Burtici fericite de septembrie-octombrie (111)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Buna dimineata Lisa Maria si bine ai venit in lumea asta mare! Sa ai viata norocoasa, sa fii sanatoasa si sa te bucuri de parintii tai si de surioara ta care te iubesc!
Felicitari Sabina pentru nasterea fetitei sanatoase, sunt sigura ca va recupera foarte bine in greutate iar tu o vei putea alapta foarte bine chiar daca e mai micuta. sa aveti incredere si ajutor de la Dumnezeu si sa va bucurati de bebelina voastra dulci si un brat de frezii

Sunt foarte incantata de aparitia primului bebelush al acestei odisei! Suuper!


Ramona

Tudor Gruia 29+

Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Buna dimineata fetelor..


mai dar aveti un ritm ametitor la scris...nici eu nu fac fata...si credeam ca am antrenament

Danangie La multi ani fericiti alaturi de familia ta!

chiar...de Monica nu stie nimeni nimic??????

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

24+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Buna dimineata soare !
Multam de cafea
danangie nu te mai gandi la partea financiara ca te ia durerea de cap. Mai bine ignor-o si ai sa vez ca va fi mai bine.
Faptul ca sunteti impreuna si aveti o familie frumoasa e cel mai important. Ai mare grja de tine si stai in pat pe cat poti
Iuliapapusa ce matinali veti fi, sa fii hotarata cand spui ce ai de spus. Asteptam poze si sa fie intr-un ceas bun !!!
Adi eu stiu ce spui cu camasa si iti dau perfecta dreptate numa ca vezi tu noi de cand am venit aici am avut tot alte prioritati decat refacerea garderobei. Ma si amuz acum ca aveam acasa un raft de dulap plin cu pijamalute si maieoase si haintite asa de casa faine .....dar aici nu am. Chiar trebuie sa cumpar ceva dar toate acestea sunt imbinate si cu glumele mele ...sunt sigura ca nu raman nenascuta vorba Mimikai daca nu am camasa. Si poate am cam exagerat tot scriind despre asta, recunosc....poate chiar s-a transformat intr-o gluma proasta si nereusita; ar trebui sa mi le mai innoiesc ...glumele.


Eu nu am somn..m-am trezit de la 6 ...m-am zvarcolit de pe o parte pe alta pana la 7 refuzand sa ma dau jos...dar nu am mai putut adormi nici pace. Copilul e treaz si a hotarat ca azi sa se mute pe stanga cu tot cu ....ca pe dreapta s-a plictisit.
Asa ca merg sa-mi fac o cafea si va doresc sa aveti o zi frumoasa !

Cea mai fericita 32 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns THEA22 spune:

PRIMUL BEBE!!!FELICITARI, DEVYLLA! sa fie sanatoasa si sa te bucuri de ea!

DANANGI, LA MULTI ANI pentru cei 3 ani de casnicie! la mai multi frumosi, alaturi de copii!Nu fi suparata, cadoul pentru sot il tii in burticaMulta sanatate baietelului!

THEA2229+ cu''Matei Alexandru
"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=ANA&year=2009&month=9&day=28&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Citat:
citat din mesajul lui mary_07

Yuhuuusa speram ca Sabina ii va putea da laptic printesei

Adi,ce n-as da sa fie si la noi ca la voi.Aici daca dupa cezariana te vad cu pantaloni iti fac un scandalll....sa nu mai zic ca nici cu chiloti nu prea ai voie,ii iei pe riscul tau. Ca cica atunci cand vin dr in vizita sa nu stea dupa fiecare pana isi da pantalonii jos sa poata verifica lohiile



Mary_07, aici nu am pomenit multe din chestiile de care vorbiti fetele don RO. Cat am stat 6 zile internata dupa cezariana nu a interesat pe nimeni sa vada lohiile mele, sa le miroasa (bleah!), sa doara pe cineva capul ce tampoane pun, daca si ce pantaloni port, daca am sau nu chiloti si alte minuni de astea. Ce i-a interesat a fost sa vada prima urina, daca totul e ok, apoi daca am inceput tranzitul intestinal, daca lohiile sunt ok, sa vada medicul operatia 1 data pe zi si apoi ce era legat de Lisa.

Nici macar nu mi-au pus nimic peste operatie au lasat-o la aer! Am cerut eu un bandaj steril pt ca ma deranja marginea chilotului si mi se agata in capsele alea. DAR mi-au facut analize de sange inainte sa ,a trimita acasa, sa fie siguri ca nu am vreo infectie...

In fine... Sper din tot sufletul ca toate fetele de aici sa aiba parte de experiente placute si decente in spital, oriunde s-ar afla si oriunde ar naste!



"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa Maria 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui adimercedes


In fine... Sper din tot sufletul ca toate fetele de aici sa aiba parte de experiente placute si decente in spital, oriunde s-ar afla si oriunde ar naste!



Mare adevar ai grait. Sunt sisteme si sisteme iar noi nu facem aici decat sa ne impartasim una alteia ceea ce stim sau aflam. Sa mai comparam informatiile atat de utile si sa alegem cand va fi sa fie ce face fiecare cu bebelusul si ce pune in practica.
Important este ca acea zi asteaptata de fiecare dintre noi sa se termine cu bine si cu gogosele in brate ....si e mai putin important cum s-a ajuns la acea minune.

Cea mai fericita 32 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Lutoniana iti multumesc pentru urari sper sa nu inceapa bebeluta sa dea din picioare cand trebuie sa spun DA ca ma baga la idei poate are ea ceva impotriva

+28 cu Stefania Gabriela
poze burtika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

IONIKA eu am nascut cu camasa mea.Si era roza cu floricele,chiar daca nasteam un baietel.

MARY multumesc mult.

MIMIKA somn usor.

AIDA asa e.Multumesc.

Si eu in salon stateam in pijama, chiloti,toate cele.

IULIAPAPUSA multumesc. Hernia inghinala:practic...iese din locul lui o bucata de intestin.Poate sa fie in zona inghinala si se prezinta asa ca o umflatura mai mica sau mai mare....sau poate sa fie in zona abdomenului....discala....ombelic.Lui Alessio i-a iesit cam de o sapt o umflatura mica in zona inghinala si cum el sufera de hidrocel la un testicol(lichid in scrot), are riscul asta sa se formeze hernia......Si apropos...de mult tare vroiam sa-ti raspund la o intrebare pe care o facusesi cap in urma.....ecografiile in sarcina nu sunt periculoase.Eu in sarcina cu Alessio a facut 8 eco si pana acum am facut 5.

CAMY multumesc mult de tot.Un mare de tot!




DANA si ALESSIO , 07.06.2008
si un alt samburel in burtica
S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE!


.....Il sorriso innocente di un bimbo è l'espressione più viva dell'amore....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns THEA22 spune:

Fetelor, ziceti-mi si mie va rog cum e treaba cu mailu comun ca vreau si eu sa intru sa vad listuta ceea cu gravidutze. multumim de intelegere!

THEA2229+ cu''Matei Alexandru
"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=ANA&year=2009&month=9&day=28&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

LUTONIANA multumesc mult!Ah...cam greu sa nu ma gandesc la partea financiara mai ales cand cutia postala mni se umple de facturi.

THEA asa e..cred ca asta e cel mai frumos cadou,nu?




DANA si ALESSIO , 07.06.2008
si un alt samburel in burtica
S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE!


.....Il sorriso innocente di un bimbo è l'espressione più viva dell'amore....

Mergi la inceput