Burtici fericite de septembrie-octombrie (121)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

feteleeee incercam sa postez si eu neste poze pe webshots si am bagat 2 bucati la altcineva; cum le pot muta de acolo sau sterge?

pls

daci


32+ Darius Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

ufffff... gata ... reparat greseala ...mai bag inca o poza si ies de pe user

daci


32+ Darius Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

danangie- cred ca la noi a functionat la 14 luni pentru ca a inceput el sa ne inteleaga cat de cat. Inca putina rabdare.

Miha, mami fericita de Matei (16.01.2008) , Laura (30.09.1997) si 33+
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

acum am intrat in casa si ati scris ca apucatele



Aida ... 33+ ... cica
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns septoct2009 spune:

MIHA eu tot sper...mai sper si ca Alessio sa nu pateasca ca baietii a doua colege.Una are un baiat de 3 ani si continua sa se trezeasca noaptea.......cealalta are baiatul de 4 ani si inca , continua sa se trezesca......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Aida, zi cum e, ca ne-am facut griji.Nu va suparati pe mine ca folosesc "ne-am", nu? Ma simt primita printre voi, ce sa fac? Sa spuneti daca deranjez. 21 + Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

gata fetelor, poze proaspete sau mai putin cu "me and my family"



...am scapat de "datorie" ...da?

daci



32+ Darius Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

danangie si eu sunt confuza cu treaba asta cu botezul. ca am citit pe unele site-uri ca dk se fac, atunci fara petrecere si dk cu petrecere, atunci numai cu mancare de post. nu mai inteleg nici eu. cred ca fiecare zona din Romania cu obiceiurile ei. Stiu sigur ca mi s-a spus ca e bine sa fie botezat in cele 40 de zile, ca sa nu pateasca ceva, ca se uita lumea la el, ca e mai sensibil la boli ca nu e bine sa-l scoti din casa nebotezat. acum fiecare decide cum e mai bine pentru copilul sau

am intrat si pe calendarul de la patriarhie si intr-adevar nu zice nimik de botezuri. doar de nunti. cred ca cel mai bine e de intrebat un preot. pe mine asta m-a chemat in luna a8-a sa ma spovedesc si sa ma impartaseasca si-l voi intreba ce si cum. i will let you know mid-August.

MangaGirl :-) 30+ cu Sasha Laurian
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=%20MangaGirl&year=2009&month=9&day=30&babycount=1

poze webshot - http://community.webshots.com/album/570672058NKtQlR

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

Andrecluj, te scuzi cam mult ... acushica scot o bata



daci

32+ Darius Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

V-am citit intre 8 si 9 cat am putut, mi-am notat ce sa va raspund. Sper sa mai fie de actualitate acuma, ca m-a scos sotul la o plimbarica de la 9 pana acuma...

Monikus, bine ai revenit. Nu te trecem pe nici o lista, ci mai facem una, a invidioaselor ca tu pleci la mare... te rog savureaza si pentru noi! Vacanta placuta!

Adi, mi s-a parut simpatic ca in Australia ii spune la metoda altfel decat kangaroo, cum se pare ca ii spune in Japonia . Multumesc mult de lamuririle cu zmeurul, voi incepe sa beau ceiuc (care oricum e mai slab decat pastilele) de prin saptamana 35, probabil.

Lucia, ma bucur ca esti bine! Ce sperietura! Si cum e occidentalul de treaba si in circumstantele alea... M-ai distrat teribil cu pepenasul . Ca sa nu mai zic ca ma gandeam si eu la Selen ca tanjeste dupa mare, ca noi, fara sa fac asocierea ca ea locuieste acolo

Postul Craciunului: din 15 noiembrie pana in 24 decembrie. Dar nu e voie Botez nici intre Craciun si Boboteaza. Lucia, fara chef cred ca poti rezolva oricand. Asa zicea Ioanna (care nu a mai intrat demult). Desi eu ce intrebasem pe aici ziceau ca nu e voie efectiv sa boteze, nu numai cheful (cum scrie in calendar "nu se fac cununii si botezuri..." nu se refera la nunti ca petrecere, ci la cununii ca parte ce se face in Biserica). Probabil depinde de fiecare Biserica.

Si eu stiam ca daca nu are probleme bebe (caz in care se face si in maternitate), e mai bine la 6 saptamani, dupa perioada asta e voie la cate luni vrei atata ca lumea sta cam crispata ca nu e Botezat copilul... Si eu in ianuarie vreau daca Doamne ajuta nu va fi cazul mai repede.

Trimit si revin.

28+

Mergi la inceput