Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (228)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

wow, Ramo, ce frumos danseaza Razvi! dragul de el, pacat ca a cazut, cred ca s-a cam speriat.

Roxana, Simona cu Sara sunt la mare. au plecat pt cateva zile.

Ema, Nour sunteti tot 2 in 1, da? o sa fie bine pana la sfarsit, o sa vedeti. Ema, am tot vrut sa-ti spun si eu nume, dar ma luam cu una alta si uitam(asta pt cazul in care nu l-ati ales inca) DAMIAN.

Ven, Laurici multa sanatate. pupam Theuta mica

fetele care i-ati trimis bani lui GabyP, ati pus numerar la orice banca sau ati facut OP? vreau sa-i trimit si eu niste banuti, am fost aseara la Raiffeisen si mi-au spus ca de la ei nu pot.



Mari de Daria Maria(29.01.2008) Povestea Darului plangacios

sunt tot mai mare
Daria
POZE DARIA

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Roxi imi pare rau de buful Adelei, cascadorii din astea mai face si Razvi, s-a aplecat peste un gardulet foarte mic, si a facut o cascadorie de a ajuns pe spate.Exact ca Adela.

Codruta, de examan nu pot zice ca sunt foarte multumita, am luat nota destul de rusinoasa pt mine 6.57, dar cand ma gandesc ca nu m-am pregatit aproape deloc ma bucur ca am stiut si de atata, ca altii care au stat cu capu in carte tot nu au luat mai mult.(vorbesc de cine cunosc).So, luni la sedinta publica o sa primesc un post de suplinitoare.

Kalosalina, drum bun si concediu placut, te asteptam nerabdatoare inapoi sa ne povestesti.


RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008
RAZVANICI LA MARE 2009
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72d9a7498380c6edd22733&skin_id=701&large" target="_blank">RAZVANEL MITITEL
Micul print-blog
Of viata-blog
www.youtube.com/watch?v=uNKkE_xHcdI" target="_blank">AM 1 ANISOR (slideshow)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Alina drum bun si vacanta placuta; sunt sigura c-o sa fie in al 9-lea cer, Daria.

Mary,
Si Adela mai are 'accese' de 'mamosheala", mai ales, acum, dupa ce am revenit de la mare si mai ales, dimineata, cand vede ca ma pregatesc sa plec.

Ceska, acum sa ma ierte sotul, dar dak nu se 'baga' cu nimik la Bengi, normal ca nu te pierde din ochi pe TINE.
Sanatate multa si sa scapati de bubitze; vezi sa nu se scarpine ca raman semne - asta este, in popor numita 'varsat de vant', nu?! Sau bat campii?!

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Buburuza de 1 an
Albume
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72a107299dc6373d65cb12&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Adela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Nemary, fetelor,
inca ceva apoi sper sa pot abandona tema asta.
Cand e cu socrul meu B e f ok, ei comunica, isi vorbesc, adica socrul meu mereu ii zice ceva, converseaza ei asa cum pot, B ii arata si numeste una alta, ce mai, se inteleg. Si datorita faptului ca de 7 luni de cand ne-am mutat proape de el il vede zilnic pe copil si ies la plimbare cu Luky ei doi sunt apropiati. Si dupa concediu s-a refacut bine legatura.... Acuma intorc foaia: ta-su, dl sot la meu e marele mut. Nu vorbeste cu copilul, ii zice un cuvant doua intr-un limbaj pe care el crede ca il intelege B, ceva gen uite muuuuu in loc sa zica uite vaca, ca sa invete si sa fixeze copilul termeni/cuvinte noi. Asa ca la ei plimbarea (ies f rar doar ei) se petrece pe muteste sunt convinsa.... normal, copilul e plictisit. Am tot asteptat sa isi dea drumul B la mers, la vorbit (si vorbeste slava Domnului) ca sa poate interactiona el cu taica-su, daca vice-versa nu merge decat ffffff greu. Ati mai intalnit asa tatici sau e numai al meu omul de neanderthal la capitolul relationare cu copii mici?????

Scuze daca suna a lamentare, poate am mai atins subiectul, daca e asa dati-i ignore, ok?

Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)


Votati-ne !http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca+din+viata+mea
Blogu` nostru
Poze f. noi
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Ramonab,
ce tare e ´Razvi... sa ascunda el cheile in frigider!!!!! Al meu ne-a ascuns acum vreo 3 luni rezerva de chei de la apartament si masina intr-o lada cu jucarii pe care le foloseste mai rar si care avea capac... o luna am cautat cheile cred, le-am gasit rascolind dupa niste bete de la xylophon pe care le-am ascuns in lada aia ca sa nu-si scoata ochii .....
Merg sa vad filmul cu acrobatiile....



Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)


Votati-ne !http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca+din+viata+mea
Blogu` nostru
Poze f. noi
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nemary


Ema, Nour sunteti tot 2 in 1, da? o sa fie bine pana la sfarsit, o sa vedeti. Ema, am tot vrut sa-ti spun si eu nume, dar ma luam cu una alta si uitam(asta pt cazul in care nu l-ati ales inca) DAMIAN.

DA; DA; DAMIAN E F FRUMOS; SUNA BINE PRONUNTAT SI IN ENGLEZA!!!!

fetele care i-ati trimis bani lui GabyP, ati pus numerar la orice banca sau ati facut OP? vreau sa-i trimit si eu niste banuti, am fost aseara la Raiffeisen si mi-au spus ca de la ei nu pot.

Eu am vrut sa ii depun direct numerar in cont din Tiriac si nu am putut, ar trebui sa mergi la banca unde are ea cont sa depui acolo, cred. Eu pana la urma am transferat online si asa a mers, fiind considerata plata oarecare....







Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)


Votati-ne !http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca+din+viata+mea
Blogu` nostru
Poze f. noi
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ginnette

Ceska, acum sa ma ierte sotul, dar dak nu se 'baga' cu nimik la Bengi, normal ca nu te pierde din ochi pe TINE.
Sanatate multa si sa scapati de bubitze; vezi sa nu se scarpine ca raman semne - asta este, in popor numita 'varsat de vant', nu?! Sau bat campii?!



Da, Ginette asta e "durerea mea"... sotul meu e un om f bun, tacut si retras... si il inteleg ca e asa cu adultii dar ma gandesc ca fiind vorba despre fiul lui nu are cum sa nu isi exprime mai evident iubirea. Ca de iubit il iubeste sunt convinsa!
Nu stiu cum ii zice varicelei in limbaj po****r pe romaneste probabil asa e, varsat de vant (windpocken =germana) fiindca oriunde am citit se avertizeaza sa nu se scarpine ca raman semne. Acuma inca zic doamne ajuta ca e o forma usoara pe fata nu prea are besicute....UF! Sper ca ne mai tine putin si in week end-ul viitor sa incepem concediul lui tati cu dreptul!

Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)


Votati-ne !http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca+din+viata+mea
Blogu` nostru
Poze f. noi
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Ramonab,
vazut aterizarea fortata a lui Razvi... poate a fost obosit de data asta? cum ai facut pana la urma galustele?

Gata, merg la treaba, B doarme de o ora si dl sot e de dupa masa si pana la 22:00 o sa fie o zi luuuuuuunga azi!

Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)


Votati-ne !http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca+din+viata+mea
Blogu` nostru
Poze f. noi
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

ceska imi pare rau ca tati este asa cu Benji.la noi situatie este exact pe dos.daria este tatoasa!din secunda in care intra ady pe poarta eu numai exist pt copilul meu.tati sa ii dea apa,tati ii da sa pape,tati sa iasa afara cu ea.la mine nu vine deloc.
e drept ca tasu din prima zi pana in prezent s-a ocupat de ea.baita nu ii fac niciodata singura,el pregateste laptele de la 6 luni de cand nu am mai alaptat,si mai ales el ii da voie ce nu o las eu sa faca!
de aici cred eu ca vine aceasta dragoste exagerata pt tati.
mami nu o lasa pe scaun,tati o urca,mami nu lasa fata la pc,tati da,etc.exemplele pot continua.

vezi nici asa nu e bine cum e la noi.
se vor mai schimba lucrurile oare?

pup mamica si baiatu dependent

roxana nu mai luam tratament sine-am reintors la cresa.de ieri stam pana la 5.abia astept sa ma duc dupa ea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

vaai ramo ce frumos danseaza!!!!!
da ce buff a luat!
sa treaca lovitura

Mergi la inceput