Burtici fericite de septembrie-octombrie (111)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui THEA22

Lutoniana,m-a emotionat mesajul tau din cap. trecut in care povesteai greutatile din familia voastra...Dumnezeu e mare si va va ajuta sa treceti peste. Cel mic care se va naste o sa aduca lumina noua

Hai, fetelor, ajutati o biata ignoranta...treaba cu mailu comun...zau, nu stiu cum se face



ti-am trimis PM de cateva minute bune
multumesc de cuvintele frumoase

Cea mai fericita 32 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns THEA22 spune:

Iuliapapusa, casa de piatra! Ce chef de nunta o sa fie la tine in burtica!

THEA2229+ cu''Matei Alexandru
"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=ANA&year=2009&month=9&day=28&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

Neata

stati linistite Moni e ok. acum recupereaza cele 2 capitole si apoi sigur va scrie.

pupici fug ca astazi am multa treaba prin oras, plus vizita la dr si eco la 7 si 20 deseara - sa ne tineti si noua pumnii.

azi noapte m-am simtit cam rau, m-a durut f f rau in capul pieptului, aproape nu puteam respira cum trebuie.

pupici si o zi frumoasa

Raluca 31+ si www.totsites.com/tot/adinaungureanu" target="_blank">Adina Andreea (12 nov 2006)

Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

mariana ai si tu PM si eu nu ma gandesc la facturi....Danagie o face.....
Pt mine e ultimul lucru pt care ar trebui sa mai stresez ....ca sa ajung direct la spitalul de boli nervoase
Eu sunt fericita asa, dand cancel la facturi, lipsuri, tampiti, etc..etc


Cea mai fericita 32 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns THEA22 spune:

Lutoniana!
Kawaichan!

acu dau iama!

THEA2229+ cu''Matei Alexandru
"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=ANA&year=2009&month=9&day=28&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Ralu-u bafta multa si te asteptam cu vesti bune

Cea mai fericita 32 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

anadomnica e frumos ce povestesti....copilasii au acest dar de a ne face sa gandim si noi mai simplu si sa vedem viata altfel, intr-o lumina calda......prin replicile lor atat de pure si copilaresti.
Sa-ti traiasca si nepotica si bebelachele de la purtator
Merg sa vad poze

Cea mai fericita 32 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Iulika...Selenica...Techila ce faceti ? dormiti in front ?
Dana 15.....Kiki cri ..Raluka16....mai strig imediat...sa-mi mai amintesc

Cea mai fericita 32 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

anadomnica faine poze si fain micul cercetas
Burtica ta e draguta si se vede atata fericire pe fata ta....

Cea mai fericita 32 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Nah ca nici nu stiu de un' sa-ncep

Pai sa va spun asa:

aseara la ora 11 fix fix a venit pe lume nepotu de 3.75 kg si 53 cm, falcos, frumos, numa bun de rontzait la el. Nah, emotii, poze (pun imediat ca tre sa ma laud si io cu cioara cumnatei, a familiei, ce-i al lor e si al nostru doar )

buuun, acuma je cica sunt bine, fluxuri super, lichid, placenta bebe. MAi prost cu motorasu meu (ficatzoiu) da nu e naspa rau. NU e caz de nascare deci mai stau pana la termen cel putin
in rest, ma doare fofo de zici ca ma rup in 2, trozneste de imi trezesc injineru' din somn si cam am contractii da cica astea nu se pun la nascare prematura

Eh, si eu taman ce vroiam sa va linistesc cu nascarea mai devreme ca o data cu cumnata a mai nascut tipa la 34 de saptamani un baietel sanatos si voios de 2.25 kg. DAr ne-a intarit si Sabina convingerea ca se poate si e totul ok.

In rest numa de bine despre camasa si rochia soacrei, cameshile luciei (apropos, eu cred ca s-au deschis magazinele, ce cati pe forum ?)

Asa, cand sa plecam de la spital sa ne suim in masina, masina sparta, adica geamu din dreapta... deshteptu de in- jiner a lasat un telefon intr-o fanta sub cotiera. Cand sa plecam de acasa i-am si zis sa-l ia de acolo (era unu care nu mai functiona, nu avea cartela in el, il tinea doar pt ca avea niste numere acolo, o janghina, vai mama lui). Mai rau e ca in cotiera avea portofelul (pt ca acolo il tine). Ma cert cu el de 5 ani pe faza asta si aseara am avut asa o satisfactie sa-i spun "TOLD YOU SO" . Pt ca mereu ii spun ca intr-o zi o sa-i sparga masina pt toate cacaturile pe care le lasa si le lasa la vedere. Asa ca pe a mai mare canicula noi am ramas fara patrupeada cu AC , eu am ramas fara patrupeada deloc pt ca a plecat el cu ea si tot asa. SI o sa scot limba de-un cot pe geam azi pana in aviatoriloor pt un kkt de telefon
Asta se intampla la 2 noaptea cand sa plecam de la spital. Am ajuns aproape de 3 acasa, la 7 i-a sunat telefonu si el dormea precum porcu si ala nu se mai oprea din sunat si-mi venea sa-l iau sa-l arunc pe geam. Asa ca ma doare capul si picioarele si fofo si burta si deja sunt plina de spume la ora asta.



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 32+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput