Burtici fericite de septembrie-octombrie (115)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

lasa raluk, ca de gura copiilor are ma-sa grija. Ca mai am o cutie de bobo de cioco editie de lux. Eu care nu mancam cioco decat alba...

33+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

raluk, pai colesterolul tau e o joaca. Nu-ti face griji. Cica in sarcina toate se modifica. Daca nu depasesc 10-20% din valoarea limita atunci e ok.
Iti spun sigur ca leucocitele sunt ok (ele de obicei indica o infectie in organism) si mie ba imi scad ba imi cresc. Hemoglobina la fel, ba o am sub , ba o am normala...
Parerea unui om care face saptamanal analizele astea si merge la doc: nu ai de ce sa te ingrijorezi ca sunt super ok.

daciana, tot ma chinuiam sa-mi aduc aminte cine mai era cu colesterolul. LA fel si eu, trigliceridele mi-au bubuit, aproape s-au dublat in 2 saptamani. Mi-a zis doc a mea ca in ritmul asta ajung cu ele la 1000. DIn pacate in sarcina nu se accepta niciun tratament pt ele ca cica toate ar fi toxice. Dar stai linistita, mie la o luna de la nastere mi-au scazut sub nivel, asdica normale, sunt induse de sarcina.
Si ca intreba raluk, corelate cu transaminaze crescute si trombocite proaste indica o problema, si cu coagulograma. Mie doc mi-au zis ca atata timp cat cele enumerate mai sus sunt super bune nu ne ingrijoram. Daca alea se modifica, il scoatem imediat pe bebe.



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 32+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata



Nu este un emoticon p-aici care sa se stearga pe frunte de sudoare...

M-ai linistit de tot. Stiam ca ziceati de ceva combinatii, care inseamna ceva de rau...

Mi-am si notat undeva ultimul aliniat, sa nu va mai intreb si sa stiu altadata.

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Citat:
citat din mesajul lui aidaciolac

pai mai e festivalul ala?




Aida ... 32+ ... cica
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine


Da, mai e Si mai este si "Corabia de aur" daca vrei sa stii

33+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

La CSI m-am uitat cam trist ...
DA Dr House o mai fi si in seara asta??? Sa va spun ca aseara am adormit exact la final si nu stiu ce avea mosu...

Acum behaie una la Mamaia cica



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 32+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata



Tocmai m-am uitat pe program si sunt trista ca nu este house azi...

Dar pe procinema trebuie sa inceapa de la 12 minti criminale.

Mosului i-au descoperit o boala exotica, ceva rosu de congo, si era in ultimul stadiu. A murit peste noapte si regizorul ne-a dat de inteles ca totusi house l-a "ajutat" pana la urma...

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

ah si mai vroiam sa ii zic lu techila nu leasing , zau ca nu se merita , mai bine luati o masina de 5 ani pe care o schimbati peste 2 ani si mai puneti niste baniti care ii strangeti in aia 2 ani va luati alta mai buna si mai noua ... si tot asa
... asta iti zic din experienta




Aida ... 32+ ... cica
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

seara buna,
de la ora 11 ma chinui cu nemernicul de calculator, merge atat de greu si vreau sa ma tin si de promisiune si sa incarc poze pe uebsots.
dar inainte de toate vreau sa-mi exprim revolta si profunda indignare fata de masuratorile etalate de voi. adica eu am depasit un metru de tztz din luna a 3-a (pe cuvant), acum am 107 cm de bust. iar burta mea are acum 117 cm..... am vazut ca avea cineva aproape 90, nu v-ar fi rusine obrazului sa va laudati asa....
daci, am luat pana acum 17 kg, mult, putin, nu-mi pasa in mod deosebit, a zis dr sa nu mai mananc [aine ca am luat prea mult, o ascult, dar nu ma stresez.
vergeturi??? daca nu ar fi extrem de hidos v-as pune o poza cu dosul meu, asa...ca sa aveti etalon
ma duc poate reusesc sa pun cateva poze amarate, nu dorm, sunt prezenta...

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (32+) de 2 putze si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui MangaGirl

monica eu doar am incercat sa urmez sfatul mihaelei, sa-mi fac albumul privat. vad ca am dat-o de gard.

aida asa daaaa...in sfarsit. mult te-ai mai lasat asteptata. ptiu, ptiu sa n-o deochi.

raluk cu analizele nu ma pricep...ca daca aici nu fac astia...poate stia lucia mai multe. mi-au zis ca-mi verifica anemia, dar cultura de urina nu m-au luat niciodata. si nici de gluzoca nu au spus nimik.

eu am vazut un episod din brothers and sisters si cica acu' ma scoate iubitu' la pizza express ca l-au platit azi pe un proiect la care lucra cu o comapnie de event marketing. partea mai marfa e ca din toata echipa de 4, doar lui i-au oferit o pozitie full time pe perioada vacantei...adik o luna, pana in septembrie. va dati seama cum mi-a crescut inima in chept!.


Si eu am vrut sa-mi pun lacat la album sa nu ma deoache cineva si nu am reusit

Mie mi-a facut anemia, adica fierul...si aveam la inceput de sarcina 12.5 si acum 11.6 si mi-a spus ca e foarte bine.
De glicemie nu stiu...nu cred ca mai imi face ceva de-acum...habar nu am. In general ma anunta ce facem data viitoare si acum nu mi-a spus nimic.

Cea mai fericita 33 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

cica a fost cutremur acum 15 minute. Eu faceam dus cred, n-am simtit nimic. Astia la TV zic ca s-a simtit si la Bucuresti.

33+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimika

Citat:
citat din mesajul lui aidaciolac

pai mai e festivalul ala?




Aida ... 32+ ... cica
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine


Da, mai e Si mai este si "Corabia de aur" daca vrei sa stii

33+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5

asta chiar e buna. Ce e aia 'corabia de aur'?




Aida ... 32+ ... cica
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimika

lasa raluk, ca de gura copiilor are ma-sa grija. Ca mai am o cutie de bobo de cioco editie de lux. Eu care nu mancam cioco decat alba...

33+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5


Dupa preferinte...

Eu am crezut ca in sarcina n-o sa ma pot abtine de la dulciuri (nu papam nici inainte, dar imi era greu, ca imi era pofta tot timpul). Si se pare ca puiul nu vrea nimic dulce...

La tine e si mai comic, ca poate unuia ii place cu cacao multa, si celuilalt alba si se bat care sa-ti trimita semnale

27+

Mergi la inceput