Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(37)*

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

monnvas - saru'mana. atunci ma las pagubasha daca nu e musai.
lasa-l sa doarma. recupereaza el. si al meu se odihneste in hopuri. are zile cand nu inchide ochii si zile cand doarme de ma sperii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

uite asa si al meu. mai grav e, in ce ii mai tinem. in scoica se ridica, in landou nu mai zic iar in ala sport vine in fata si mi-e frica sa nu loveasca. eu azi am zis ca ii iau tarc dar nu cred ca sta prea mult acolo jos singur. el vrea sa vada, sa umble. oare in premergator cand ii punem daca sunt asa precoci? ca nu cred ca li se poate aplica statistica


caruciorul are hamuri nu? premergatorul nu e indicat decit dupa ce se ridica singur in picioare, si nici atunci


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

Citat:
citat din mesajul lui dyana27

fetele multumesc din tot sufletul; nici nu aveti idee cat de mult au contat vorbele voastre; m-am mai linistit, faza cu ramas la mama a picat pentru ca mi-au gresit adeverinta la servici si trebuie sa o refac ca sa-mi depun dosarul de concediu saptamana viitoare (cred ca cineva acolo sus nu prea vrea sa plec); trebuie intr-adevar sa gandesc mai la rece, nu m-am gandit chiar pana la divort, ma gandeam la o perioada de "relaxare" pentru amandoi; azi plecam la campina la ai mei si maine la brasov la botezul nasilor.
va iubesc pe toate, ma bucur ca am gasit la voi sfaturile sincere pe care le asteptam; nu vreau chestii pe ocolite, mi-ati spus exact ceea ce trebuia sa aud; chiar va rog sa ma mai zguduiti din cand in cand; oricum situatia nu este roz, dar trebuie sa vedem ce se intampla cu noi, pentru ca ne iubim enorm de mult, cred ca sunt putine cupluri care sa se iubeasca atat de intens ca noi, si totusi nu reusim sa mai fim pe aceeasi lungime de unde absolut deloc; nici psihic, nici fizic ((eu bat detasat recordul- cu 1 (adica unu, intre zero si doi) in 4 luni de cand am nascut)); nu ma mai simt femeie,nu-l mai atrag, si asta ma omoara cu zile;
inca o data va pup pe toate, si probabil vorbim duminica seara

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=ratusca%20din%20viata%20mea&page=6" target="_blank">Votati mutzunelul ratuscut -poze Dy1 si Dy2

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
minunea noastra David


asa e mult mai bine, diana! si ai misiune sa repari chestia aia 1 untre 0 si 2 si sa vii aci cu raport de cel putin un patrat de doi, preferabil de trei
petrecere placuta!

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose



absolut de acord. trebuie sa vorbesti cu el de ce se intimpla asta si sa rezolvati problema, pentru barbati e important. poate el asteapta ceva de la tine


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Tufete, vazui ca va napadira amintirile de la nastere, asa ca am bagat si io povestioara:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=140267

si

Monica mami de CRISTIAN
(7.03.2009)

CAND 1+1=3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Multumesc tuturor tufetelor (Kea, Ayla, Dodo-pui, cris-tinus, chatonel, novus, denisamada, pisigri) care s-au gandit la noi si i-au urat La Multi Ani Sophiphiei. Nu-mi vine sa cred ca acum 3 luni, tot intr-o vineri, ma dadeam de ceasu' mortii in durerile contractiilor pana m-am tirit dupa doftore sa ma taie:))).
Dyana, rau ai facut ca ai sters mesajul pe care ni-l pregatisesi; zic asta pentru ca tu, fiind direct implicata in "miezu' problemei", poate iei lucrurile altfel, prea in tragic si poate noua situatia ne-ar aparea altfel, din exterior. Sau poate nu :). Dar eu nu inteleg, daca va iubiti, care ar fi obstacolele insurmontabile pe care iubirea nu le poate invinge...
Urez si eu La Multi Ani Arianei si Anei Katerina precum si insanatosire grabnica tuturor catzeilor suferinzi...

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

are....dar ar trebui sa il cunoshti pe domnul vitamina. daca i le strang de il lipesc de scaun se enerveaza,iar daca ii las si un centimetru spatiu de manevra....

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Citat:
citat din mesajul lui aris26

uite asa si al meu. mai grav e, in ce ii mai tinem. in scoica se ridica, in landou nu mai zic iar in ala sport vine in fata si mi-e frica sa nu loveasca. eu azi am zis ca ii iau tarc dar nu cred ca sta prea mult acolo jos singur. el vrea sa vada, sa umble. oare in premergator cand ii punem daca sunt asa precoci? ca nu cred ca li se poate aplica statistica


caruciorul are hamuri nu? premergatorul nu e indicat decit dupa ce se ridica singur in picioare, si nici atunci


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

monnvas - ma bag la citit ca o incepusem dar nu m-a lasat zapacila. acum a adormit,deci proabil am vreo 20 de min.

dyanna - uite ce frumos se potrivesc lucrurile. ma bucur ca ai ramas acasa.

ilinco - sa-ti traiasca Sofifi....
ca uite io am uitat ca o tuta

Adee - si tie la multi ani pt Ariana


aaa si mie mi-au intrat bani de cic. tot cum zice si leeloo,pe doua luni fara cateva zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Aris si eu ii dau ceai lu Maia atunci cand mi se pare mie mai maraita sau mai mult can iesim afara. Bea cam 150 ml toata ziua. La inceput nu ii placea dar acum tare mult ii mai place. Eu ii dau ceai de musetel pt ajuta la constipatie.
La multi ani si din partea noastra sarbatoritilor de azi si o pt mamici!!!!

Sabina mamica fericita de Maia Andreea
http://www.flickr.com/photos/39734204@N04/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Sophia mea seamana cu mine, e rezistenta la caldura. Nu e maraita excesiv, nu pare mai afectata ca de obicei de canicula, totusi o schimbare apare si la ea: suge tot la 2 ore, rareori trec 3 ore fara sa ceara tzitzi, deci ii e sete. Cum spuneam, io apa sau ceai nu-i dau, asa-s io, fixista, daca asa zice OMS. De invelit, clar nu suporta sa fie invelita, nici macar cu finet; cred ca o saptamana dupa ce am adus-o de la maternitate am pus-o in saculet de dormit, dupa aia nu i-a mai convenit. Doarme in body cu maneci scurte. Io in schimb ma invelesc cu fatza de plapuma macar (daca nu chiar cu o patura si ) si cand is 40 de grade, tampeshte husbandul cand a vede:))). Mi-a povestit intr-o dimineatza ca cica seara el a stat mai mult la calc si era asa de cald de innebnea si s-a gandit sa vina sa ma intrebe daca rezist pe caldura aia, daca nu mor de cald, daca nu vreau apa rece ceva...si ma gaseste infofolita in patura si leoarca de transpiratie, dar cu o moaca fericita:))). In schimb urasc frigul!!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

sa aveti grija cu premergatoarele...au tendinta sa le foloseasca impingand cu varfurile picioarelor in pamant. Asta le strica mersul si sunt cazuri in care le deformeaza si laba piciorului.


Mami de Damian Codrut Andrei (08 apr 09)

Mergi la inceput