Burtici fericite de septembrie-octombrie (111)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

mimika , raluka16 , miha74 , Angelli , Ioanna81 , monikus hello , unde sunteti?
... ca o completare la prezenta



Aida ... 32+ ... cica
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Nici mie nu-mi vine sa cred ca deja a aparut pe lume primul copilas si-mi dau lacrimile de emotie. Sanatate multa Lisei si Sabinei.

29+ si mamica strengarului David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

anadomnica faine poze si fain micul cercetas
Burtica ta e draguta si se vede atata fericire pe fata ta....

Cea mai fericita 32 + cu

multumesc pt. aprecieri.

Doamne ajuta!
26+ Maria
Mami si tati te iubesc si te asteapta!
Creste bebe!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

........ la 7 i-a sunat telefonu si el dormea precum porcu si ala nu se mai oprea din sunat si-mi venea sa-l iau sa-l arunc pe geam. Asa ca ma doare capul si picioarele si fofo si burta si deja sunt plina de spume la ora asta.




SUPERRRRR numai vesti bune
asteptam pozele si hai nu te mai vaicari ca esti sanatoasa tun
Acum mi-a trecut febra de aseara si a mai iesit morcovul la vedere
Merg la cumparaturi ma tarziu...sa mananc si eu ceva.
Si in plus mi-e frica ca ajung apoi acasa si gasesc 5 capitole

Cea mai fericita 32 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariaanna


Va spuneam de scurgerile abundente pe care le aveam.Asta noapte nu s-a intamplat nimic. Nici pana la ora asta.Sper sa fi fost doar o perioada si sa nu mai patesc asa, ca ma sperii.


Mariaanna
29+

Mamica de si in asteptarea unui


cāteva poze

Povestea nasterii lui Alex,povestea noastra


Mariaana,de ce nu te duci tu sa te vada un medic? Poate fi alarma falsa dar sunt si cazuri in care membranele se fisureaza doar si pic pic...nu vreau sa bag acum spaima in tine dar mai bine sa te vada cineva zic eu..sunt niste teste pt lichidul amniotic care am inteles ca se fac pe loc.

Mihaela 33+ cu baby Joshua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui anadomnica

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

anadomnica faine poze si fain micul cercetas
Burtica ta e draguta si se vede atata fericire pe fata ta....

Cea mai fericita 32 + cu

multumesc pt. aprecieri.



Am uitat sa spun ...ce nume are copila....Casiana....ma face sa ma gandesc la Preafericitul de Galati parca ....sau oricum o fata luminata a bisericii noastre ortodoxe.
Nu am mai intalnit femininul pana acum ...super interesant

Cea mai fericita 32 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

mariaana, cu scurgerea zic eu ca ar fi bine sa faci un examen de secretie sa nu se ascunda vreun crocobaur pe acolo. DEsi, sti ca se zice ca in ultimul trimestru scurgerea devine mai abundenta si mai apoasa si ca daca nu isi schimba culoarea, mirosul si nu irita nu ar fi probleme.
Cat despre nasterea prematura, eu nu cred treaba cu 8 luni, ca si lucia cunosc si eu cateva persoane nascute la 8 luni acum 30 si ceva de ani si sunt bine merci. Parerea mea (si tu sti foarte bine) este ca daca este sa aiba viata si zile au, daca le e scris sa nu... cu toata tehnica de azi nu-i scapa nimeni din pacate. CUm spuneam si in postul anterior aseara a nascut o fatuca la 34 de saptamani si bebe a fost super ok (tot natural nascut), fina mea e nascuta la 35 (deci 8 luni) si are 3 ani acum si a fost sanatoasa tun, n-a racit niciodata in 3 ani. NU ioti face griji Doamne Doamne va avea grija de noi cu siguranta



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 32+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Monica felicitari pt nepotel !

Pana la urma i-au furat sotului tau si portofelul sau doar telefonul cel vechi?

Mihaela 33+ cu baby Joshua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

monicutz sterge spumele de la gura sa iti povestesc de al meu sot
Are el asa o chestie ca masinile nu trebuie incuiate , cheile la vedere , casa sau poarta nici atat nu trebuie incuiate nu stiu unde pisici se crede , iar cand el este acasa eu in fiecare noapte fac cu nervii ca masinile sunt descuiate si cheile in contact , poarta descuiata si cheile de la casa ori aruncate in balansoar , ori in poarta (bine ca macar pe interior , nu ca ar conta ca portile sunt din bare de fier si se vede tot printre ele) ... si problema nu e asta , dar de ce sa merg eu sa le incui , ca merge el pai cand merge daca e 11 noaptea si el sforaie in canapea deja?.
Asa , dar sa nu crezi ca asta se intampla seara ca de fapt el la 7 dimineata deja zboara din pat si descuie tot parca ar vrea sa le aeriseasca nu's ...
... te-ai calmat?
Ma bucur nespus ca esti bine




Aida ... 32+ ... cica
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tulibu spune:

monica felicitari pt bebe de cumnata, mama dar e mare la 53 de cm si 3,75 la 8 luni, daca mai statea se facea de 4 si.
m-am distrat copios cu faza cu tel si portofelul si mai ales cu faza cu tel dimineata, parca maa si vad pe mine cu soata care sforaie de iti sparge timpanele si cand suna tel nu rasp nici picat cu ceara ca ii e lene sa se ridice din pat(zice el), am zis ca intr-o zi ii bag tel pe gat.

Ioana 26+
bebe

Mergi la inceput