Burtici fericite de septembrie-octombrie (121)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimika

mai, eu tinusem minte ca DUPA 40 de zile trebuie sa ii botezam.



eu astept parerile pt ca sunt confuza
Asa din amintiri si eu stiu ca parca la 40 de zile e chestia aia ca ai voie sa iesi din casa....care nu mai e valabila acum....dar inca astept fetele mai bisericoase sa ma lumineze.

Cea mai fericita 33 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Fetele am si eu o intrebare prosteasca cred,si voi simtiti asa o presiune pe burtica?Eu parca simt ca bebe nu mai are loc si se tot intoarce,ma loveste si ma impinge,nu e deloc confortabil.
Luto scz de intarziere dar am fost pe afara un pic si acum am recuperat


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=140373&whichpage=3

30+ IRINEL ANDREI



BEBELICA MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

mada, e normal sa impinga asa, ca e maricel si spatiul se imputineaza.

Cat despre botez, eu cred ca trebuie sa intreb la Biserica Armeneasca, ca poate e alt obicei acolo. Desi sunt tot ortodocsi, slujba de cununie a fost altfel decat la romani. Dar asa de frumoasa...Offf, amintiri...Asa ca poate au ceva obiceiuri deosebite si pentru botez. Insa dupa ce se nasc baietii, ca mi se pare ciudat sa intreb de acum.

33+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Buna tuturor, salutari din Bucovina

Din pacate conexiunea mea aici e f slabuta si la ritmul vostru sunt in urma cu 4 capitole , nu cred sa recuperez pana ma intorc la Bucuresti... dar incerc sa mai bag cate un ochi.

Mai las o data datele, dar nu-i bai daca nu apucati sa le treceti... e timp pentru toate
DN 20.03.1975
UM 30.01.2009
DNP 06.11.2009 - dar dupa echo 01.11.2009

mare pentru toate
si multumesc pentru aprecieri... da, din fericire sunt la categoria 'aschilopate' dar e dar de la natura.... n-am facut nimic pentru asta... multumesc doar ca sunt asa... iar pana acum am pus vreo 6-7 kile, sa vedem cum va fi dupa

monis 25

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

techila- sar'na de invitatie! Raspund PREZENT! am spus si la familion si iata care a fost remarca Laurei : "eu nu as face niciodata chestia asta, poate veni oricine si sa iti fure din casa!"

si eu propun ora 17.00-18.00 - don cauza de somnic de dupa amaiza si racorica. Se face o lista cu cine ce aduce sau ne riscam?

dana15, lucia si pentru restul fetelor care nu pot veni- o sa ne gandim la voi la petrecere

danangie-
buna intrebare! si noi ne gandeam sa facem botezul bebelinei noastre impreuna cu cel al finutului nostru, dar habar nu am daca va functiona. si mai vroiam sa iti zic ceva apropos de somunul de noapte. Si noi am avut mari probleme cu Matei, se scula si din ora in ora...dar pe la 14 luni am inceput sa ma scol si sa vorbesc cu el sa ii explic ca Matei trebuie sa faca nani, el tot plangea...eu ii povesteam. Intr-o noapte a stat sotul meu cu el 2 ore sa ii explice...pana la urma a functionat. Acum Matei doarme toata noaptea si suntem fericiti. A, si inca o chestie, am rezistat eroic de al lua cu noi in pat.

adimercedes, doro76 - rezist eroic, dar deja imi pierd din energie. de exemplu astazi imi era din ce in ce mai greiu sa rIdoc carutul sa il urc pe bordura si am si niste maine umflate de nu imi mai simt buricul degetelor

Miha, mami fericita de Matei (16.01.2008) , Laura (30.09.1997) si 33+
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Salutam Bucovina!! Te asteptam cu drag pe la noi!

Miha, si eu zic ca trebuie sa facem o lista, sa ne organizam. Nu de alta, dar techila sta in camp si daca ne trezim ca nu avem...paine de exemplu...mai greu.

33+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

MIHA noi am explicat si jucat si tinut TV aprins ca ne gandeam noi ca ii este frica..., si tinut numai in patutul lui...nimik nu a functionat....el se trezeste si asta e. Nu mai stim ce si cum sa facem.....




DANA si ALESSIO , 07.06.2008
si un alt samburel in burtica
S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE!


.....Il sorriso innocente di un bimbo è l'espressione più viva dell'amore....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

MIHA noi am explicat si jucat si tinut TV aprins ca ne gandeam noi ca ii este frica..., si tinut numai in patutul lui...nimik nu a functionat....el se trezeste si asta e. Nu mai stim ce si cum sa facem.....

Normal ca sa poti intra in biserica,preotul tre' sa citeasca ceva mamei.Mie mi-a citit in ziua botezului.




DANA si ALESSIO , 07.06.2008
si un alt samburel in burtica
S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE!


.....Il sorriso innocente di un bimbo è l'espressione più viva dell'amore....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

ia sa imi dau si eu cu experienta mea de "baba" in ale botezului:
- se poate face botez in post, dar ar trebui sa aveti masa de post....sau cel putin asa va va sugera preotul.
- cele 40 de zile nu are voie mama sa intre in biserica, ca cica e pacatoasa, trebuie intai sa mearga la boserica si i se face o slujba...nu mai tin minte acum cum se numeste.
- botezul il faceti cand vreti voi, noi am botezat-o pe Laura la 6 saptamani si pe Matei la 8 luni. deci se poate oricum. E adevarat ca noi nu credem in deochi sau ca la bb nu-i merge bine pentru ca nu e botezat. Am fost cu Matei la mare inainte de a fi botezat, asta in ciuda socrei care zice ca nu trebuie sa treci apa cu copilul nebotezat si cine stie cate altele veti mai auzi

mai am cateva pagini si ajung la zi

Miha, mami fericita de Matei (16.01.2008) , Laura (30.09.1997) si 33+
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Manga multam dar e obligatoriu pana in 40 de zile ? asa zice la carte ? ca eu nu cred ca suntem gata asa devreme ...la bani ma refer....la banii de drum etc...daca sa zicem ca va fi in ianuarie ce se intampla ? Dupa boboteaza ....Oare e prea mare copilul ?


Cea mai fericita 33 + cu


nu se intampla nimik, numai ca spun ei ca e bine sa-l botezi cat poti de rpd sa nu umbli cu copilul nebotezat. eu l-am botezat pe finul meu dupa 40 de zile. s-a nascut pe 23 februarie si l-am botezat pe 2 mai, ca nu am putut merge ak mai rpd. asa ca eu cred ca e ok. eu vreau sa il botez ianinte pt ca fratele lui sergiu are examen de rezidentiat in decembire si nu as vrea sa astept pana in ianuarie daca tot raman aici si-l botez.

cat depsre casele vizionate...parerea mea...dk ti-a placut ceva si nu are vmasina de spalat...go for it...o masina second hand o gasesti f ieftina pe www.gumtree.com. ca sa nu mai spun ca mai gasesti si chestii free pe gumtree, atata timp cat te duci sa le ridici.

MangaGirl :-) 30+ cu Sasha Laurian
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=%20MangaGirl&year=2009&month=9&day=30&babycount=1

poze webshot - http://community.webshots.com/album/570672058NKtQlR

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput