Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (167)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Inainte de culcare, va amintesc de bietul www.tamagochi.ro/pet-bighidel" target="_blank">Bighidel.

Nu-l parasiiiiti. Va rooog.
Cred ca sint marcata pentru ca pacifistul capitalist de nashu' Aniei, in weekendul trecut, s-a dus cu fi-su sa pescuiasca intr-o balta si a venit cu vreo 4 pesti intr-o sticla de 5 litri retezata. Si, a doua zi, cine credeti ca umbla cu pestii in sticla, cautind balta sa-i arunce inapoi?
Deci salvati-l pe Bighideeeel! Please please please!!!

Nausica si Ania
poze


"(...)It is probably better not to sin at all, but if some kind of sin you must be pursuing,
Well, remember to do it by doing rather than by not doing." (Ogden Nash)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavida spune:

claudinna, daca ajungi la Sibiu, poate ne intalnim, daca vrei. Vreau sa il vad pe Razvan si in realitate cum arata cu degetelul cati ani are


Ratusca mea lav1 si lavi2 e aici http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=ratusca%20din%20viata%20mea&page=8

mamica de Eliza (24.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Muuh, din pacate mentalitatile se schimba greu, dar partea buna e ca se pot totusi schimba. Asta cu purtatul de ochelari in secolul nostru, chiar ma lasa masca, probabil ca mi se par intrebarile atat de deplasate ca aici nu auzi asa ceva nici intr-o mie de ani. Imi pare rau ca baietelul tau trebuie sa treaca prin intrebari idioate, care nu fac decat sa-l nelamureasca probabil. Parca te-ai astepta altfel de reactii de la niste oameni trecuti prin viata. Sau poate nu, si atunci trebuie pur si simplu ignorati, nu merita sa te enervezi tu nici macar sa te obosesti sa le raspunzi. Faza cu fetita din clasa mea a fost ceva mai complexa. Fetita are mama si tata naturali, dar la un moment dat mamica ei s-a despartit de tatic si s-a casatorit cu o alta femeie, in Canada fiind legalizate casniciile de acelasi sex. Asadar caz clasic de gay couple si destul de greu de explicat unor minti tinere. Fata era destul de matura, mi-am dat seama dupa romanele pe care le citea in clasa in timpul orei de lectura, juca chiar si in cateva piese de teatru pana cand s-a imprastiat vestea in toata clasa. Si atunci in special baietii au inceput sa o abuzeze verbal pe colega lor, desi ea facea fata cu succes, mie nu mi s-a parut normal sa le tolerez remarcile impertinente asupra unor lucruri de ‘grown-ups’. Politica scolii publice aici e clar toleranta si diversitatea, asa ca i-am chemat la discutii one-on-one pe fiecare dintre ei, le-am explicat ca e cazul sa stea deoparte in chestii personale care nu-i privesc si la final le-am sunat si parintii acasa sa-i informez ca ar trebui sa discute subiectul cu proprii copii si sa-i lamureasca sa aiba un limbaj civilizat. Iar Helenei i-am spus ca ar trebui sa raporteze chestiile astea profesorilor, pt. ca la inceput parea intimidata sa povesteasca ce s-a intamplat. In tara anul asta nu mai venim, caci sosesc acusi bunicii la noi. Dar poate la anul reusim sa ajungemm, si poate ne si cunoastem.

Cristina




Mlle Yasmine et le bébé Chris Anthony

The past is history, the future is a mystery, but today is a gift—that’s why it's called ‘present’.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Yuhuuuuuuuuu, prima

Neata si pentru cine doreste.

De ce sunt pe forum sambata la 7.30??? Well, pai Carla s-a trezit de la 6, a baut lapte si gata cu somnul pe ziua de azi . Macar a dormit mai bine azi noapte, n-a avut decat o singura trezire.

Eu nu mai sterilizez nik de mai bine de 4 luni, o singura data pe saptamana (duminica) fierb biberoanele de lapte si suzetele. Castronele si lingurite n-am sterilizat niciodata, nici chiar la inceputul diversificarii, doar spalate bine. Intr-adevar biberoanele le sterilizam dupa fiecare utilizare cand era Carla mica dar acum nu. Ieri a bagat in gura o mana de pamant de afara, a lins o oglinda retrovizoare gasita pe jos si a molfait vreo 10 frunze . Asa ca nu vad sensul. Cred ca are la anticorpi

Ieri i-am dat somon cu cartofi si morcov, facut totul in putin unt si inabusit intr-o tigaie cu capac. S-a scuturat la inceput, a mancat dupa aceea cu pofta iar intr-un final ... a varsat . Cred ca totusi gustul si mirosul de peste au fost prea puternice.

Babytza, ce mi-a placut de soricel cu marea lui dilema. Un scump

sarbatoritilor de azi si un special pentru Luca Noah si mamica lui

Anca & Carla (13.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Neatza...gata finalizai sterilizatul, ai dreptate Anca ce rost mai are sterilizarea cand ei baga in gura tot ce gasesc...nici eu castronelele nu le-am sterilizat niciodata,va pe toate si sa aveti o zi cat mai placuta in continuare si copii cuminti.Si un vot pt,,bighidel,,

Luca Daniel - 22.10.2008 povestea noastra un votic pentr-un pitic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Neata!
Dupa o noapte cu vreo 3-4 treziri si sfarsit pe la 5 dimineata in pat cu mami, caninul nr 2 ne cam chinuie.
Kristin, Muuh sa stiti ca eu ma consider un profesor scapat de metehnele comuniste care stie sa gestioneze ok orice situatie si care are o relatie f bun acu elevii dar vad ca mi se mai intampla si mie cate una.
Un weekend minunat va dorim

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

sterilizat: la Teo am sterilizat pana a inceput sa manance din aceeasi vesela ca noi, binisor peste un an.

la Radu n-am mai sterilizat deloc din concediul de la mare, adica de la 8luni sa zic...
n-am sterilizat nici de Paste in aprilie cand am fost la munte, sau in mai, tot asa in concediu, dar acasa inca sterilizam pentru ca strangeam biberoanele murdare in chiuveta cu toate vasele si spalam doar o data pe zi. Ma gandeam eu asa ca parca nu ajunge doar spalatul, nu's de ce.
Acum mananca doar din doua biberoane pe zi, si spal imediat dupa folosire, de fapt e unul si acelasi biberon.
Am scos sterilizatorul din functiune, ma gandesc sa-l vand, si sa dau la el si toate zecile de biberoane pe care le am...

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Hello si de la noi

Am avut marea surpriza dupa laptele de la 7.30 sa adoarma piciul la loc pana la 10.30 Nu a mai dormit asa de cand avea 3 luni
Acum a iesit cu tati in parc si eu am spalat carutul sport, ca le face pilaf cu pufuleti, biscuiti, pamant......asa ca ce sterilizare nene, vorba Ancai, baga pietricele in gura si frunze si eu sa sterilizez ????

Ancule imi par erau ca a dat afara pestele , poate data viitoare il accepta mai bine stomacelul ei Sau poate pur si simplu nu ii place pestele. Valentina a mancat pana la un an peste, apoi l-a refuzat total. Nu a mai mancat deloc pana la 8 ani( desi demulte ori am incercat sa ii mai dau) pana cand a fost la ziua unei fetite si avea pregatit peste pane in forme dragute. Atunci a gustat si i-a placut.

Lidia ai reusit cu proba de pipilic ?

Ada ce fac muciosii mici ? Sunt mai bine ?

Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Eheee....Babytza, asa face Matei cu tzitzi...nu se hotaraste...ori la stanga, ori la dreapta...Sta in fund in fata mea pe masuta de infasat dupa baita si sare de la o tzitzi la alta...

De sterilizat nici eu nu mai sterilizez de la vreo 8-9 luni decat la o saptamana sau doua...

Ratonelu' odihna placuta in concediu, sper sa ai parte de ea...

Somon i-am dat si eu si a papat...nu i-a displacut mirosul. Nici mie nu mi se pare ca miroase puternic. L-am facut la aburitor si cu vreo 10 minute inainte sa se termine am pus niste usturoi pasat peste...a iesit yummy... I l-am dat impreuna cu legume (morcov, cartof, brocoli, cateva pastai de fasole verde, cateva boabe de mazare, 1-2 cubuletze de spanac, un dovlecel).

Sanatate multa si weekend placut!

Matei Gabriel povestea nasterii
Matei Gabriel 24.08.2008 foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Fata de piureul cu care e Carla obisnuita, clar somonul are un miros distinct. Oricum mancase mult, eu de bucurie ca-i place i-am tot dat in continuare.

Vedem data viitoare daca ii place cu adevarat sau nu.

Cine-mi da si mie o reteta yummy de spanac?



Anca & Carla (13.08.2008)

Mergi la inceput