Burtici fericite de septembrie-octombrie (121)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

MARIANNA da stiu ca e dificil sa gasesc unraspuns.....vad u...am sa o pun pe mama sa intrebe pe preot....ca aici ca sa ma duc sa-l intreb pe preot.....nu stiu cand...duminica e in slujba....nu stiu and...dar oare daca o intreb pe preoteasa ar stii sa-mi raspunda??




DANA si ALESSIO , 07.06.2008
si un alt samburel in burtica
S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE!


.....Il sorriso innocente di un bimbo è l'espressione più viva dell'amore....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Danangie vorbeste si tu cu popa si vezi ce zice.....daca-i face separat sau impreuna
Eu doar am spus ce am simtit si am comparat cu ce am vazut la un botez la care am fost. Stai sa mai zica si alte fete ce si cum.
(soacra mea e foarte bolnava si se va stinge probabil pana atunci).
Ma gandesc ca daca vine cineva pasionat de foto si filmat va imortaliza minunat ambele balaceli sfinte si amintiri vor fi cu duimul.
DECI....tu zici ca dupa Craciun as putea sa-l botez ?
Intre Craciun si Anul nou abia mai ramane un cozonac si o sarma de la Craciun

*******************************************************************
Un domn avea o amanta si stia si el ca trebuie sa-i faca un cadou ca sa o tina aproape atat doar ca nu avea suficienti bani.
Se gandeste indelung la o solutie pentru ca nu-l avantaja deloc faptul ca erau 2 sarbatori: si Craciunul si Anul nou.
Si cumpara o pereche de ciorapi cu banda adeziva.
Merge imbracat frumos, pomadat la amanta in vizita si ii spune incantat de ideea lui:
Uite am pt tine doua cadouri, un stramp pentru Craciun, un stramp pentru Anul nou iar eu te sarut intre Craciun si Anul nou



Mi l-am amintit cu botezul intre Craciun si Anul nou stiu ca e cam sec ...dar merge asa de seara.

Cea mai fericita 33 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Mada pune si tu daca vrei link catre povestea ta ca eu nu mai stiu unde sa o gasesc ca aseara aveam link de la tine.
Multumesc

Cea mai fericita 33 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

Citat:
citat din mesajul lui danangie

MARIANNA da stiu ca e dificil sa gasesc unraspuns.....vad u...am sa o pun pe mama sa intrebe pe preot....ca aici ca sa ma duc sa-l intreb pe preot.....nu stiu cand...duminica e in slujba....nu stiu and...dar oare daca o intreb pe preoteasa ar stii sa-mi raspunda??




DANA si ALESSIO , 07.06.2008
si un alt samburel in burtica
S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE!


.....Il sorriso innocente di un bimbo è l'espressione più viva dell'amore....


Depinde cat e de "credincioasa".
Luto, de unde l-ai scos? Asa te gandesti siu tu?Intre Craciun si ANUL Nou?

Mariaanna
30+

Mamica de si in asteptarea unui


sunt doar o frunza-n vant(despre mine)

cateva poze
www.hi5.com/friend/photos/displayMyPhoto.do?photoId=1394674036&albumId=167696965&ownerId=169157907" target="_blank">familia noastra

povestea nasterii lui Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Citat:
citat din mesajul lui danangie

Fetelor....ce stiti despre acest lucru???? Deci, cumnata mea (nevasta lui fratemiu) are termenul sa nasca pe 8 sept. Eu il am pe 30 octombrie.....si noi am vrea sa botezam copiii impreuna.Pana acum nimik ciudat.Ptr ca se poate sa fie botezati mai multi copii in aceeasi apa. Intrebarea e: fetita lui fratemiu o va boteza sora mea. Eu vrea ca baiatul sa mi-l boteze fratemiu......ihiii totul in familie! Se poate ca fratemiu cu , cumnata...sa imi boteze copilul...daca in aceeasi "sedinta" se boteaza si copilul lor???? V-am incuiat nu???



Eu personal nu cred ca sunt probleme numai ca perechea aia de e si parinti si nasi...s-ar putea sa mai piarda din spectacol.
Spun asta ca am vazut eu la un botez in care pe masa in biserica insirate 4 sarmale de , lasati toti la puta goala ...aliniate nasicile si baga popa in apa unu, scotea altul..era acolo o distractie maxima....
Acum daca nu ii scalda pe amandoi de-o data nu cred ca sunt probleme.

Ma bucur ca ai deschis acest subiect pt ca pe mine ma aburise
Techila mai demult ca vine soacra la ea si afla cate-n luna si in stele....si eu am rams "nerezolvata" ca mi-ati zis ca nu pot sa-l botez in decembrie ca e post....adicatelea cand vrem noi sa mergem acasa.
Stie cineva sa ma lumineze de cand pana cand e postul ?
Acum mai stiu si faza aia ca poate fi botezat dar fara chef....dans si bautura in exces....(probabil oricum vom fi in doliu atunci)

Asa ca astept si eu raspunsuri

Cea mai fericita 33 + cu


draga mea din vreo 14 noimebire pana in 6 ianuarie adik la boboteaza, cica nu se boteaza. si chiar kd se boteaza, nu se face petrecere. dar tinanad cont ca vrei acasa...ar trebui sa te interesezi dk accepta. eu as vrea sa-l botez pana in post, adik inceputul lui noiembrie ca dupa aia vreau sa ma mut si as vrea sa fac si o mica petrecere si asta nu se poate in post. plus...dk astept pana la boboteaza, trec cele 40 de zile...e cam mult nebotezat.

MangaGirl :-) 30+ cu Sasha Laurian
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=%20MangaGirl&year=2009&month=9&day=30&babycount=1

poze webshot - http://community.webshots.com/album/570672058NKtQlR

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui danangie

LUTO deci eu am calendarul in fata si scrie ca postul decembrie incepe pe 15 noiembrie si se termina pe 24 decembrie. Mai scrie ca nu se fac nunti de pe 25 decembrie pana pe 6 ianuarie dar nu scrie nimic de botez. De ce zici ca vei fi in doliu?

Nu m-am gandit ca fratemiu ar putea sa piarda din spectacol...dar nu am pe nimeni cine sa mi-l boteze...




DANA si ALESSIO , 07.06.2008
si un alt samburel in burtica
S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE!


.....Il sorriso innocente di un bimbo è l'espressione più viva dell'amore....


eu am gasit un calendar pe care scria nu se fac nunti si botezuri in postul craciunului si pana la boboteaza.

MangaGirl :-) 30+ cu Sasha Laurian
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=%20MangaGirl&year=2009&month=9&day=30&babycount=1

poze webshot - http://community.webshots.com/album/570672058NKtQlR

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Manga multam dar e obligatoriu pana in 40 de zile ? asa zice la carte ? ca eu nu cred ca suntem gata asa devreme ...la bani ma refer....la banii de drum etc...daca sa zicem ca va fi in ianuarie ce se intampla ? Dupa boboteaza ....Oare e prea mare copilul ?


Cea mai fericita 33 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Alo, care se joaca cu user-ul comun? Ca am mai aparut o tentativa de capitol 121!!!

33+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionika spune:

Mimika, eu eram. Am vazut ca la cap precedent nu era niiciun linkk catre cap nou si m-m gaandit sa va "salvez". Se pare ca
Cum sa o dreg acu? Am comis-o, am comis-o!



Ioana, mamica de Andrei (5 ani) si Alexia 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

pai cred ca te loghezi cu user-ul comun si stergi subiectul
banuiesc ca te lasa


33+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5
poze

Mergi la inceput