Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(37)*

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Offfffffffffffffffffffff!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Am intrat sa va spun ce ni s-a intamplat, ca sa nu o patiti si voi

Pe scurt, i-am rasturnat - EU!!!!!! - balansoarul lui bebe si a cazut direct in cap, pe gresie, de la approx. 40 cm S-a rasturnat pe burtica, nu vreau sa va spun ca am crezut ca si-a ruopt gatutul!!!!

Asadar, nu puneti balansoarele decat pe jos, eu tot am zis ca nu, e curent, bla-bla si uite ce am facut!!!!!! Nu degeaba scrie pe toate sa fie asezate doar pe podea!!!!!!

Am sunat repede pediatra din Bucuresti, m-a intrebat de la ce distanta si pe ce fel de suprafata a cazut, daca a lesinat si daca a vomitat. Am mai sunat si un pediatru de aici, m-a intrebat aceleasi lucruri - de pierdut cunostinta si varsat - am fost a doua zi la control si e OK, dar stau cu frica sa nu vedem mai tarziu efectele...e totusi o cazatura in cap!!!!

El a plans cam 5 min si apoi era ca inainte, ne-a zambit, s-a sucit si rasucit ca de obicei, cucui nu a facut, abia daca s-a rozalit putin in crestet, a doua zi nici nu se mai vedea petita....

Vreaui insa sa-i fac o ecografie, imi este frica de mor....

Nu am apucat sa citesc ce ati mai scris, am dedus ca Dyanna are problemute conjugale, dar daca este dragoste ar trebui sa o scoateti la capat, Aris am vazut ca intreba de premergator, subscriu la ce scria Lysbeth (cred ) ca nu este OK nici mai tarziu, deoarece deformeaza mersul, vad in parc multi prichindei pasind pe varfuri.

Atat am citit, oricum am intrat sa va spun sa nu faceti ca mine si sa puneti balansoarele pe canapele, pat, etc....

Multe imbtaristari tuturor!

MAMICA DE BOGDANEL!!!!!!!!!
(09.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Petra, Doamne, ce necaz...MAre grija mai sunt si copiii astia pe langa bucuria pe care o aduc in casa. Ei, dar tu i-ai vrut binele si te-ai gandit ca nu cumva un pardalnic de curent sa=l ia pe la spate. Pupa mami baiatul si ingerasulil pazeste de rele si gata, cand va fi mare nu va fi nicio problema.

Azi am fost la vaccin. Evident am facut Infarix Hexa la 4 luni. Raru s0a comportat vitejeste, mai mult eu m-am molesit. Toata seara a fost vioi, si forma. I-am pus o jumatate de paracetamol, intrarectal, (intreba cineva cat Novocalmin si cand) dupa ce am venit acasa.
Are 6800 si 64 cm.Foarte bine. De luna viitoare incepem cu supa de legume. DIVERSIFICAREA. Marea incercare.
Am uitat sa va spun ca in loc de calciu lactic mi-a dat un sirop VI SOL. Voi il folositi?
UN VOT DE INCREDERE VA ROG
http://www.infoturism.ro/acorda-puncte/111268/

http://picasaweb.google.ro/mart.apr09/FloriCambur#
Raru, tziparul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Doamne Petra, dar unde era balansoarul?

Draga mea, plangi, descarca-te, dar trebuie sa ai incredere ca bebe e bine. Abia astept sa ne scrii si sa ne spui ca e totul in ordine la eco.

Si ca sa te linistesc putin, eu am scapat-o pe vara-mea care era in fasa, nu stiu exact cat avea, dar era mica din moment ce era infasata. Eu cred ca aveam vreo 12-14 ani si ea s-a arcuit in bratele mele (stateam in picioare) si a cazut jos pe pamant. Nu era iarba, era pamant batatorit. E absolut sanatoasa si normala.
Nepoata-mea, fata sorei mele, tare impiedicata era cad era mica, numai, dar numai in cap cadea, spre disperarea mamei mele, tin minte ca m-a sunat odata sa vin repede de la serviciu, mama tremura toata, copilul nu avea nimic. Mai peste cativa ani au fost probleme de alta natura si a facut o tomografie la bucuresti si inca o multime de analize. Mama era disperata sa nu aiba ceva toate cazaturile alea adunate, dar nici gand de asa ceva!
Asta am scris sa te incurajez, o sa vezi cand o sa incearca sa mearga cate cazaturi mai prinde!!! Nu vreau sa minimalizez ce ti s-a intamplat, vreau doar te linistesc putin.
Te imbratisez tare tare tare!!!
Si ma rog sa ne protejeze Dumnezeu puiutii!


4 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

A si mai vroiam sa spun sa-l urmaresti, daca e mai somnolent sau ceva de genul asta, trebuie sa vorbesti cu medicul. Sper din suflet ca nu-i cazul!

4 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

hmmm, v-am zis sau nu ca toti am picat in cap cind am fost mici? ia luati la puricat amintirile mamelor e normal, capul e cel mai greu acum, de-asta aterizeaza primul! de prefera e sa nu pice BB de sus-sus...

petra, o imbratisare si nu te mai stresa, BB e ok!

io am inceput sa citesc de citeva zile si nu mai am chef de altceva... dragoana e ok, ii place sa citim amindoo

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Floric, Kea, va multumesc pentru incurajari. Balansoarul era pe canapeaua din bucatarie, avem un coltar iar eu am vrut sa ridic una dintre laturi ca sa scot o fata de masa din lada de dedesubt. Am agatat unul dintre piciorusele jucarioarei si am vazut-o cum se rastoarna pe spate, bebe s-a scurs, efectiv, nu era prins in centuri (poate mai bine, mai cadea si jucarica peste el )si a alunecat direct in capusor Si cand ma gandesc ca il pazesc non-stop sa nu cada din pat, pe parchet... si il rastorn eu, pe gresie, in cap!!!!!

Floric, felicitari pentru masuratori. Am votat.

Am mai citit pe net despre cazaturi la bebelusi si ceea ce trebuie urmarit, dar chiar daca e totul OK si vom face si eco, nu vreau sa va mai spun ce am simtit in momentul cand l-am vazut cum a cazut si cum s-a rostogolit, zgomotul infundat..... VA ROG SA FITI ATENTE, NU AM CREZUT CA SE POATE INTAMPLA ASA CEVA!!!!

MAMICA DE BOGDANEL!!!!!!!!!
(09.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

hmmm, v-am zis sau nu ca toti am picat in cap cind am fost mici? ia luati la puricat amintirile mamelor e normal, capul e cel mai greu acum, de-asta aterizeaza primul! de prefera e sa nu pice BB de sus-sus...

petra, o imbratisare si nu te mai stresa, BB e ok!

io am inceput sa citesc de citeva zile si nu mai am chef de altceva... dragoana e ok, ii place sa citim amindoo

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose



Chatonel, multumesc.

Ce citesti? Eu folosesc tot mai rar laptopul aici, citesc in timp ce-l alaptez pe pui si cand doarme. Isabel Allende acum.

MAMICA DE BOGDANEL!!!!!!!!!
(09.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Petra mamica suparata si feciorul zburdalnic !!!
stai linistita sigur nu e nimic !!!

Mami lui Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Petra, cunosc sentimentul foarte bine: bestiocul meu a picat din pat e spate mai acu o saptamana si ceva. Din pacate pana pe la 4-5 ani tot or sa cada...Sa speram ca vor fi bine si sa incercam sa-i protejam cat mai mult posibil

Mami de Damian Codrut Andrei (08 apr 09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

petra stai linistita! si eu am picat in cap cand eram mik..si frate-miu..nu mai zic ca am papat de toate d epe jos si uite ca sunt sanatoasa tun:D

va povestesc maine pe unde am umblat in noaptea sta..

plec la nani k sunt rupta!

Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii) pestisor de 12 martie '09

nasterea in apa

pozici dragute

evenimente pozate de Alin(tati de Tudor)

Mergi la inceput