Burtici fericite de septembrie-octombrie (111)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tulibu spune:

neata fetelor! eu m-am trezit mai devreme dar m-am apucat sa fac curat prin casa acum cat mai e cat de cat racoare, acum am luat o pauza, asa ca pot vorbi cu voi.
Danangie, LA MULTI ANI! S va dea DD, numai sanatate si bucurii, atat voua cat si celor 2 copilasi!
acu ma gandeam sa fac o cafea ceva ca inca nu am baut. Asa ca revin.
aaaaa si azi la 15.45 ma duc la dr sa il vad pe bebe si sa imi spuna cat de bine o duce.

Ioana 26+
bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Iuliapapusa CASA DE PIATRA si petrecere frumoasa. Vrem si pozeee
Danangie felicitari pt. cei trei ani de casnicie. Chiar de sunt probleme financiare, importanta e dragostea din familie.
Fetelor, am mai pus si eu 3 poze pe webshots cu burtica la 24 saptamani (eu asa sunt mai decalata ). Am pus si cu nepotica mea (fetita surorii mele) care are 4 ani si cerceteaza cu atentie burtica si ma intreaba de ce nu se vede bebe. Apoi spune: "... si cand bebe scoate manele afara, eu il prind si-l legan, da?". Oricum, cel mai tare m-a amuzat ca atunci cand i-am spus in secret ca am un bebe mic, mic in burtica ea s-a uitat repede la burtica ei si a spus foarte hotarata: "VREAU SI EEEEEEU!!!" . Am asigurat-o ca va avea si ea cand va creste mare. Ce dulci pot fi copiii astia!! Abia astept sa-i cunosc persnoalitatea fetitei mele si sa ma dicstrez cu "perlele" ei

Doamne ajuta!
26+ Maria
Mami si tati te iubesc si te asteapta!
Creste bebe!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

tulibu scoatem si te asteptam cu vesti bune
Iuliapapusa casa de piatra , cred ca aveti emotii
of danangie si totusi de ce se face?

... cine are curaj sa o sune pe monicutz?




Aida ... 32+ ... cica
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

buna dimineata....ce emotionanat...aseara nu am apucat sa termin capitoul 109..asa ca abia acu' am inteles. Devylla sa=ti traiasca fetita, sa va bucurati de ea. sa te refaci rpd si sa ne povestesti cum a fost cat mai curand :) dar nu cu amanunte prea multe. poate ajung si eu ca o prietena inainte de nastere...incep sa plang ca eu nu mai vreau sa nasc :))

danangie faza cu facturile in posta...ooo ce bine cunoastem...dar ele vin, noi le platim...ai sa vezi ca va fi ok. dk astia nu-mi dau bani de la consiliu, am pus-o!!!.

ma duc la munca. ieri am ajuns la serviciu la 8juma si am plecat la 7....cred ca, vorba lui sergiu...m-a luat constiinciozitatea acu' ...o fi si asta o forma de sindrom al cuibului. sau poate ca a venit o dementa noua in birou care crede ca un singur om face munca pentru trei.



lucia si tu problema cu camesa? si eu. dar spune-i sotului sa-ti aduca niste lucruri, sau trimite cu tirul. incet, incet muti toata garderoba...garantat! eu asta am facut de cateva ori in ultimii 8 ani. cand credeam ca plec de tot inapoi, trimiteam tot, apoi o puneam pe mama sa trimita all back to London. stiu, stiu....imi lipseste o doaga

hai va pup.

MangaGirl :-) 30+ cu Sasha Laurian
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=%20MangaGirl&year=2009&month=9&day=30&babycount=1

poze webshot - http://community.webshots.com/album/570672058NKtQlR

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Doamne gafai, voi sunteti tzaca????????????

2 capitole frateeeeeee??????????

Revin ca tre sa-mi revin....



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 32+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Tulibu bafta la control si te asteptam asa cum stii cu vesti aburinde si bune
Pe Monica ma bazez ca nu ne fierbe prea mult aici in suc propriu si imi place sa ma gandesc ca mai calca ceva, mai coace o vanata.
Sa gandim pozitiv, va fi totul bine.

Cea mai fericita 32 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Iote ca a venit ...yuhuuuuu
Ce satisfactie tampita am cand sunt bine mercic la zi si alte fete alearga cu limba scoasa sa ne ajunga......
Am fost si eu in faza aceea si ce mai dadeam marunt din buze......
Hai Monica.....baga vesti cu dr si cu cumnata

Cea mai fericita 32 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Mai fetelor, stiti ca io stau prost cu tensiunea/inima vai steaua mea si voi imi dati emotii d'astea??? Pai sa leashin langa computador acu de dimineata (ca si asa am avut o seara/noapte plina...)

FELICITARI SABINA, BINE AI VENIT PE LUME LISA MARIA (Doamne ce nume frumos, imi place de numa )

SA creasca mare, sanatoasa, papacioasa si tot binele din lume



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 32+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns THEA22 spune:

Lutoniana,m-a emotionat mesajul tau din cap. trecut in care povesteai greutatile din familia voastra...Dumnezeu e mare si va va ajuta sa treceti peste. Cel mic care se va naste o sa aduca lumina noua

Hai, fetelor, ajutati o biata ignoranta...treaba cu mailu comun...zau, nu stiu cum se face

THEA2229+ cu''Matei Alexandru
"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=ANA&year=2009&month=9&day=28&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

Buna dimineata si de la mine!
Si eu cu cafeluta in mana am inceput sa citesc ce-ati mai scris pe-aici.
Aveti un spor.....De aseara n-am mai vazut si azi deja-i capitol nou...

Va spuneam de scurgerile abundente pe care le aveam.Asta noapte nu s-a intamplat nimic. Nici pana la ora asta.Sper sa fi fost doar o perioada si sa nu mai patesc asa, ca ma sperii.

Danagie, casa de piatra si LA MULTI ANI FERICITI IMPREUNA!Intelegerea conteaza, ca pe urma vin toate!

Iulia, petrecere frumoasa! Sa ai o zi de neiutat!CASA DE PIATRA!

Vad ca voi deja va pregatiti bagajul de spital....Camasi, tampoane,etc...

Cineva vorbea de 500 de pampersi!?!

Voi chiar ca sunteti nerabdatoare!
Apropo, la cate saptamani se poate naste in conditii bune>Ma refer aici la starea bebelusului...La 7 luni, adica cate saptamani?

La 8 luni am inteles ca nu e ok.
Cel mai sigur e la termen, adica din saptamana 38 incolo.
Doamne ajuta la toata lumea!

Tulibu, te ajung din urma cu curatenia!
Lutoniana,e greu intr-adevar sa nu te gandesti la facturi, dar cand stii ce minune ai in burtica si daca-l ai si pe sot alaturi, nu merita sa te stresezi prea tare.Timpul le rezolva pe toate!

VREAU SI EU PAROLA DE PE MAIL!!!!

PUP!

Mariaanna
29+

Mamica de si in asteptarea unui


cāteva poze

Povestea nasterii lui Alex,povestea noastra

Mergi la inceput