Cum ati scapat de stafilococul auriu?

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinaas spune:

Bactroban pt. nasuc este doar pentru sterilizarea portului adica nas gat si atat . Se pune doar in nas asa cum e indicat in prospectul de pe site-ul farmaceutic .Cel pentru tegument este deasemeni doar pentru tegument NU SE PUNE IN NAS . D-na profesor mi-a zis ca se pune pe pansament CAT O ALUNA apoi se lipeste cu leocoplast . Erika zice ca in Ungaria e cam 20 ron . Eu l-am procurat din Italia cu 16Euro . Pastile noi n-am luat . Am luat acum o luna hepar sulfur si stafilococcinum la sfatul unui medic insa dupa o cura am facut furunculi din nou . De aceea cautam un homeopat BUN daca cunoate cineva in Iasi . Dar sa fie sigur BUN . Sa-mi zica sigur daca e vre-o sansa cu homeopatia sau nu . Medicul meu de familie zica ca "asa cum nu ajuta nici nu strica " . Multumesc Erika pt raspuns .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana l spune:

Alina, activeaza-ti pm-ul sau lasa-mi o adresa de mail de contact te rog.
Despre homeopatie, ma abtin. Nu cunosc pe nimeni care sa fi scapat de stafilococ prin metoda asta. Iar in privinta medicilor buni, am auzit ca ar fi unul cu rezultate bune.

copiii mei minunati, Edy (5 noiembrie 2003) si Daria (2 decembrie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaas spune:

nu stiu sa-mi activez pm-ul ( nu stiu nici ce-i ala )adesa mea de mail ionutserban73@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaas spune:

gata l-am gasit si activat (pm-ul)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cciac1 spune:

daca reusesc sa ma tratez de stafilococul auriu fie prin antibiotice fie autovacin pot sa il mai contatcez iar _?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Citat:
citat din mesajul lui cciac1

daca reusesc sa ma tratez de stafilococul auriu fie prin antibiotice fie autovacin pot sa il mai contatcez iar _?


da

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana l spune:

Pai cam da. Din ce scri aici mamicile care au trecut prin asta, si dupa propria mea exerienta cu copilul, stafilococul auriu nu a disparut. A aparut dupa o perioada , iar in cazul meu a iesit antibiograma diferita.
De autovaccin nu stiu nimic eu.
De vaccinul contra stafilococului, cunosc cazuri la care a reaparut.

Si da, sigutr ca il mai poti contacta din nou . Antibioticele nu dau imunitate pe viata.

copiii mei minunati, Edy (5 noiembrie 2003) si Daria (2 decembrie 2008)

hainute de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erika85 spune:

Din cate am inteles din spusele medicului, de staphylococ nu te poti scapa niciodata, doar nu este sigur ca te imbolnavesti de la el, adica nu-ti provoaca simptome, dar oricand iti poate reapare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristy_N spune:


Buna seara!
Am o fetita de 1 an si 3 luni ,de cand era mica ii apreau niste bubite pe membre mai ales pe picioruse.Acesta apareau si dispareau.Sunt de mici dimensiuni si nu o ustura pe fetita.
Ce ar putea fi?
Cu ce as putea s-o tratez?
Va rog ajutati-ma!


Crys

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cristy_N


Buna seara!
Am o fetita de 1 an si 3 luni ,de cand era mica ii apreau niste bubite pe membre mai ales pe picioruse.Acesta apareau si dispareau.Sunt de mici dimensiuni si nu o ustura pe fetita.
Ce ar putea fi?
Cu ce as putea s-o tratez?
Va rog ajutati-ma!


Crys

dar nu ai fost la medic? noi cum putem sti ce are fetita? uneori nici medicii nu stiu de la ce sunt bubitele, uneori trebuie sa faca analiza de laborator sa vada ce este.
si chiar daca ti-ar spune cineva aici ce crede ca are copilul, ai putea sa-i dai un tratament doar dupa o parere exprimata pe forum???
deci consulta doctorul!!!




Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput