Burtici fericite de septembrie-octombrie (158)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Titi143, si eu tot la Gine 1. Tu? 24 + Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

alex25 persevereaza. Incearca sa stai de vorba cu el si sa ii explici cum vezi tu situatia. Incearca sa il faci sa te asculte.
Unii barbati in momentul asta se schimba. Soata va naste si ei nu au cum sa mai fie parasiti si din cauza asta vor sa schimbe regulile jocului sau sa le inaspreasca.Iti zic sigur ca asta gandesc.Dar daca il faci sa inteleaga ca nu e cum vade el situatia se calmeaza.
Laci al meu credea ca nu am cum sa il parasesc , ca deh , distanta prea mare. Si din prima fara sa ma gandesc i-am explicat ca el pleaca in cursa si eu trimit prin posta toate hainele mele si a lu Emma si ma urc cu Emma pe tren doar cu geanta ei asta asa fara sa fac nici un plan , ca daca as fi facut gaseam mai 20 de modalitati. Nici nu ai idee cum a inchis gura si s-a calmat
Asa ca eu zic sa nu lasi garda jos si sa iti impui punctul de vedere , fara nervi si fara urlete. Toate se rezolva prin discutii normale
bafta

Cat despre catzea am inteles ca trebuie data la monta in primii 2 ani ca rasa asta e foarte pretentioasa (westie) si daca nu o dau atunci sa o sterilizez ca altfel face tot felul de probleme ginecologice ....



Aida ... 35+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

da da, mai are fata 6 zile si se face mama ...boraceii stau cuminti, nu-i problema, nu de alta dar nu mai au loc sa se miste, sunt cam intepeniti asa....
martea viitoare o sa va zic exact celor interesate ce si cum se intampla la euroclinic...ma intreba aseara cineva (cer iertare ca am uitat cine) ce dr ma urmareste. eu sunt pacienta dnei dr. Nuraltay.

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (36+) de 2 putze si
AMR 6 zile - ultima zi de miercuri ca 3in1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

techila pe 25 la 8 dimineata vin boracii yuhuuuuuu
Abia asteptam poze iar tie sa-ti treaca aceste cateva zile linistite, frumos si pline de fericire

monica la 1 - 2 pleaca la spital sa se interneze pt analize, offff mai fetelor nu ati citit cu atentie.

- toate analizele vor fi bune
- lu' Monica nu-i va creste tensiune ca e curajoasa
- Dragos e bine mercic si nici nu stie ca in cateva zile aterizeaza la mami in brate la smotocit/ros/pupanit



Toata gasca e alaturi de tine si cine ne va aduce vesti ? ca nici eu nu stiu acest amanunt ?


Cea mai fericita 36 + cu



multumim de lamuriri

37+ cu Ebru PRIMA POZA!
AMR 3 SAPTAMANI!

nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

raluk www.amazon.co.uk/Closer-Nature®-FreedomTM-Breast-reassurance-BRAND/dp/B0021LG2PI/ref=sr_1_12?ie=UTF8&s=baby&qid=1250622412&sr=8-12" target="_blank">pompa pentru tine de la tomme t.

MangaGirl :-) 34+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Am uitat sa zic buna dimineata, ma scuzati.
Mangulico nu te vei plictisi acasa, iti garantez
Sa ne povesti si noua ce te invata ca poate aflam lucruri in plus ...sau in minus


techila va fi si sotul la eveniment ? vai ce frumos..... cum o sa faca el poze pe acolo yamiii
Acum mi-am amintit ca eu trebuie sa fac instructaj de acasa ca la noi in familie eu fac poze si atat.....si la nastere vreau sa am cu bebelusul din toate unghiurle si pozitiile

Cea mai fericita 36 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Aida, iti multumesc din suflet pentru sfaturi si intelegere, din pacate nu este atat de simplu, asa am fost dintotdeauna, nu a mers totul ca pe roate, dar al meu este atat de incapatanat si de orgolios incat mai degraba renunta la mine si la copil decat sa aiba impresia ca cedeaza el la ceva sau ca imi da mie dreptate....nu se poate si pace...aste e, traim si vedem ce se intampla, din pacate am cam incercat toate metodele, nu stiu daca mai am putere sa traiesc asa.

Dar gataaa, ca nu are rost sa scriu baliverne aici cand avem momente fericite de sarbatorit!

Cat despre catea, eu sunt putin mai greu de inteles, in sensul ca eu vad cu totul altfel treaba asta cu imperecheatul si facutul de pui. In mod normal numai cainii cu pedigree si drept la monta ar trebui sa se reproduca, pentru ca din pacate, daca nu ai certitudinea ca apartine rasei si ca se cunosc toti stramosii poti avea surprize la pui si asta eu zic ca nu se merita. E mai complicat si din pacate la noi in tara nu prea se intelege despre ce este vorba. Ca sa scurtez discutia, daca ai altceva mai bun de facut decat sa chinui cateaua si pe tine cu o gestatie in care pot aparea probleme si cu puii, mai bine o sterilizezi, iti garantez ca astfel elimini o gramada de probleme care pot aparea - chiar daca o sa aiba pui nu scapa de aceste probleme, crede-ma am studiat ani in sir si nu vorbesc aiurea.
Oricum eu iti tin pumnii sa iei cea mai buna decizie.

----------------------------------------------
Alexandra 33+ se pare ca fluturasul va fi Alessia Ruxandra
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Techila, ma bucur ca ati stabilit ceva concret si abia astept sa facem galerie!

----------------------------------------------
Alexandra 33+ se pare ca fluturasul va fi Alessia Ruxandra
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Mai alex tu nu ai vazut ca Aiduta i-a gasit si mascul...si tu acum te joci cu sentimentele catelei in calduri.....
Glumesc si eu, ma scuzati

Despre celalalt subiect eu nu mai zic nimic decat ca viata e grea dar trebuie sa ne descurcam cumva si sa nu cedam

Cea mai fericita 36 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Mai alex tu nu ai vazut ca Aiduta i-a gasit si mascul...si tu acum te joci cu sentimentele catelei in calduri.....
Glumesc si eu, ma scuzati

Despre celalalt subiect eu nu mai zic nimic decat ca viata e grea dar trebuie sa ne descurcam cumva si sa nu cedam

Cea mai fericita 36 + cu


Lasati domnle cateaua in pace, ca la ei nu exista sentimente ci o fac din pura nevoie de reproductie, nu e ca la noi! Da??

----------------------------------------------
Alexandra 33+ se pare ca fluturasul va fi Alessia Ruxandra
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

Mergi la inceput