Burtici fericite de septembrie-octombrie (121)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

l-am sters eu Ionika; mi-era frica sa nu raspunda cineva din greseala

daciana

32+ Darius Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

anamaria, si eu am intrebat, dar cred ca nu s-a gandit lumea pana acum...Eu vreau un botez micut cu vreo 30 de persoane. Nu tin neaparat sa fie in sectorul 3, dar ar fi bine sa existe o camera pentru bebici. Noi am fost la restaurat Romanasul, acum vreo 2 ani, la un botez si a fost relativ OK. Nu a excelat, dar nici dezastruos si au avut camera pentru BB.

33+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

Fetelor, eu nu ma gandesc deocamdata si la botez din cauza de finante ... la cum stam acum o sa-l botezam pe la majorat

daci


32+ Darius Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Ma bag si eu putin in seama
vad ca ati discutat de botez, cand sa faceti, unde; parca Manga spunea ca sa nu treaca cele 40 zile...oare are biserica ceva impotriva daca botezam copilul mai tarziu?! nu stiu, o sa ma interesez si eu...pentru ca am si eu o pasarica (pe langa alte stoluri, bineinteles); as vrea sa imi botez copila in luna mai! imi place mie primavara! parca o si vad acolo...mai maricica, atenta la ce se intampla, eventual surazand toata, imbracata in rochita alba de ingeras si cu piciorusele goale; 99% asa voi face! ne-am anuntat rudele sa nu cumva sa ne sara in cap si spre surprinderea noastra nimeni nu a avut ceva de comentat!


Asa zic eu acum..cine stie ce va fi la o luna dupa ce nasc! o mamica ce nu este defel religioasa, mi-a povestit cum la un timp dupa nastere avea cosmaruri cu necuratul si ca si-a botezat de urgenta copilul; sper sa nu fie si cazul meu!

Dana 30s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana
Un domn avea o amanta si stia si el ca trebuie sa-i faca un cadou ca sa o tina aproape atat doar ca nu avea suficienti bani.
Se gandeste indelung la o solutie pentru ca nu-l avantaja deloc faptul ca erau 2 sarbatori: si Craciunul si Anul nou.
Si cumpara o pereche de ciorapi cu banda adeziva.
Merge imbracat frumos, pomadat la amanta in vizita si ii spune incantat de ideea lui:
Uite am pt tine doua cadouri, un stramp pentru Craciun, un stramp pentru Anul nou iar eu te sarut intre Craciun si Anul nou



Lucia inspirat tipul! ce sa zic..scapa ieftin! sau nu?!

Dana 30s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

ce greu merge netul la mine!

dar voi ce faceti?! ati plecat?!

Dana 30s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Ba aici suntem. Doar ca lancezim, se pare 21 + Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Eu sunt aici, voi ?
Aida cred ca e la ingeras...dar o asteptam cu drag cu vestile aburinde.

Cea mai fericita 33 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

mai, eu tinusem minte ca DUPA 40 de zile trebuie sa ii botezam.

33+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Mai fetelor, eu l-am botezat pe Alessio cand nu avea nici macar o luna.Cumnata mea l-a botezat pe Robert (nepotul) cand avea cam 2 luni jumate.Eu zic ca depinde de biserica, de preot.

MANGA daca asa scrie in al tau atunci nu se fac nici botezuri. In al meu nu scrie...




DANA si ALESSIO , 07.06.2008
si un alt samburel in burtica
S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE!


.....Il sorriso innocente di un bimbo è l'espressione più viva dell'amore....

Mergi la inceput