Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (164)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

Aniversare fericita Roxana! La cati mai multi ani fericiti impreuna!

alexa, cipri si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Nerantula, ai mare dreptate cu accidentele. Pupici pe degetelul lui Gruia, genul asta de julituri sunt cam dureroase... Poate cauti un cicatrizant sa-l ajuti un pic, vorbeau fetele de catina, ar mai fi si propoderm, care mie mi se pare ca injumatateste timpul de cicatrizare, dar deh e propolis, poate ti-e teama de alergii... solutii ar mai fi, tot naturiste.

Lidia am bagat la cap remediul insa nici eu nu cred ca trebuie luat dupa ureche. Eu ma indrept spre bine, mi se rupe tusea (oricum tusesc f rar), nu am facut deloc deloc febra, arareori m-am simtit un pic mai slabita, gen stare gripala incipienta, dar in comparatie cu alte raceli starile astea sunt mult mai putin intense. As fi vrut sa ajung unde am abonament sa-mi faca un exudat insa daca ma duc acolo o scutesc pe anda de cateva mese de lapte ceea ce nu-mi permit.

Cred ca tarie ca mie mi-a ramas o oarecare sensibilitate a cailor respiratii mai jos de gat dupa ce am avut in 2004 o bronsita mai rea. Ani dupa am racit direct cu dureri in piept si am fost suficient de imbecila sa nu merg sa fac o analiza, probabil cu antibioticul potrivit as fi reusit sa elimin crocobaurul. Lucrurile s-au ameliorat in ultimii ani, ultima data cand am racit serios era februarie 2008, eram gravi si a trecut destul de repede.

Ce sa mai zic, cu exudatul astept urmatoarea raceala sau sa se ingroase gluma :). Sau ma reprofilez pe homeopatie.

Stiu cazul unei prietene care dupa o raceala puternica a purtat ani de zile un streptococ, a reusit sa faca un tratament cu antibiotic puternic si abia a scapat de el. Cam seamana cazurile noastre din pacate, sper ca eu sa nu am nimic, doar imunitatea mai scazuta pe fond de oboseala.

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Nicole de saptamana cealalta sunt libera si ne putem destrabala in plimbari prin parc daca nu intervine inamicul public nr 1 - caldura. De asemenea, acum e mult mai greu sa plec distante mari si trebuie sa car borcanase cu diverse si nu mai vorbesc deja de foamea mea cronica dar mie tot mi-ar placea s ava vad si sa o vad si pe ada.

M-ar tenta si pe mine remediul ala pentru durere dar acum chiar nu pot comanda ceva pe net, tocmai am facut plati grup si mai am cateva, am senzatia ca lucrez pe nasturi, pe bune. Sa nu mai spun ca luna asta se schimba treburile cu imprmutul nostru, abia ne organizasem un pic si ne creste dobanda la mare greu am de ales intre 3 variante. Cu ocazia asta, daca e vreuna dintre voi care lucreaza in domeniu si m-ar putea edifica cu cateva treburi legate de dobanzi si calculul lor ii voi ramane pe veci datoare.

Si inca o intrebare si ma duc. Noi stam la parter si vrem sa reparam ceva pe langa geamuri, oare unde gasesc o scara usor de carat, depozitat etc... sau poate aveti vreuna de dat cu imprumut pentru o zi sau doua intr-un weekend? Nu de alta dar soata mea se pricepe un pic la de-astea si oricum nu cred ca vine vreun meserias doar pentru atata lucru.

Ma scuzati ca dau buzna cu astfel de requesturi, daca va deranjeaza anuntul meu de mica publicitate chiar imi pare rau, n-o sa mai fac si scuze din nou.

Va pup si noapte buna, nu-mi vine sa cred ca am scris asa mult.

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Ah, dar nu ma pot retrage ana nu urez si euLa multi pasi mergaretilor noi care s-au anuntat in ultimele pagini: Gruia, Razvan si Ania. Astea da vesti frumoase, eu nu sunt deloc genul sentimental dar imi cam venea sa plang cand am citit de ei asa pe rand.

Si Ada, nu stiu ce sa fac sa ti se para mai usor slalomul intre bebeloi si bebedoi, dar sa stii ca cititndu-ti postul te vedeam cu ochii mintii rasfoind cartea aia la o cafea buna si doamne ce-mi doream sa fiu n locul tau macar 5 minute (la citit, of course). .

Laura, a trecut multa vreme de cand nu ti-am mi trimis un si o .

Roxi ma alatur si eu urarilor fetelor - multa fericire, ca restul vine de la sine. Vreau sa stiu ce era surpriza!!!!

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nerantula


Analiza se face la minim 6 saptamani de la terminarea tratamentului cu antibiotice, deci mai asteptam.
Tocmai ne-am intors de la acupuncturist, era un batranel de vreo 90 de ani, plin de acusoare, bilute si pliculete in jur, practica acupunctura si homeopatia de 60 ani! I-a spus ca este o afectiune foarte frecventa, cauzata de stres (fizic sau psihic), ca putea sa-i spuna din start ca toate investigatiile clasice nu-i vor releva cauza. Sotul trebuie sa faca vreo 10 sedinte de intepaturi, plus remediile homeopate indicate, te tin la curent. Daca la el tratamentul va avea efect, cu siguranta voi merge si cu Gruia acolo (pe parte de homeopatie), pentru imunizare. Si eu, pentru diverse. Si mama, poate mai intinereste


www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=7" target="_blank">Votati leusorul Iedi! (giu1)


zi-ne si noua numele batrinelului

LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

Cu SUPERDIETA... in curind sirena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

cat costau aparatorile de colturi si sertare in Ikea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss_04 spune:

buna gagics!
la multi ani tuturor sarbatoritilor!

noi suntem bine,,avem timp putin,, asa ca mami se baga la citit sa recupereze
Andrei se tot trezeste noaptea si sunt tare obosita,,mai are cineva probl cu trezitul noaptea de 3-4 ori?
pup toata bobocimea

''bimbirica'' mic si frumos
andu

mami de andrei (15/09/2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss_04 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamona

cat costau aparatorile de colturi si sertare in Ikea?


aparatorile pt colturi sunt 20 lei

''bimbirica'' mic si frumos
andu

mami de andrei (15/09/2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

Citat:
citat din mesajul lui iriss_04

Citat:
citat din mesajul lui anamona

cat costau aparatorile de colturi si sertare in Ikea?


aparatorile pt colturi sunt 20 lei

''bimbirica'' mic si frumos
andu

mami de andrei (15/09/2008)




pai cam tot atat si pe magazinele online

iar protectiile de sertare le-am gasit cel mai ieftin la 20 RON - 2 bucati de la L Rossi. - mie imi trebuie cele universale, pe celelalte nu am cum sa le prind.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

protectiile de colturi si sertare ca protectiie... dar pe mine ma ingrijoreaza si muchiile mobilei....
pentru astea s-a inventat si altceva in afara de atentia parinteasca?

Mergi la inceput