Burtici fericite de septembrie-octombrie (115)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimika

Hai ca zuza de mine a raspuns la capitolul vechi si voi erati la pagina 3 deja.

deci:

Raluk, pot sa iti zic ca valorile pentru granulocite si leucocite nu sunt de speriat. In primul rand, de abia depasesc limita. In al doilea rand, se pare ca oricum se maresc valorile in sarcina, pentru ca BB este totusi un corp strain si perceput ca atare de sistemul imunitar. Hemoglobina, hematocrit - o USOARA anemie. Despre colesterol chiar nu stiu ce sa zic. Sunt alte fete cu experienta in treaba asta.Cat despre corpii cetonici, nu imi dau seama daca 15 ala e o valoare mare. Stiam notarile cu +. Dar banuiesc ca nu e o valoare mare. Bei apa suficienta? Ca si asta poate fi un motiv.

33+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5


multumesc

Beau apa multa. Am mai gasit acuma ca asta cu corpii cetonici se mai intampla cand se "uzeaza" organismul din rezervele proprii ca nu primeste cata energie ii trebuie din afara. O fi legat de faptul ca nu m-am mai ingrasat de cateva saptamani?

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crocodana

raluk,
important e sa iti iasa bine colesterolul bun...ca e cel seric care are doua componente..si mie mi-a iesit mai mare insa cel bun era ok....
revin maine cand ma pot uita pe analize sa iti zic care e ala bun ca nu mai stiu..



34+ fericita mamica de jucausa
Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!
Jucausa mea



Si eu m-am gandit ca poate ar trebui sa-l fac si "pe componente"

Dar mi-am amintit ca aici se mai discutau si chestii grave legate de colesterol mare, si n-am putut sa nu ma stresez...

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui danangie

Ahh..vroiam sa multumesc tuturor care m-au sustinut ptr vizita la doctor.Deci, nu are hernie, multumesc lui D-zeu.Are linfonodii inflamati, e reactia de la vaccinul ptr rujeola. Acum e bine, i-am dat nurofen si incep sa se micsoreze ca marime.




DANA si ALESSIO , 07.06.2008
si un alt samburel in burtica
S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE!


.....Il sorriso innocente di un bimbo è l'espressione più viva dell'amore....


Of, ce bine! Saracutul de el!

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

din categoria ciudatenii de sarcina: mie nu mi-a cazut toata sarcina, pana acum o saptamana, deloc deloc parul. Facusem si eu o podoaba mai aratoasa. Chiar mi-a zis fata care ma tunde ca e mai lucios, firul mai bun. E, de vreo saptamana imi cade parul de numai. O fi inceputul sfarsitului? vorba Iulikai (parca). Nu le-oi mai da la bebelaci tot ce au nevoie si isi iau singuri? (zise Miki cu gura plina de Snickers)

33+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Mie mi-a intrat in cap ca o sa nasc prematur mai ales ca toata lumea imi spune ca am burta mare pt varsta sarcinii. Asa aveam impresia si la primul ca o sa nasc la inceputul lunii desi aveam termen prin 17 si am ajuns cu sarciana la 41 de saptamani.


29+ si mamica strengarului David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Citat:
citat din mesajul lui diamar78

Mie mi-a intrat in cap ca o sa nasc prematur mai ales ca toata lumea imi spune ca am burta mare pt varsta sarcinii. Asa aveam impresia si la primul ca o sa nasc la inceputul lunii desi aveam termen prin 17 si am ajuns cu sarciana la 41 de saptamani.


29+ si mamica strengarului David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!



Nu mai gandi asa, ca poate aude BB si se cere afara. O sa nasti la 40 fix. Repeta asta.

33+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimika

din categoria ciudatenii de sarcina: mie nu mi-a cazut toata sarcina, pana acum o saptamana, deloc deloc parul. Facusem si eu o podoaba mai aratoasa. Chiar mi-a zis fata care ma tunde ca e mai lucios, firul mai bun. E, de vreo saptamana imi cade parul de numai. O fi inceputul sfarsitului? vorba Iulikai (parca). Nu le-oi mai da la bebelaci tot ce au nevoie si isi iau singuri? (zise Miki cu gura plina de Snickers)

33+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5


Pai de ce nu papi si tu twix, ca-s doua in pachet?

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimika

Citat:
citat din mesajul lui diamar78

Mie mi-a intrat in cap ca o sa nasc prematur mai ales ca toata lumea imi spune ca am burta mare pt varsta sarcinii. Asa aveam impresia si la primul ca o sa nasc la inceputul lunii desi aveam termen prin 17 si am ajuns cu sarciana la 41 de saptamani.


29+ si mamica strengarului David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!



Nu mai gandi asa, ca poate aude BB si se cere afara. O sa nasti la 40 fix. Repeta asta.

33+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5


Si pe mine ma sperie atatea cazuri de prematuri in jurul meu (intr-o saptamana 3, din care numai 2 cu final fericit... ). Nici nu m-as fi gandit ca din iulie ma voi stresa cu asa ceva pana in octombrie... (adica na, Doamne ajuta sa ma stresez pana atunci, sa nu se termine stresul mai repede ).

Mai ales ca la noi in Baia Mare asta ar fi o condamnare...

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Citat:
citat din mesajul lui danangie

Ahh..vroiam sa multumesc tuturor care m-au sustinut ptr vizita la doctor.Deci, nu are hernie, multumesc lui D-zeu.Are linfonodii inflamati, e reactia de la vaccinul ptr rujeola. Acum e bine, i-am dat nurofen si incep sa se micsoreze ca marime.

hiu bine ca e doar atat ... si zici ca de la vaccin?

raluk16 sa stii ca analizele tale sunt super bune ... cred ca nu stii ce e aia anemie . Te si stai linistita fato




Aida ... 32+ ... cica
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aidaciolac

Citat:
citat din mesajul lui danangie

Ahh..vroiam sa multumesc tuturor care m-au sustinut ptr vizita la doctor.Deci, nu are hernie, multumesc lui D-zeu.Are linfonodii inflamati, e reactia de la vaccinul ptr rujeola. Acum e bine, i-am dat nurofen si incep sa se micsoreze ca marime.

hiu bine ca e doar atat ... si zici ca de la vaccin?

raluk16 sa stii ca analizele tale sunt super bune ... cred ca nu stii ce e aia anemie . Te si stai linistita fato




Aida ... 32+ ... cica
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine




27+

Mergi la inceput