Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (228)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Sa va spun si despre noi.
Nu am mai vazut-o pe Daria de ieri dimineata. A luat-o mama si au iesit in parc, la pranz a dormit la ea si am lasat-o si peste noapte acolo. Am zis sa se mai obisnuiasca si fara mine pentru ca efectiv am momente in care nu mai rezist si imi vine sa plec de acasa. Nu pot fce un pas in casa fara sa strige Mami!!!! Mami!!!!
O intreb: vrei sa mananci pepene? (sau altceva) imi raspunde: da . cand sa fac un pas-doi sa ii aduc incepe: mama, mama, mama si vine dupa mine. Nu stiu ce sa-i mai spun sis a-i mai fac. Ai vostri fac la fel sau doar a mea e asa mamoasa?
Imi place cand ma striga mami dar parka e prea de tot. si de cand am fost la Badeni, la Gatta, si-a dat drumul la vorba. Repeata dupa noi tot felul de cuvinte, a inceput sac ante si ea "nani nani puu mama", isi striga verii pe nume(Adi, Edi, Cata)




Mari de Daria Maria(29.01.2008) Povestea Darului plangacios

sunt tot mai mare
Daria
POZE DARIA

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Citat:
citat din mesajul lui roli25

Nemary, cum e la ferma? E aglomerat? Unde se sta, poti sa stai pe iarba cu o paturica de acasa? Poti sa-ti aduci mancare la pachet, sau se gaseste ceva de mancat acolo? Preturile de pe site sunt /zi? (adica 5 ron/zi/pers?).

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)


intrarea este 5 ron/pers, copii sub 2 ani intra gratuit. nuam vazut pe nimeni cu paturica, deci cred ca nu este voie. de acolo nu poti cumpara decat suc si apa la 0.5l. cred ca iti poti aduce de acasa sandviciuri. si cateva jucarioare pt.copii(greble, lopatele) au niste pietricele pe acolo si s-a mai jucat Daria. cand am fost noi nu era aglomerat, poti sta ori sub foisor ori la niste mese pe o terasa.
aaa...si ce nu mi-a placut, dar nu prea au ce face, sunt cam multe muste acolo, na, ca la tara



Mari de Daria Maria(29.01.2008) Povestea Darului plangacios

sunt tot mai mare
Daria
POZE DARIA

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Ceau fetele!

Ven ce de balauri acolo!Mama lor!Va doresc sa scapati repede si definitiv de ei.

Jmoni, imi pare rau ca va simtit rau si tu si micu.Am vazut videourile cum fugareste catelu si se urca pe el ca pe cal, si cum se da pe totpogan in chilotei si am vazut ca ai si tu un mare viitor pictor..
Ai un copil activ.

LauriciI, Cum mai suporta Theia injectiile?

Roli uf ce ghinion cu chiuveta aia.Bine ca mai ai si "calde" ca te mai inveselesc.


Sa va povestesc si eu ultima bazaconie a piciului.
Acum intr-una din zile cand am venit de la tara ne-am adus si niste legume proapete.Si cand am ajuns acasa am scos afara lada de legume din frigider sa le punem pe cele aduse.In timpul asta domnisorul meu avea cheia (caia ) de la apartament in mana.Si sotu aseaza frumos legumele in lada iar eu eram in camera.
Seara intreb sotu, unde a pus Razvi cheile.Pai nu i le-ai luat tu, ma intreaba. NUUUUUU, eu am crezut ca i le-ai luat tu.
Ia cheile de unde nu-s.Intreb copilu: Razvi unde-s cheile, el ma duce la usa si-mi arata cheile de rezerva cu care am incuiat.
Nu le-am gasit in seara aceea.Dimineata mai caut, sun sotu, nu-s cheile, nu le gasesc, am intors casa cu susu-n in jos.
Si apoi ma duc la frigider sa iau un ou sa ii dau lui Razvi si nush cum ma uit la spre lada cu legume, si ce vad acolo?
Exact, cheile Nimenu nu a vazut cand le-a plasat acolo.



RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008
RAZVANICI LA MARE 2009
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72d9a7498380c6edd22733&skin_id=701&large" target="_blank">RAZVANEL MITITEL
Micul print-blog
Of viata-blog
www.youtube.com/watch?v=uNKkE_xHcdI" target="_blank">AM 1 ANISOR (slideshow)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Ciao,

Am niste zile de kko la munca si nu am timp

Am citit putin, 'pe diagonala':

Ven off ... ce sa zic?! am rams fara cuvinte de ce 'colectie de bacterii' aveti . Sanatate multa si cat mai putine dureri (mai ales pentru praslea, mititelul - delicios asa, tunsulici)

Cati off, greu cu sfatul 'nu te panica' - vorbesc din experienta; eu sunt sigura ca nu-i ceva grav

Ali-stoisor, super sandalutzele!

LauraI, off .. hai, ca poate luni, totul o sa fie ok si scapa printzesa de ac .

Monica, 'bine' - dak se poate spune asa - ca ai descoperit acum; desi imi imaginez ca nu-i placut; la printzesa.


Irinouka lume noua; ceva poze cu Rares?


Mai pusese cineva niste poze, dar am trecut cu viteza si n-am retinut cine ; Moni cumva?!


Am retinut ca Helene si Grati sunt in vacanta; fericitele!!!

Am citit si de beleaua lui Roli cu tzeava; bine ca nu este nevoie sa spargi ghena - ai mei, cam acum 4 ani, chiar au spart perete de beton, ca s-a spart coloana chiar in dreptul lor. Coshmar !

Gaby ; ce mai face Daria? ati scapat de tratament.

Ramo, vad ca au inca, activitati si afinitati 'fratesti' printul si buburuza; si D-ra e 'lesinata' dupa chei ('chei, chei' zice intr-una) si dak am pierde-o din ochi, nu le-am mai gasi in veci.


Am vazut ca s-a discutat de o posibila intalnire la 'ferma animalelor'; poate cand s-o mai racori, ca e la capatul lumii, in comuna Pantalinom.

LauraD, Alinak, Simona-gata????

Nah, sunat tel

Mama, ce placinta!!!


Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Buburuza de 1 an
Albume
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72a107299dc6373d65cb12&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Adela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Am un filmulet cu aterizarea in direct a lui Razvi .

http://family.webshots.com/video/3008178100102497651wDcsxW

a facut chestia ai pe canapea de enshpe mii d eori si tocmai cand l-am filmat si-a gasit sa cada.



RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008
RAZVANICI LA MARE 2009
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72d9a7498380c6edd22733&skin_id=701&large" target="_blank">RAZVANEL MITITEL
Micul print-blog
Of viata-blog
www.youtube.com/watch?v=uNKkE_xHcdI" target="_blank">AM 1 ANISOR (slideshow)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramonab

Am un filmulet cu aterizarea in direct a lui Razvi .

http://family.webshots.com/video/3008178100102497651wDcsxW

a facut chestia ai pe canapea de enshpe mii d eori si tocmai cand l-am filmat si-a gasit sa cada.



RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008
RAZVANICI LA MARE 2009
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72d9a7498380c6edd22733&skin_id=701&large" target="_blank">RAZVANEL MITITEL
Micul print-blog
Of viata-blog
www.youtube.com/watch?v=uNKkE_xHcdI" target="_blank">AM 1 ANISOR (slideshow)


auzi, nu-mi da emotii! m-am trezit tipanad pe-aici - asta dupa ce ma pregateam sa-l aplaud la 'scena deschisa'
Pupe-l mama pe el, de bulin!

(ti-am zis eu, astia doi se-nteleg, telepatic sa ne scoat aperi albi: adela a cazut din leagan aseara: s-a ridicat in picioare - desi are o bara in fatza - s-a aplecat peste, si-a ataerizat pe spinare; norocul ei ca leaganul este desupra zonei cu pamant/iarba, nu ciment)


Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Buburuza de 1 an
Albume
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72a107299dc6373d65cb12&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Adela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Buna zuzici!

Roxanici uite si eu pe aici...tocmai ce am intrat sa vad ce mai faceti ca zilele trecute am avut f mult de munca la servici si nu am mai apucat.

Ven imi pare tare rau ca sunteti bolnaviori! Sanatate multa si sa scapati cat mai repede de balauri!

Laurici Theutza frumoasa si sper sa scape repede de injectii!

Ceska imi pare rau ca a facut Benji varicela dar cum spuneau si fetele, macar isi face imunitate. Si e bine si ca are o forma mai usoara.

Monicaa Doamne ajuta sa evolueze bine Clarita cu vorbitul si poate nu va fi nevoie de operatie. Off ce rau imi pare...! cretzulica draga!

Alinush iti ramasesem datoare cu un raspuns... Ma intrebai ce padure apare in poze - este pe undeva langa Jugureni (Mizil), la bunica sotului.

Fetelor m-au luat niste emotii...maine dimineatza plecam la mare. Doamne ajuta sa fie totul ok si sa-i priasca Dariei. Ne intoarcem joi si cred ca vineri o tulim la Putna. Asa ca 2 saptamani iar dispar in ceatza .
Acum ma pregatesc sa plec spre casa (m-am invoit sa plec mai devreme) sa mai fac bagaje...Asa ca sa ne auzim sanatoase, numai cu vesti bune despre clopoteii nostrii! Va si o sa-mi fie tare dor de voi!



Alina de printzesica Daria Mihaela (12.01.2008)

Poze Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codrutaa spune:

Va salut si eu, zuzici!


Ven, chiar ca v-ati procopsit! Multa sanatate va doresc tuturor!

Laura Ioana ce tregeti si voi! Cred ca e tare greu cu injectiile, dar sunteti imediat gata si Theea va fi bine!

Raly ma bucur ca sunteti mai bine!

Cati tin pumnii sa nu fie nimic grav. Dar, pentru linistea ta e cel mai bine ca mergeti la dr.

Ceska, sanatate lui Benji!

Jelimoni, cum mai esti? Sper ca nu e nimic grav!

Ramo, ce ghidus e Razvanel! Cum e cu examenul de titularizare? Esti multumita de rezultat?

Roli, ce ghinion cu chiuveta! Acum cand sunteti aproape gata!

Ema, deci bb sta bine merci, nu se grabeste! Sa fie sanatos!

Despre noi... nu avem tare multe noutati! Ne balacim toata ziua, alergam, etc, treburi din astea prin curte. Si asteptam concediul... mai este pana in septembrie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Aaa, am uitat sa zic ca am vazut filmuletzul cu Razvanici! Ce frumos topaie el , dar mi-a fost tare mila cand a facut buff



Alina de printzesica Daria Mihaela (12.01.2008)

Poze Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nemary

Sa va spun si despre noi.
Nu am mai vazut-o pe Daria de ieri dimineata. A luat-o mama si au iesit in parc, la pranz a dormit la ea si am lasat-o si peste noapte acolo. Am zis sa se mai obisnuiasca si fara mine pentru ca efectiv am momente in care nu mai rezist si imi vine sa plec de acasa. Nu pot fce un pas in casa fara sa strige Mami!!!! Mami!!!!
O intreb: vrei sa mananci pepene? (sau altceva) imi raspunde: da . cand sa fac un pas-doi sa ii aduc incepe: mama, mama, mama si vine dupa mine. Nu stiu ce sa-i mai spun sis a-i mai fac. Ai vostri fac la fel sau doar a mea e asa mamoasa?
Imi place cand ma striga mami dar parka e prea de tot. si de cand am fost la Badeni, la Gatta, si-a dat drumul la vorba. Repeata dupa noi tot felul de cuvinte, a inceput sac ante si ea "nani nani puu mama", isi striga verii pe nume(Adi, Edi, Cata)


Si al meu e arhi, super mamos si asta inainte de boala.... Ma misc prin casa cu el atarnat de mine, nu ies pe balcon sa imi fac treaba decat cu el dupa mine, nu pot merge jos in spalatorie sa duc/aduc rufe decat cu el si nu pot decat atunci cand am de trecut rufe din masina in uscator, altfel e prea mult cos rufe+copil pe scari, cum dispar din raza lui vizuala cum e tragedie mare. Azi a mers fara comentarii cu socrul meu la plimbare sa putem merge noi doi la cumparaturi ca nu vreau sa il car cum faceam pana acuma pentru ca e contagios.... UF! Am explodat mai alaltaieri cand imi reproseaza taica-su ca eu l-am facut mamos!!!! I-am zis de cand am nascut ca nu intentionez sa cresc sub fusta mamii acest copil asta PRESUPUNAND in viziunea mea implicare din partea lui. Care a fost zero multa vreme aproape un an. Nici acum nu il schimba, imbraca, hraneste! Ori din primele ore copilul invata dependenta si atasament intai fata de persoana care il hraneste si ingrijeste si apoi mult mai tarziu fata de altii, nu? Asa a actionat -cu distanta- asta are: un copil care e mamos. Lui taica-su ii e frica sa-l dam la gradi in ian 2010 cand va avea loc... cica e prea mic, neajutorat... asa il vede el, in relatia cu el B e neajutorat ma striga pe mine, fiindca taica-su nu-l pricepe, nu stie de ce are nevoie etc. O sa fie show cand il va duce ta-su la gradi.... UF! Ai intrebat despre mamosenie si uite ce-a iesit in raspunsul meu!

Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)


Votati-ne !http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca+din+viata+mea
Blogu` nostru
Poze f. noi
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput