Dulceturi&papanasi(319)Bun venit Lisa si Melissa

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sabina

Vladi, refacere rapida!!

Andreea de la Ploiesti, va pup tare.

Adi, sper sa nu aiba Lisa nimic de genu infectie, ci doar o viroza

O cafea cu un strop de lapte pentru Maria!
Dau una si pt Slippers, i-as da si Bernixei, o fi ajuns la Breaza?



Sabina, multumim de urari. Lisa e muuult mai bine!!! Aseara dupa baie era chiar ok, s-a trezit la 12 si pt scutec ud, apoi la 3:30 iar si s-a si mutat la noi in pat si azi dimineata nu mai avea nici urma de febra. Asa ca nu m-am mai dus la dr, ca nu aveam chef sa stau sa astept 1h in tr-o sala cu bolnavi si virusati de diverse, ca nu am nici o pofta sa ne mai alegem cu ceva in plus.



"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Dani, trebuie sa uiti intr-un fel de civilizatie la alaptat.
Sa pui copilul la san si gata, ca si cum esti in jungla.
Si sa ceri ajutor pentru alaptat, spunele ca tu faci depresie rau de tot daca nu alaptezi, zi-le ceva sa te ajute, pentru ca sunt OBLIGATI!
Eu cred ca o sa ai noroc de data asta:)



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Citat:
citat din mesajul lui aniast72

Sara' buna!

Vesti si de la noi, ne-am intors de la mare, ochisorul lui Vladi si-a revenit, nu mai intru in detalii ce vacanta de toata bafta am avut. A doua zi dupa ce si-a revenit a inceput vantul si vremea rea, am mai rezistat cateva zile si am plecat acasa.
Acum suntem internati in spital la Grigore Alexandrescu, Vladi a fost operat dimineata pt coborare de testicul. In februarie il operasem de hidrocel si speram ca problema sa se rezolve de la sine, insa n-a fost sa fie.
Asteptam sa iasa dr din operatie ca sa ne externeze, sunt chiauna de oboseala.
Asadar suntem prin zona dar nu cu program de voie.

Sunt extrem de scurta pt ca nu ma ajuta conditiile, am zis doar sa stiti de noi. Pupici

Andreea si bb Vladimir (03 septembrie 2007)


Aniast, offf, ca nu scapati de una si dati de alta . Multa sanatate va doresc si refacere rapida!!!!



"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna!!!

Ceamica vacanta frumoasa!

Gabriela sedere relaxanta la Deva!!!

Danuta multumim!!!

Papanash mi-a placut descrierea ta cu Adi inconjurat de porumbei!!! Abia astept pozele!

Adimercedes ce bine ca si-a revenit Lisa!!!

Andreea refacere rapida lui Vladi!!!


Madalina bine ai revenit cu vesti!!! Tie trebuie sa iti multumim poentru capitol nou nu-i asa???



-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Danielle santatate printesei!




-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Daria a facut din nou spectacol in parc ieri. Daca nu ii dadea cineva o jucarie se punea pe plins. Bineintelesca din simpatie se apuca de plins si celalat copil. A inceput sa arunce si pietris in sus spre diperarea mea si a celorlalti parinti. Asa e obisnuita sa faca cu nisipul...In rest s-a catarat peste tot. Am avut noroc ca a fost si tati cu noi ca a ajutat-o... apoi plinsete la plecare...

In seara sta mergem in Tineretului. Sotul are fotbal si venim cu el. Mai vine cineva in parculetul de la Palatul copiilor dupa 7.30?

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Buna si de la noi !

Me este la gradinita, tocmai i-a asezat la masa, sper ca i s-a facut foame dupa joaca din curte si o sa pape tot, tot, asa cum a facut ieri . Azi a fost mai bine decat zilele trecute, inca de acasa incepe sa ceara "cape!"(canapea) si "toarce" (ne intoarcem), insa nu pot sa zic ca a plans, mai degraba s-a miorlait . Nici cand a luat-o ingrijitoarea nu a mai plans, a plecat cu ea de mana "dupa chitzi". Asadar suntem pe drumul cel bun, zic eu. Sper ca maine si poimaine sa fie si mai bine.
Au pus ieri anunt la gradinita ca o vor tine deschisa si in luna august. Insa nu vor fi aceleasi grupe, in sensul ca toti copiii vor sta la un loc si vor fi supravegheati de educatoare si ingrijitoare prin rotatie ( vor pleca si ele in concediu ).
In prima faza m-am gandit ca este o veste minunata si o vom trimite pe Me acolo dupa ce venim din concediu. Avantajele ar fi fost ca nu intrerupe gradi o luna intreaga, iar dupa 25 august, cand eu incep serviciul, s-ar rezolva problema "cine sta cu Maria?" si nu ar mai fi nevoie sa vina bunicii sa stea la noi.
Dar faptul ca nu ar fi cu educatoarea si cu ingrijitoarea pe care le cunoaste ( si pe care le mai striga si pe acasa ) si gandul ca ar trebui s-o inscriu si sa platesc program lung ( 10 mil ) in conditiile in care nu merge nici jumatate de luna ... Chiar nu ne prisosesc banii aceia. O sa mai vedem, voi merge sa discut cu directoarea si sa vedem daca nu se accepta sa platim exact pt zilele in care merge ( in mod normal platesti toata luna, indiferent de prezenta copilului, dar poate pt luna aceasta vor face vreo exceptie, fiind si situatia deosebita ).
Cam asta despre noi... Ne pregatim de vacanta, de-abia asteptam


Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Ceamica, vacanta placuta ! Sa va simtiti grozav si sa veniti cu amintiri minunate !

Papanash, bravo, ce bine imi pare ca v-a placut asa mult si totul a fost mai frumos decat va asteptati, iar Adi a savurat excursia din plin ! Asteptam cu nerabdare poze !

Adi, ce bine ca Lisa si-a revenit ! Sper sa nu mai aveti nici o problema !

Andreea, refacere rapida lui Vladi ! Offff, saracutii de voi, dati dintr-una in alta... O calda imbratisare pentru tine ! Si data viitoare sa vii numai cu vesti bune, da ?

Danielle, tinem pumnii pentru Ebonee, sa nu aiba nici o problema si sa fie doar o alarma falsa. Iar tie iti spun ca tot ceea ce trebuie sa faci este sa crezi in tine - esti o mamica puternica, cu siguranta te vei descurca si cu alaptatul ! Noi te sprijinim din tot sufletul !

Erina, care este parculetul de langa Palatul copiilor ? Poate venim noi, intr-un sfert de ora - 20 min de mers pe jos cred ca ajungem. Mi-ar face mare placere sa ne intalnim, mai ales ca nu se stie cand mai avem asa ocazie, acum, ca v-ati mutat in celalalt capat al orasului ( nu ca inainte am fi stat aproape unii de ceilalti ). Hmmm, ia sa o sun eu si pe duamna Teo, ca pana acum nu a vrut sa-mi arate bronzul de vacanta .

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Citat:
citat din mesajul lui Erina



Madalina bine ai revenit cu vesti!!! Tie trebuie sa iti multumim poentru capitol nou nu-i asa???



-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)


nu, nu mie




Mad cu Robert Stefan (09.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sabina

Emma, dar nu poti gasi o tanti sa stea cu el? ooof, mi se rupe inima cand citesc .


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.





poate ca as gasi dar nu este finante mon cher. Ata ete! Azi l-am alsat sa doarma mai mult fiindca mi s-a parut tare obosit (plus ca s-a stricat rau la burta) si cand l-am dus (pe la 10) doar s-a matait putintel. Sper sa se obisnuiasca cat de repede. (in august avem pauza si din septembrie o luam de la capat).



Emma si Andrei (21.09.2007)

Mergi la inceput