Burtici fericite de septembrie-octombrie (122)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramsan

"Pai si eu ce crezi ca voi face in urmatorii 2 ani??"





Aida ... 32+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doro76 spune:

Neatza si de la mine, mai spre pranz

Ramo- trusa de peridurala e de la o firma germana se cheama Braun, Perifix si contine( citez de pe pachet) ac, cateter epidural, seringa si plasture pentru sustinere. A costat 110 Ron si a luat-o sotul meu de la o farmacie din Titan

Monica[/b- ma bucur tare de analizele tale bune. Cu nasterea mai devreme si pe mine ma streseaza toti, ca cica daca am o nastere prematura la activ si de data asta va fi chiar la fel. Npoi avem cam acelasi DPN...sa ne rugam sa stea bebe in burtica atata cat trebuie sa fie sanatos

Iulika - La multi ani!!!!, sa fi fericita, sa-l nasti usor pe Bruce Nicholas si sa te bucuri de el.

Miha[b]
-te admir pentru rabdarea pe care o ai cu Matei...



Mai citesc ca n-am vazut asa vorbarete ca voi

Doro 33+ cu Sara si Eva Maria (28.04.2005)

"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Doroteea&year=2009&month=9&day=16&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

camy, iti dai seama ca abia astept telefonul tau. Deja mi s-a zbarlit pieleea pe mine.

Fetele, apropos de epidurala. EU am o trusa primita de la o prietena. Eu nu am nevoie de ea pt ca in Polizu au ei truse si nu o primesc pe a ta. Daca o vrea cineva de la noi de la odisee o donez cu mare placere. Este doar trusa (parca Dr Braun sau asa ceva). Serul l-am dat pt ca exipra dar cred ca si trus aasta costa ceva banuti si e pacat sa o tin degeaba in casa.

Cu botezul, hihi, soacra mea balaurul e foarte bisericoasa si cred ca ar vrea sa-l facem dupa alea 40 de zile. Dar eu imi doresc foarte mult sa il fac primavara, eventual dupa PAsti, s afie mai cald si totul verde si vesel in jur. Parca nu as vrea sa fac in graba in octombrie-noiembrie, constransa de post si de alte cele. In plus si cumnata mea va trebui sa il faca prin septembrie probabil si nu cred ca are rost sa ma grabesc. In principiu soatza e foarte de acord dar sa vedem ce zice balaurul.



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 32+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

La multi ani, Iulika!!! Sa fii sanatoasa, fericita, sa ai o nastere usoara si un bebe perfect!
Felicitari fetelor care au venit cu vesti bune de la medic, Iulika, Monica, Aida si bafta multa celor care urmeaa sa mearga (Raluk, Cami si parca mai era cineva )
Mai fetelor, daca doamne-fereste ramaneti cu incontinenta urinara dupa nasterea normala (care de fapt se datoreaza rupturii de perineu), cred ca stiti ca puteti face o operatie sa indreptati beleaua, se cos muschii aia care s-au slabit inauntru. Eu am facut-o dupa ce-a de-a doua nastere ca aveam ceva probleme, nu este deloc horror, a doua zi eram acasa. Exercitiile alea Kegel au fost apa de ploaie la mine. De-asta nu mai vreau eu acum sa nasc normal, ca tocmai ce facusem operatia respectiva si am si ramas insarcinata! Si puteti sa recomandati aceasta operatie si mamicilor voastre care se confrunta cu asa ceva, chiar nu are sens sa se chinuie cand totul se poate rezolva asa de simplu!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 33+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

luto referitor la accidentul de ieri sa iti spun o faza.
Anul trecut si eu stateam la semafor si a intrat o idioata in mine cu viteza ... si eu o sun pe tzacanita cu care m-am intalnit ieri si am inceput sa ii povestesc in hohote de ras ce am patit ca saraca a crezut ca am luat-o razna ca eram cu probleme mari atunci pe cap ... si eu radeam ca dementa ca mi se parea asa de simpla fapta asta in comparatie cu cosmarul care il traiam zi de zi ...




Aida ... 32+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui aidaciolac

alex din cauza de lipsa stau si degetzesc
unde sunt luto si selenica?



...sunt la recuperari ca noaptea trecuta la 3, la pisu nu am mai dat refresh sa vad ce si cum

Cea mai fericita 33 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

AH, si pentru fetele din Titan (mimika pt tine special) ca intrebati de restaurante. EU m-am gandit la "L'Incontro" ca sunt mare fan al mancarurilor lor (ieftine si portii imense) sau mai e o varianta la "Yesterday" (cel care a fost in fata bisericii din IOR si l-au mutat pe linia lu 70 si 79 vis-a vis de liceul Nichita) Ideea e ca as vrea sa fie langa mine sau langa mama sa pot duce copilul eventual. Ar mai fi o varianta la "Brandusa" care e pe niste stradute in zona Mall Vitan si i-as avea pe nasi la o strada distanta si pe matusime ain blocul de langa... sa vedem. Sincer nu ne-am gandit inca serios la botez. Nici data trecuta n-am facut-o si multe fete de la odisee arvunisera restaurantul cu nu stiu cat timp inainte desi nici macar nu stiau clar cand vor naste. Bine ca nu m-am grabit . Acum parca imi vine sa fac totul pe dos fata de data trecuta doar doar sa nu se repete...



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 32+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Cafea de criza: Se ia o boaba de cafea, se leaga cu o ata, si se scufunda de 2-3 ori în ceasca cu apa fierbinte. La fiecare 3 cafele se schimba ata….



Aida ... 32+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Doro, da, cica asa se zice cu nasterile astea "premature". La mine a fost la 37 s si o zi dar ei pe foaia de externare mi-au scris 36 de saptamani. Dar cred ca daca nu aveam problemele nu mi se rupeau asa devreme membranele, cred si eu, nici nu stiu ce sa mai cred SA vina cand o vrea el numa sanatos sa fie si sa nu-l apuce pe 24 august (e tot ce imi doresc...)



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 32+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

La multi ani fericiti Iulika
Fie ca tot ce-ti doresti sa se indeplineasca!

"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de mogalneata
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

Mergi la inceput