tot

34 +cu bebe Alexandru Aurelian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

a se observa cat sunt de obosita ca nici nu mai stiu sa scriu corect...imi cer scuze de greselile facute

34 +cu bebe Alexandru Aurelian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Lucia mi-a placut franghia . Sunt suficiente pentru inceput, o sa mai cumperi, o sa primesti si te trezesti ca n-o sa ai unde sa le pui.
Aida la fel si cu Peter. Baie la 2-3 zile, ca il agita pentru ca ii placea, chiuia, dadea din toate cele.
Eu maine fac 37 saptamani, am contractii BH aproape continui, n-am cui sa ma plang ca nu ma baga nimeni in seama pentru imi trec imediat ce ma intind in pat.Dupa cativa metri parcursi se intareste burta
Am mare noroc cu mama care are grija de Peter. Azi s-au balacit in piscina si cat m-am dus sa le duc apa rece si m-am intors am avut burta piatra.

Monica

Eu deja scot agitatele pentru ca sunt sanse ca maine cand ma trezesc tu deja sa fi nascut. Nastere usoara si un baby sanatos!

Diana 36 saptamani si Peter (3 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Buna dimineata gagici


Monica felicitari pt curaj! Bravo
Hai ca imediat apare si Atomix


Mimika ai 2 baieti frumusei foc...sa va traiasca....i-am admirat indelung..

Techila bafta azi la medic...si vad ca si tu mai ai 6 zile ..inca putin... Felicitari pentru grasi!


iar eu..ma apuc de desenat..ca am treaba......azi trebuie sa predau un proiect..poate iau ceva banuti

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex


28+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput