Burtici fericite de septembrie-octombrie (121)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

danangie, esti tare!! Mare lucru daca stie cineva raspunsul

33+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Citat:
citat din mesajul lui danangie

Vai eu una simt ca ma topesc de caldura...si mai ales ca m-am pus sa fac ceva de mancare ca efectiv numai tampenii am mancat zilele astea. Abia astept sa nasc. Sunt in primul rand foarte curioasa cum arata bb. Eu presimt ca voi naste pana in 39 de sapt.....stiti...cu Alessio la fel: eram extre de nerabdatori sa nasc mai repede. Si odata ne uitam noi pe calendar si am socotit cam cat as mai avea.....si Alin a vazut ca 38 sapt se implineau pe 7 iunie. Si mi-a zis: uite pe 7 vine Alessio.Pai si chiar asa a fost.Pe mine m-a luat travaliu toate cel pe 6 iunie la 3 dimineata si pe 7 am nascut.Are barbatimiu o gura asa de pocitaaaaa.



Nu poti sa-l intrebi eu ce am ?

Cea mai fericita 33 + cu







DANA si ALESSIO , 07.06.2008
si un alt samburel in burtica
S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE!


.....Il sorriso innocente di un bimbo è l'espressione più viva dell'amore....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui danangie

Fetelor....ce stiti despre acest lucru???? Deci, cumnata mea (nevasta lui fratemiu) are termenul sa nasca pe 8 sept. Eu il am pe 30 octombrie.....si noi am vrea sa botezam copiii impreuna.Pana acum nimik ciudat.Ptr ca se poate sa fie botezati mai multi copii in aceeasi apa. Intrebarea e: fetita lui fratemiu o va boteza sora mea. Eu vrea ca baiatul sa mi-l boteze fratemiu......ihiii totul in familie! Se poate ca fratemiu cu , cumnata...sa imi boteze copilul...daca in aceeasi "sedinta" se boteaza si copilul lor???? V-am incuiat nu???



Eu personal nu cred ca sunt probleme numai ca perechea aia de e si parinti si nasi...s-ar putea sa mai piarda din spectacol.
Spun asta ca am vazut eu la un botez in care pe masa in biserica insirate 4 sarmale de , lasati toti la puta goala ...aliniate nasicile si baga popa in apa unu, scotea altul..era acolo o distractie maxima....
Acum daca nu ii scalda pe amandoi de-o data nu cred ca sunt probleme.

Ma bucur ca ai deschis acest subiect pt ca pe mine ma aburise
Techila mai demult ca vine soacra la ea si afla cate-n luna si in stele....si eu am rams "nerezolvata" ca mi-ati zis ca nu pot sa-l botez in decembrie ca e post....adicatelea cand vrem noi sa mergem acasa.
Stie cineva sa ma lumineze de cand pana cand e postul ?
Acum mai stiu si faza aia ca poate fi botezat dar fara chef....dans si bautura in exces....(probabil oricum vom fi in doliu atunci)

Asa ca astept si eu raspunsuri

Cea mai fericita 33 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Fetelor,se pare ca si la mine neuronul nu mai functioneaza
Mi-am pierdut dopul de la proteza,ceva esential ca s-o pot pune,l-am tot cautat dar nimik.Am sunat la oradea,clinica unde mi-am facut prima oara protezele sa vad ce rezolv.Se rezolva dar o sa dureze si mie frica sa nu mi se umfle picioarele prea rau si apoi sa nu le mai pot pune.Gata m-am plans
Nu au aparut fetele de la controale,asteptam vesti

30+ IRINEL ANDREI



BEBELICA MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Chiar, cand incepe postul? Fetelor din Bucuresti, voi unde faceti botezul? V-ati gandit? Adica daca faceti petrecere la restaurant.

33+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Mimiko mai intai sincere felicitari pt gatit.
Eu mi-am scos niste piept de pui din congelator, l-am tinut afara o zi sa-l fac ....apoi nu am avut timp si l-am bagat in frigider la rece unde sta de cateva zile....cred ca maine il arunc
Asa ca eu chiar pot sa te felicit: esti tare !!!!!

Apropos, cred ca te mananca mainile ca primesti ceva banuti cu nascarea mai stai putin

Dana15 prietenia si buna lor dispozitie cred ca m-a ajutat sa-mi revin imediat ...adica nu-mi venea sa cred ce vad.

Manga am vazut o gramada, aproape cate 3-4 /zi. Apart. cu un dormitor sau doua dar e asa de greu de facut o alegere....care e langa parc are frigider mic, care are frigider mare e la etajul 2, care are baia cat o nuca de cocos, care are mobila de super lux si amenajari exceptionale nu are masina de spalat...si tot asa....
Dar am pe calc. fisiere intregi cu locatie, etaj, avantaje, dezavantaje, poze si pana la urma luam noi o hotarare.
De pret nu mai spun nimic ca banii nu au fost niciodata o problema pentru noi

Cea mai fericita 33 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

LUTO deci eu am calendarul in fata si scrie ca postul decembrie incepe pe 15 noiembrie si se termina pe 24 decembrie. Mai scrie ca nu se fac nunti de pe 25 decembrie pana pe 6 ianuarie dar nu scrie nimic de botez. De ce zici ca vei fi in doliu?

Nu m-am gandit ca fratemiu ar putea sa piarda din spectacol...dar nu am pe nimeni cine sa mi-l boteze...




DANA si ALESSIO , 07.06.2008
si un alt samburel in burtica
S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE!


.....Il sorriso innocente di un bimbo è l'espressione più viva dell'amore....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titi143 spune:

Buna fetelor. Am lipsit cam mult, scuzati lipsa mea. Am incercat sa va citesc din urma dar inca nu am reusit sa citesc tot. Sper sa ajung pana la acest capitol.
Am vazut ca ati vorbit de animale. Eu am 2 caini in apartament. Am 2 cockeri. Nu as putea sa ii dau. Dar ei o sa stea in living iar bebele la el in dormitor. Ii tund tot timpul scur si de aceea nu prea lasa par.Le fac tot timpul deparazitare interna si externa si vaccinurile la timp.

28+ cu Eduard Thomas
Evolutia noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

Citat:
citat din mesajul lui danangie

Fetelor....ce stiti despre acest lucru???? Deci, cumnata mea (nevasta lui fratemiu) are termenul sa nasca pe 8 sept. Eu il am pe 30 octombrie.....si noi am vrea sa botezam copiii impreuna.Pana acum nimik ciudat.Ptr ca se poate sa fie botezati mai multi copii in aceeasi apa. Intrebarea e: fetita lui fratemiu o va boteza sora mea. Eu vrea ca baiatul sa mi-l boteze fratemiu......ihiii totul in familie! Se poate ca fratemiu cu , cumnata...sa imi boteze copilul...daca in aceeasi "sedinta" se boteaza si copilul lor???? V-am incuiat nu???




DANA si ALESSIO , 07.06.2008
si un alt samburel in burtica
S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE!


.....Il sorriso innocente di un bimbo è l'espressione più viva dell'amore....


Draga mea, despre asta cred ca si un preot ti-ar raspunde tarziu, dupa ce si-a luat notite.....

Mariaanna
30+

Mamica de si in asteptarea unui


sunt doar o frunza-n vant(despre mine)

cateva poze
www.hi5.com/friend/photos/displayMyPhoto.do?photoId=1394674036&albumId=167696965&ownerId=169157907" target="_blank">familia noastra

povestea nasterii lui Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

TITI bine ai revenit.Esti bine? De ce ai lipsit? Vacanta?Bb din burtik e ok?

Aaaaa LUTO si se poate face botez fara tam-tam.Faci acolo o masa intre rude si gata.Daca nu se poate nu se poate.Nepoata mea asa a avut petrecerea:in familie. Numai bine!

Si eu gatesc:am facut o ciorba de pui cu legume....fac o tocanita de carne de vita si cu pireu.Curge apa de pe mine.




DANA si ALESSIO , 07.06.2008
si un alt samburel in burtica
S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE!


.....Il sorriso innocente di un bimbo è l'espressione più viva dell'amore....

Mergi la inceput