Burtici fericite de septembrie-octombrie (124)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Eu stau prost cu netul, tot pica...

Katteryna multumim de poze! Sa fiti fericiti si sanatosi alaturi de copiii vostri! Asa de tare m-ai emotionat cu pregatirile, si cu faptul ca mai ai 3 saptamani . Ce repede trec trei saptamani

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Si eu am papat cartofi prajiti dinaceia cancerigeni, care se fac la cuptor cu branzica ...yamiii ce bun a fost si acum avem la desert pepene galben.
Si deseara am program de tipete cu Adi care ma cearta ca nu mananc carne si oua si alte proteine ....dar nu imi plac, voi ma credeti, nu ?

Cea mai fericita 33 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Am stat toata ziua si m-am documentat si stresat...
Rinichii lui bebe erau f bine, bebele creste in grafic, chiar e mai mare cu cateva zile, si ma gandesc ca a crescut dintr-o data cam mult, pt ca pana acu era tot in urma, bataile inimii 146. La iasi am fost pt eco 4d, pt ca la botosani nu exista asa ceva si tati voia sa ii vada moaca...
Am stat azi si mi-am monitorizat chilotii...cam asta am facut...si s-au mai udat, nu tare, dar aparea cate o pata, mai ales dupa ce urinam...poate era tot urina, nu stiu...
Eu am fost la dr mea acu vreo 2 saptamani si pt ca aveam o secretie vaginala albicioasa mi-a dat clotrimazol...diagnosticul fusese candida... dupa ce am terminat tratamentul, acu 3 zile, secretia respectiva a disparut cu totul...nu mai apare nik albicios, ci doar ud... am iesit la amiaza pana la un magazin, si cand am ajuns aveam chilotii uzi pe margini, ca si cum as fi fost transpirata...m-am bucurat...am stat in pat cam 2 ore, si cand m-am dus la baie aveam o pata uda cam de 1 cm in diametru mai in fata...am vazut ca in UK exista niste teste de depistare pt scurgerile de lichid...la noi nimic
Am sunat-o pe dr mea si a zis sa stau calma ca nu e nimic, ca indicele amniotic e in grafic, ca a crescut bebele cam multicel si sa beau apa...bag apa acu la greu...si merg si la baie la greu......
sa vad maine cum va fi...deocamdata, bebele e voios...
Va pup

Imi iubesc copilul ... abia astept sa te tin in brate, BEBE!!!!!
29+ cu - Rares Stefan
http://family.webshots.com/album/573707422MNKhRk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns santorini spune:

Am plecat la magazinul de patuturi, sper sa ne placa ceva, sa mai scap de o grija! Si sa stii Luto ca si eu de cand sunt insarcinata am o pofta teribile de cartofi prajiti!

34+ cu

nazdravanul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui santorini

Am plecat la magazinul de patuturi, sper sa ne placa ceva, sa mai scap de o grija! Si sa stii Luto ca si eu de cand sunt insarcinata am o pofta teribile de cartofi prajiti!


bafta si sa gasiti cel mai frumos patut !

Cea mai fericita 33 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

am revenit pe aici
am vazut la stiri, la prima ca un copila murit in gorj in burta mamei lui si aceasta a stat cu el in burta de seara pana dimineata, internata in spital!!!!cica se dusese pregatita ca intrase in travaliu, dar aia in loc sa vada de ea i-au dat calmante pana seara, cand i-au spus ca inima copilului nu mai bate. si a ramas asa, cu el mort in burta, pana dimineata



anco 32+???? si

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emy10 spune:

Vazut poze Katteryna. Sa fiti fericiti pana la adanci batraneti alaturi de cat mai multi puiuti!

33+ cu

Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Lutoniana sa stie Adi al tau ca asa-s toate burticile!Adica cu personalitate, manca numai ce vrea burta lor!
Santorini bafta!Sa te intorci cu vesti bune si cu patutul dorit!L-ai vazut pe ala pe care l-am comandat eu nu?
Xgg nu te mai stresa ca bebe e bine mersi!Iar de transpirat si de udat chiloti nu duc lipsa nici eu dar ca si Santorini nu ma stresez!Si eu am facut tratament cu clotrimazol ca aveam secretie abundenta dar nu mi-a zis de candida...Stai linistita, nu cred ca pierzi lichid.Am o prietena care a pierdut dar zicea ca avea si ceva contractii cand se intampla asta.

35+ cu floricica RAISA MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

X_ggg, pete dintr-acelea am si eu , tot asa, mai in fata....Daca bebe e in grafic, stai linistita!
Bea apa multa si odihneste-te mult.O sa fie bine.
Theea,ia mai incearca o data asta.Poate merge acum.Sunt si alte lucruri interesante acolo, nu numai calculatorul de greutate.

Mariaanna
30+

Mamica de si in asteptarea unui


sunt doar o frunza-n vant(despre mine)

cateva poze
www.hi5.com/friend/photos/displayMyPhoto.do?photoId=1394674036&albumId=167696965&ownerId=169157907" target="_blank">familia noastra

povestea nasterii lui Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Revin pt a a multumi ca mi-ati dat sfaturi si pt vorbele bune si de incurajare...
Ma multumesc mult si va apreciez din suflet...sa dea DD sa fie bine!
Va pup


Imi iubesc copilul ... abia astept sa te tin in brate, BEBE!!!!!
29+ cu - Rares Stefan
http://family.webshots.com/album/573707422MNKhRk

Mergi la inceput