Dulceturi&papanasi(319)Bun venit Lisa si Melissa

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Bine ai venit pe lume Lisa Maria , sa fii sanatoasa, fericita si iubita de toti cei ce te cunosc. Esti o fetita norocoasa, ai parinti minunati si o surioara frumoasa si desteapta !

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Sabina, imi place si bucataria dar mai ales camera copiilor, ce pat interesant, parca-i din star trek
ati muncit, nu gluma...
acum sunteti acolo ?

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Cecilia, sunteti in mutari ? care a fost diferenta pt 1 camera in plus ? Cu gradi ce ai mai facut ?

Alehiam, gata, ai tuns baiatul ?

Teo, lasa ca mai bine sa ai pufuleti in porbagaj, decat sa le duci dorul...

Roxali, bag seama ca zilnic intri aici, inseamna ca nu mai ai rabdare sa ajungi in tara mai repede. Hai ca poate ne vedem aici.

apropo de olita, zilele astea am facut pauza, ca de, calatori prin univers. azi dimineata cnd s-a trezit n-a mai vrut pampers, si l-am lasat asa pana am pregatit eu rucsacul si am calcat repede ceva.I-am zis ca daca-i vine, sa se aseze la olita. noroc ca nu era deranjat la stomac si am putut culege usor de pe jos .
vad ca nu mai vrea pampers, nici acum seara n-a vrut , cere chiotii, dar nu mai zice nimic de oala, a facut pipi pe el.

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

lisa maria - bun venit pe lume.sa fi sanatoasa si norocoasa.felicitari mamico si refacere rapida!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancasilv spune:

Felicitari Sabina, sa-ti traiasca mogildeata cea mica si sa fti fericiti cu totii!va imbratisez cu drag!
Acum, despre noi. la capitolul olita stam super bine, adica am inceput prin a-l lasa in funduletul gol pt ca se iritase super naspa de la scutec si asa a invatat sa faca pisu singurel. astazii m-a uimit cind a cerut singurel olita pt caca. OOOPA, am deja baiat mare. nici nu stiu cum s-a invatat, ca eu nu am nici un merit, ca olita aia o tineam mai mult de decor. in fine, toti ajung aici, mai devreme sau mai tirziu.
Intrebare intrebatoare pt fetele care au avut probleme cu piciorusele copiilor. as vrea sa-mi recomandat un medic ortoped bun si un kinetoterapeut. am observat intr-o zi ca atunci cind merge calca cu picioarul in interior, cumva din glezna era toata treaba. am zis sa merg pina la grigore sa-l vada fodor, am mai fost noi la el. acolo, fodor nu era, dar un medic care ii tinea locul ne-a spus ca intr-adevar are o problema si ne-a trimis la kinetoterapeut. ne-au facut programarept miine seara, ca era super aglomerat. sint curioasa ce ne-o spune miine. asa ca daca ma puteti ajuta cu informatia asta ar fi ok, ca mi s-a cam luat sa merg la medici d-astia nestiuti, necunoscuti, care isi dau cu parerea...in fine, as vrea pe cineva in care sa am incredere ca mi-l face bine.
hai ca m-am intins...
va pup si va rog, nu ma uitati cu ortopedul si kinetoterapeutul.

anca si Vladut... 06.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Bun venit pe lume, Lisa Maria! Sa fii la fel de norocoasa precum sotia lui Elvis, ca vad ca aveti acelasi nume! Felicitari, Sabina japoneza! Refacere rapida!

Sabina balerina, foarte frumos arata renovat Busteniul!

Anca, eu nu te pot ajuta, dar sigur Gabitz poate, numai sa vada mesajul tau. Si Roxana stie o gramada de medici, poate e si ea pe faza...

Si acum, cum am promis, poze din concediu plus intalnire.

Noapte buna!

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Wooooooooooooooew, Sabinuta, felicitari!
Sa fie sanatoasa Lisa Maria, sa creasca repede s-o ajunga din urma pe surioara ei.
Cine-ar fi zis ca-i prematura, dupa asa o sarcina perfectissima:)

Refacere usoara mamico!



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Wowwww!!!Asa m-am emotionat ca mi-au dat lacrimile!!!

Bine ai venit Lisa Maria! Te-ai nascut sub o stea norocoasa- mai ales ca luna aceasta se celebreaza festivalul stelelor si intr-o familie minunata!!!Sa fii mereu sanatoasa si iubita de toata lumea lumea!!!

Felicitari din inima Sabina![pup]Refacere rapida,bebelusa papacioasa pentruca puternica sunt siguraca este!!!

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Papanash, minunate pozele din Venetia!!! Asa imi fac o pofta de calatorie!!!
Se vede ca Andrei s-a simtit minunat!!! Ai dreptate ca bucuriile impartasite sunt cele veritabile!!!

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Yaia, tocmai am vazut pozele voastre din vacanta!!! Minunate! Imi amintesc cu drag de finetea ta si de cit de dulceee e Tudor!!! Mi-a facut placeresa revad grupul celor 3 D&P + 1 prieten.

Copii nostri sunt atit de norocosi sa aiba prieteni din interaga lume!!! Nu mai spun de cit de plimbati sunt de la virste foarte mici!!! Experientele acestea sunt nepretuite!!!

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput