Burtici fericite de septembrie-octombrie (115)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

raluk16 vrei sa termini te rog cu gandirea asta pesimista? Ia vezi




Aida ... 32+ ... cica
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

RALUK colesterolul e normal sa fie mai mare in sarcina.Aici nici nu se face analiza asta.Intocmai ptr ca e normal sa fie mai mare in sarcina. Trebuie ,oricum, sa incerci sa mananci cat mai multe legume, fructe,carne (dar sa nu fie grasa). Alimente care au colesterolul mare ar mai fi: oul, untul, carnea grasa cum am mai zis.., salamurile, branza....Alimente care combat colesterolul: lamaia, marul, mirtilul, ceapa....
Ah..ti-as mai scrie o mie una llucruri despre colesterol dar nu-si au locul aici. Deci, din ceea ce stiu eu....e normal.Bine ca trebuie sa fii atenta la alimentatie si dupa ce nasti sa refaci analizele de sange....pe urma, mai vorbim.




DANA si ALESSIO , 07.06.2008
si un alt samburel in burtica
S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE!


.....Il sorriso innocente di un bimbo è l'espressione più viva dell'amore....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

Citat:
citat din mesajul lui mimika

din categoria ciudatenii de sarcina: mie nu mi-a cazut toata sarcina, pana acum o saptamana, deloc deloc parul. Facusem si eu o podoaba mai aratoasa. Chiar mi-a zis fata care ma tunde ca e mai lucios, firul mai bun. E, de vreo saptamana imi cade parul de numai. O fi inceputul sfarsitului? vorba Iulikai (parca). Nu le-oi mai da la bebelaci tot ce au nevoie si isi iau singuri? (zise Miki cu gura plina de Snickers)

33+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5


Pai de ce nu papi si tu twix, ca-s doua in pachet?

27+


am si un twix in frigider Il impart cu tine daca nu te mai gandesti la prostii

33+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aidaciolac

raluk16 vrei sa termini te rog cu gandirea asta pesimista? Ia vezi




Aida ... 32+ ... cica
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine


Daca ma bat singura mai primesc bataie?

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

raluk, pai colesterolul tau e o joaca. Nu-ti face griji. Cica in sarcina toate se modifica. Daca nu depasesc 10-20% din valoarea limita atunci e ok.
Iti spun sigur ca leucocitele sunt ok (ele de obicei indica o infectie in organism) si mie ba imi scad ba imi cresc. Hemoglobina la fel, ba o am sub , ba o am normala...
Parerea unui om care face saptamanal analizele astea si merge la doc: nu ai de ce sa te ingrijorezi ca sunt super ok.

daciana, tot ma chinuiam sa-mi aduc aminte cine mai era cu colesterolul. LA fel si eu, trigliceridele mi-au bubuit, aproape s-au dublat in 2 saptamani. Mi-a zis doc a mea ca in ritmul asta ajung cu ele la 1000. DIn pacate in sarcina nu se accepta niciun tratament pt ele ca cica toate ar fi toxice. Dar stai linistita, mie la o luna de la nastere mi-au scazut sub nivel, asdica normale, sunt induse de sarcina.
Si ca intreba raluk, corelate cu transaminaze crescute si trombocite proaste indica o problema, si cu coagulograma. Mie doc mi-au zis ca atata timp cat cele enumerate mai sus sunt super bune nu ne ingrijoram. Daca alea se modifica, il scoatem imediat pe bebe.



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 32+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui danangie

RALUK colesterolul e normal sa fie mai mare in sarcina.Aici nici nu se face analiza asta.Intocmai ptr ca e normal sa fie mai mare in sarcina. Trebuie ,oricum, sa incerci sa mananci cat mai multe legume, fructe,carne (dar sa nu fie grasa). Alimente care au colesterolul mare ar mai fi: oul, untul, carnea grasa cum am mai zis.., salamurile, branza....Alimente care combat colesterolul: lamaia, marul, mirtilul, ceapa....
Ah..ti-as mai scrie o mie una llucruri despre colesterol dar nu-si au locul aici. Deci, din ceea ce stiu eu....e normal.Bine ca trebuie sa fii atenta la alimentatie si dupa ce nasti sa refaci analizele de sange....pe urma, mai vorbim.




DANA si ALESSIO , 07.06.2008
si un alt samburel in burtica
S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE!


.....Il sorriso innocente di un bimbo è l'espressione più viva dell'amore....


Multumesc de sfaturi

In afara de branzica si foarte rar (o data la cateva saptamani) ou, nu pap alte prostii, decat fructe si legume. Nici tu prajeli, carne deloc... Dar ar trebui sa revin la branzica mea degresata de pe vremuri, ca prea mi-am facut de cap cu mozzarella si feta, in ideea sa aiba bebe si grasimi nesanatoase pe langa uleiuri de masline si nuci si alte grasimi sanatoase...

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

La CSI m-am uitat cam trist ...
DA Dr House o mai fi si in seara asta??? Sa va spun ca aseara am adormit exact la final si nu stiu ce avea mosu...

Acum behaie una la Mamaia cica



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 32+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimika

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

Citat:
citat din mesajul lui mimika

din categoria ciudatenii de sarcina: mie nu mi-a cazut toata sarcina, pana acum o saptamana, deloc deloc parul. Facusem si eu o podoaba mai aratoasa. Chiar mi-a zis fata care ma tunde ca e mai lucios, firul mai bun. E, de vreo saptamana imi cade parul de numai. O fi inceputul sfarsitului? vorba Iulikai (parca). Nu le-oi mai da la bebelaci tot ce au nevoie si isi iau singuri? (zise Miki cu gura plina de Snickers)

33+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5


Pai de ce nu papi si tu twix, ca-s doua in pachet?

27+


am si un twix in frigider Il impart cu tine daca nu te mai gandesti la prostii

33+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5




Ce m-am emotionat... pai twix e pentru twins, nu fur eu de la gura copiilor

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

si eu ma uitam la behaiala si ma intrebam daca a inceput festivalul...Ca nu am auzit nimic.

33+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

pai mai e festivalul ala?




Aida ... 32+ ... cica
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput