Burtici fericite de septembrie-octombrie (122)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Diamar eu la botezurile la care am fost bebe statea intr-o camera adiacenta, si mami mai mergea la el sa-l alapteze. Vine doar la tort, sa-l vada lumea. Si eu voi interzice fumatul inauntru in restaurant . Pentru ca la ce nunti/botezuri/petreceri/zile de nastere am fost eu iarna, daca se fumeaza e ingrozitor, parca nu se aeriseste bine, nu se pot deschide usi, geamuri si aerisirea nu tine pasul. Stiu ca voi fi injurata, dar si pentru mine, si pentru bebe in minutele cat va sta in restaurant, si pentru majoritatea invitatilor (care vor fi nefumatori), e mai bine asa... Mi-am facut in cap o mica lista a posibililor invitati (prieteni foarte buni, verisori primari dragi, bunici) si avem doar vreo 5 fumatori din vreo 50 de persoane. Asa ca mai bine sufera 5 si se simt bine 45 .

Si eu merg azi la control si fac pe mine de emotii si de griji sa nu descopere ceva, si de frica sa nu uit sa-l intreb ceva (de exemplu azi fac si eu prima data doppler, si vreau sa-l intreb de ir-urile alea de care s-a tot vorbit). Merg doar la 5-6, asa ca numai la noapte o sa pot sa va spun

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Monica...asa tare am bucur sa aud si vesti bune...parca le aud despre mine....imi vine sa si plang de emotie...

Eu dupa ce-mi revin din operatia de cezariana..pe tine te sun prima......sa-ti spun ca am si eu un flacau sanatos... (tot de emotie plang)

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

25+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

DEci m-a innebunit Atomix Azi-noapte n-a stat o clipa si de dimineata face intr-una gimnastica, deja a sughitat de 3 ori cate juma de ora (cred ca a fost in club azi-noapte ). Imi da cate una la col de am impresia ca iese. scoate cate ceva ascutit de simt ca imi iese prin burta si ma doare carnea de numai pot, nu mai spun ca imi sta pe ficat/stomac si alte cele si mi-e cam greata si parca ma si arde putin pe gat... deci azi ma simt naspa rau. Daca stau intinsa nu-i convine, daca stau in fund nu-i convine, pe spate nu pot eu, pe burta nu pot... deci sa-mi spuna va rog si mie cineva cum as putea s stau?????



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 32+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata



stai si tu pe-o parte....vad ac numai asa ii place si lui Flaviusica..

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

25+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Moni mi-ai amintit ca de vreo 2 saptamani al meu doar se misca dintr-o parte in alta, se cuibareste intr-o parte, etc. Dar nu ma mai loveste ca pe vremuri, sa-l vad la exterior. Doamne, ce emotii am si cat sper sa-mi spuna ca e bine bebe

Camy, imi pare rau ... ce de amintiri ai in zilele astea . Clinica aia din brasov e cea faimoasa ca avea nastere in apa? Ce prostii au facut?

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Doro ma intereseaza si pe mine trusa de peridurala/epidurala... cat te-a costat pe tine si ce marca este? (am vazut ca ai postat acolo ceva in legatura cu asta la cap. 120 pe care inca il citesc).


Ramona



Tudor Gruia 30+

AMR 10 saptamani pana vine bebe


Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Raluk, bafta si tie astazi la eco!

Monica, bine ca au iesit analizele bine, bb sigur va sta in burtica cuminte, nu te panica!

Normal ca acum dr mea nu raspunde la mobil, probabil e in sala de nasteri sau cine stie ce urgenta a avut.....mor aici, crap!

----------------------------------------------
Alexandra 30+ se pare ca fluturasul va fi Alessia Ruxandra
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

raluk16 te asteptam draga cu vestile , va fi bine
monikus distractie maxima la marea bulgareasca
alex caaaaaalmaaaaa ca degeaba te enervezi



Aida ... 32+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

Moni mi-ai amintit ca de vreo 2 saptamani al meu doar se misca dintr-o parte in alta, se cuibareste intr-o parte, etc. Dar nu ma mai loveste ca pe vremuri, sa-l vad la exterior. Doamne, ce emotii am si cat sper sa-mi spuna ca e bine bebe

Camy, imi pare rau ... ce de amintiri ai in zilele astea . Clinica aia din brasov e cea faimoasa ca avea nastere in apa? Ce prostii au facut?

28+



aia e clinica.... din pacate au facut o gramada de magarii..incepand cu faptul ca desi am facut si morfo nu au vazut ca darius avea o malformatie la inima.......pana la faptul ca mi-au ascuns dupa nastere ca copilul e bolnav...desi eu banuiam ca ceva nu-i in regula cu el...era MOV...
Am aflat cand am fost transferata ca stiau inca din ziua in care s-a nascut ca e bolnav..ca are nevoie sa stea la incubator.,...cu toate astea l-au lasat 2 zile fara oxigen..cu mine in salon...putea sa moara oricand im bratele mele...

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

25+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Raluk, te asteptam cu vesti bune de la eco.
Si eu am facut ieri doppler pt prima data si a fost bine.


30+ cu Matei si mamica strengarului David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Alex si Raluk uite aici niste agitate ca sa va mai piara emotiile alea


Monica ce bine ca analizele tale s-au imbunatatit Merita tot efortul de a tine regimul. Cat despre bebitza, sa mai stea la caldurica pana s-a copt bine si te rog sa nu cumva sa intri in panica, vei vedea ca totul va fi minunat pentru voi!
Dupa nasterea lui Rares am avut o perioada de incontinenta, dar muschii si-au revenit in timp. Acum vad ca iar ma apuca... si de data asta sper sa o rezolv cumva ca nu este chiar ok sentimentul.

Aida ma bucur ca iti place Tanu motanu

Raluk da, ei sunt pereche si au procreat-o pe Lusha :)

Mai am trei zile de stat la birou si gata.... ce mult mi se pare. In aceste trei zile dadaca lui Rares va fi sotul meu, ca soacra a plecat intr-o excursie in Europa ca sa isi mai aeriseasca creierul. Nu va spun ca sotul meu intrase deja in panica de ieri la gandul ca ramane singur cu Rares si se plangea ca vor fi trei zile grele pentru el, dar eu i-am taiat-o scurt "Pai si eu ce crezi ca voi face in urmatorii 2 ani??"


Ramona

Tudor Gruia 30+


AMR 10 saptamani pana vine bebe


Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput