Burtici fericite de septembrie-octombrie (122)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

La multi ani, Iulika!!! Sa fii fericita si sanatoasa, si tu si familia ta in crestere! O nastere usoara si un bebe sanatos!

Aida, super bancurile . I-am trimis sotului ala cu adam si eva .

Diamar, sa speram ca totul va fi bine cand va veni pe lume bebe si ca a fost o greseala a doctoritei.

Moni, o luna e mult, ai timp berechet! Important e ca stii cand e, sa te pregatesti!

Ramo, imi vine sa ma trantesc pe jos si sa-l strang in brate pe Max ... si sa inteleg ca el si terra sunt sot si sotie

Adi, super articolele despre gripa porcina! Eu chiar sunt abonata la mercola.com la newslettere (cel de la care e primul articol). Dar acum mi-am salvat la favorite si site-ul asta!


28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionika

E cumva rost de prajituri? Il rog pe sotul meu de cateva zile sa imi ia, dar tot uita....
Ramsan, faine pozele si mai ales animalutele.Cred ca baiatul tau are activitate prin curte!

Ioana, mamica de Andrei (5 ani) si Alexia 30+


Aoleu ce as baga si o praji mica mica... ca m-au napadit toate poftele
Rares are unde alerga in curte, si face asta dimineata dupa ce se trezeste si mananca ceva... ca dupa-amiaza dupa somn il scoatem in parcuri la copii, sa aiba si el un sufletel cu care sa se joace, sa comunice. Motanelul ala este exact precum un catel. Se tine scai dupa Rares, si Rares il iubeste foarte mult


Ramona

Tudor Gruia 30+

AMR 10 saptamani pana vine bebe


Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariaanna

Iulika, LA MULTI ANI FERICITI, nastere usoara si la termen!

Fetelor, mai e cineva dintre voi care scapa urina?
Eu am patit si asta noapte.....Tare neplacut...Nu mult, dar suficient cat sa-mi provoace disconfort.

Mariaanna
30+

Mamica de si in asteptarea unui


sunt doar o frunza-n vant(despre mine)

cateva poze
www.hi5.com/friend/photos/displayMyPhoto.do?photoId=1394674036&albumId=167696965&ownerId=169157907" target="_blank">familia noastra

povestea nasterii lui Alex



Eu Noroc ca eram acasa cand am patit pozna, dar a fost ceva taaare ciudat ca stateam aplecata pe vine sa ii arat lui Rares nu stiu ce intr-o carte si ma trezesc ca ma ud putin. Si cand ma duc la baie cu pipi, am constatat ca dupa ce se termina tot, trebuie sa ma incordez putin la final ca tot mai ies cateva picaturi, suficiente cat sa curga aiurea daca nu am grija. M-am babit de tot


Ramona

Tudor Gruia 30+


AMR 10 saptamani pana vine bebe


Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

ramsan vazut si eu poxe cu frumoasele patrupede , dar Tanu e

A inceput si bebe meu sa sughite de 2 zile



Aida ... 32+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Eu am nascut primul copil la 41 de saptamani dar acum nu-l mai las sa stea atat in burtica pt ca nu a fost chiar ok, lichidul era verzui si copilul a avut si o usoara hipoxie, scor Apgar 7/8. Asa ca m-am hotarat sa-i spun dr sa nu depasim 40 de spatamani.
Eu o sa fac botezul cat mai repede, adica dupa 6 saptamani ca sa pot intra si eu in biserica dar fara chef. La primul am fost la un var la cabana, am facut gratare si cam atat. Nu sunt adepta botezului la restaurant, sa duci copilul acolo in galagie si in fum de tigara.

30+ cu Matei si mamica strengarului David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Cred ca incontinenta urinara e ceva normal in sarcina. Si eu am patit. Am inteles ca exercitiile kegel ajuta... desi sunt cam lenesa la capitoulul asta. Totusi am vazut ca cica ar fi pe piata si tampoane speciale pt. incontinenta urinara... dar n-am indraznit sa-mi cumpar, poate in saptamanile de la final. A incercat cineva?? Mai in scurt putem zice ca am ajuns niste pisalcoase ...vai de noi

Doamne ajuta!
26+ Maria
Mami si tati te iubesc si te asteapta!
Creste bebe!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

mariana, si eu , dar cand stranut patesc asta cel mai des . Doctorii zic ca am ramas cu incontinenta urinara de la nasterea naturala. Mama mea toata viata a patit asa dupa ce m-a nascut pe mine din pacate. Se pare ca se flescaieste nu stiu ce muschi la nastere...



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 32+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui adimercedes

Cami, tin pumnii sa fie bine la controale .

Cu cine nasti la Mures? Si data trecuta tot acolo ai nascut?



"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa Maria 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009


la Mures o sa nasc cu dr. Usurelu....azi...fix un an am intrat in operatie...si el m-a operat...eram la Tg Mures...asta din cauza ca la darius am facut cezariana...si daca el a fost bolnavior, eu am alergat, am urcat si coborat scari, am depus mult efort si am facut complicatii...azi e un an de cand am facut 2 stopuri cardiace...se mira azi dr meu din Tg Mures ca mai traiesc...

Prima data am nascut la Clinica particulara eva......o sa regret tot retsul vietii mele...medicii de acolo poarta macar 50% din vina mortii copilasului meu..asa ca eu nu mai merg in Brasov de data asta...

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

25+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

Am fost si eu sa iau painica si cartea de a Juranalu' si m-a luat un somn de nu va vad prea bine

camy, cand mergi la Pop? CAt despre vise si cosmaruri nici nu vreau sa va spun ce visez eu de vreo saptamana ca ma apuca plansu, si totul e atat de real de ma ingrozeste... cred si sper ca sunt doar niste vise ca urmare a subconstientului meu nebun....

In alta ordine de idei luni v-am parasit ca mi-a facut mama o surpriza si m-am trezit cu ea la usa cu o prajiturica cu mure (adica jumate de tava), apoi s-a trezit si soacramea ca vrea sa vina ca mi-a facut praji cu prune... (femeia asta nu e zdravana, o apuca dragu de mine si de facut numa cand n-am voie)Pot sa ma descarc si eu in legatura cu ea??? Ca nu mai pot.

Asa, ieri am fost la Fundeni, facut analize. Analizele ca analizele da ma intreaba doctora cate saptamani am. Ii spun ca 33 si ce credeti ca imi spune? "A, pai ai stabilit data? Cam in 2-3 saptamani il scoti nu??" N-am zis nimic si am plecat asa ca bou. Asta de dimineata. Apoi ma intorc pe la 4 dupa rezultate. REzultate in general bune, colesterolul a mai scazut la 287, iar trigliceridele alea o mare surpriza, de la 304 la 217 (limita e 200). Daaaar glicemia 126 . CE sa va spun? CA de cand ma duc io la Fundeni NICIODATA n-am mancat ceva inainte sa plec de acasa. EI, ieri m-a mancat in si am mancat niste prajitura cu mure (nu de alta da mi-o mancase soacramea cu barbatamiu pe toata si mai era fix un coltisor iar aia de la ea cu prune e si necoapta si cauciucata, bleah) sa nu raman fara sa gust macar
In fine, analize bunute daaar, doctora insista. Zice "pai nu ne mai vedem". Zic, de ce? Pai zice, ce rost are? Ca in 2-3 saptamani il scoti. Zic Dna Dr, in 2-3 saptamani o sa am 35-36, nu o sa fie la termen. EA zice, pai da, da sper ca nu te lasa pana la termen, cu antecedentele tale. Zic, nu pana la 40 da zic paana la 37-38 daca nu-s probleme sigur il lasa, ca tre sa creasca si creste mai bine in burta. Pana la urma am convins-o sa am mai duc peste 2 saptamani cu precizarea ca daca o fi sa se intample intre timp o anunt

Ajung acasa bulversata, sotz la fel, deja era agitat, aoleu 2-3 saptamani. CA el nu e pregatit , ca ce facem... zic stai omule linistit sa vorbesc cu gine sa vedem ce zice ca nu e chiar asa. SI o sun pe dra mea care evident ca se bucura ca mi-au mai scazut diversele analize, cu glicemia ma intreaba daca am bagat ceva dulce cu o seara inainte sau in dimineata aia, ii spun ca am pacatuit, zice ca nu-i nimic mai vedem peste 1 sapt cum iese glicemia. (AM uitat sa va spun ca asta de la Fundeni mi-a zis sa nu mai mananc pepene ca de la el mi-a crescut Apai cum? Chiar sa-mi ia si ultima placere???)
Ii spun apoi de discutia cu nascutul. O apuca bazdacii ca cine se crede, de ce sa scoatem copilul daca ii este bine si nu da semne ca ar avea probleme. MI-a zis sa stau calma ca nu e cazul in 2-3 saptamani. SI ne mai vedem pe 13 august la control si teoretic in sapt 37-38 il scoatem, clar nu-l lasam pana la 39-40 dar pana la 37-38 il lasam, ca atunci e la termen. Asa ca voi naste undeva intre 27 august si 3 septembrie mai mult ca sigur. Evident daca nu Doamne fereste apare ceva. SI mi-a zis ca oricum din cate se pare, tratamentul da roade si chiar nu avem de ce sa ne ingrijoram si nu crede ca se va schimba ceva.
SI brusc am realizat ca mai e fix o luna pana atunci si evident ca au inceput sa-mi tremure cracanele
SI uite asa am ajuns aseara acasa pe la 9 ca am fost si pana in AUchan dupa pepene si m-am ales cu niste body-uri pt bebe ca am realizat ca nu am nimic pt nou nascut, pt spital, deja sunt bulversata si ma gandesc la bagaj si toate cele...



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 32+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata



maine merg la dr Pop..am programare la diagnosis la ora 16:00....tremur deja..

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

25+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

DEci m-a innebunit Atomix Azi-noapte n-a stat o clipa si de dimineata face intr-una gimnastica, deja a sughitat de 3 ori cate juma de ora (cred ca a fost in club azi-noapte ). Imi da cate una la col de am impresia ca iese. scoate cate ceva ascutit de simt ca imi iese prin burta si ma doare carnea de numai pot, nu mai spun ca imi sta pe ficat/stomac si alte cele si mi-e cam greata si parca ma si arde putin pe gat... deci azi ma simt naspa rau. Daca stau intinsa nu-i convine, daca stau in fund nu-i convine, pe spate nu pot eu, pe burta nu pot... deci sa-mi spuna va rog si mie cineva cum as putea s stau?????



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 32+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput