Dulceturi&papanasi(319)Bun venit Lisa si Melissa

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Iaca si micuta mogaldeata

http://family.webshots.com/photo/2227641490104955882ouIflx

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Bun venit pe lume, Lisa Maria! Sa fii sanatoasa, norocoasa si frumoasa!
Devylla,felicitari fata frumoasa si curajoasa! Atata m-am gandit la tine ieri si azi, cred ca am avut o presimtire, ceva!

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)


www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Si uite ce frumos imi fac io reintrarea in peisaj dupa o absenta luuunga, de o luna.

Inainte de toate, felicitari Marianei pentru baiatul mult-asteptat si bun venit in lumea oamenilor lui Daniel!

De asemenea, felicitari noilor gravidute, al caror numar vad ca se ingroasa!

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)


www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

vaaai, ce dulce e! delicioasa!
Si e leuta, e leuta de-a mea;))



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

De ieri suntem la Breaza si am si acces la net, in sfarsit!

Am citit tot din urma ca sunt busita rau la stomac si n-am putut dormi noaptea trecuta din cauza aciditatii.

Rox, nu-mi vine sa cred prin ce ai trecut cu tatal tau si cu Andrei! M-am simtit tare prost ca n-am fost alaturi de tine cu o vorba buna.

Erina, danuta, am fost si io la Vama Veche we in care v-ati intalnit voi. Asa rau imi pare ca v-am ratat!

aniast, tare ma bucur ca s-au sfarsit problemele cu Vladi si ca va puteti continua vacanta! Sunteti inca la mare, nu? Am tot citit capotolele amestecate si am cam incurcat vestile. Scuze!

Luy, biata Me, sa se imbolnaveasca acum, cand tocmai se obisnuise cu gradi! M-am tot gandit la voi in timpul absentei mele si am sperat ca ati trecut de perioada critica!


Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)


www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Acum am vazut si io mititica japoneza, e asa miiica si dulceee! Mi s-au umezit ochii, cam asa era si Degetica mea cand am vazut-o prima oara! Respira singura si pare puternica si hotarata, doar si-a ales singura momentul nasterii.

Ma emotionez asa tare in fata unui nou-nascut si ma apuca plansul, ca ajung la vora lui Piciulika, doar ca io sigur nu-s gravida!

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)


www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Gabriella, urata rau patania Sarei, bine ca v-ati putut bucura de concediu! Tare rau imi pare cand citesc ca ai starile astea urate si nu te poti bucura de sarcina. Sper sa treaca cat mai repede ca-i ingrozitor sa te tot simti rau si sa nu poti face nimic mai ales cand ai copil mic.

valentina, am citit cu sufletul la gura despre operatia lui Andrei. Ce bine ca totul a fost OK si ca ti-ai dat seama ca-i ceva in neregula cu el!

papanash, m-am delectata cu pozele de la Venetia. Intr-adevar, pare ca lui Adi i-a priit enorm. Se cunoaste ca-i facut la drum, ce mai!

Andreea11, sper ca biopsia sa fie curata ca lacrima si sa te mai linistesti cu mersul la doctor. Cu vorbitul lui Cristi tre sa ai rebdare si sa nu disperi, bucurate ca-n rest e ok, sanatos si vesel, ca sigur o sa te ieie cu mainile e cap la vorbaria lui in curand.

Sabina, e super ce-am vazut din casa de la Busteni, iar camera copiilor i-a placut enorm si Anei! Abia astept sa vad totul live!

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)


www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Luy, nu pui tu, te rog, mai multe detalii cu cardul ala european de sanatate (am si uitat cum ii zice)?
Multumesc!

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)


www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Cam atat pe seara asta. Sper sa revin maine cu povestiri despre Ana si cu impresii despre vacanta noastra de parinti cu copil (Sunny Beach) si fara copil (Vama Veche).

Noapte buna tuturor!

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)


www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Citat:
citat din mesajul lui kawaichan

Buna fetelor,

Intru si eu sa va anunt ca Sabina Y.,mami de Erika a nascut acum o ora. Atat mami cat si bebe Lisa Maria(2070g) sunt bine sanatoase
Sabina a avut contractii la 5 min incepand de ieri noapte si cu toate perfuziile acestea nu s-au oprit...in seara aceasta la ora 23 i le-au scos pt ca ii dadeau palpitatii mari,iar la ora 1.30am bebe a venit pe lume.
Revin daca mai aflu amanunte.



Kawaichan, multumim de anunt!!!

Devylla, bun venit pe lume celei de-a doua "mogalnete"!!! Iti doresc refacere rapida, sa cresteti frumos, sa va bucurati de cele 2 nazdravane si sa va umple viata de fericire, zambet si implinire!!!

P.S. Intre noi fie vorba, numele de Lisa Maria e norocos si vine cu "built-in energy"

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput