Dulceturi&papanasi(319)Bun venit Lisa si Melissa

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Sara' buna!

Vesti si de la noi, ne-am intors de la mare, ochisorul lui Vladi si-a revenit, nu mai intru in detalii ce vacanta de toata bafta am avut. A doua zi dupa ce si-a revenit a inceput vantul si vremea rea, am mai rezistat cateva zile si am plecat acasa.
Acum suntem internati in spital la Grigore Alexandrescu, Vladi a fost operat dimineata pt coborare de testicul. In februarie il operasem de hidrocel si speram ca problema sa se rezolve de la sine, insa n-a fost sa fie.
Asteptam sa iasa dr din operatie ca sa ne externeze, sunt chiauna de oboseala.
Asadar suntem prin zona dar nu cu program de voie.

Sunt extrem de scurta pt ca nu ma ajuta conditiile, am zis doar sa stiti de noi. Pupici

Andreea si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Ema multam de raspuns si vacanta frumoasa!

Valentina multumesc..pt mine ma interesam,eu m-am operat in 2006,dar clasic si acum vroiam sa scap mai usor daca se poate...atunci a fost in stanga,acum am in dreapta si ma inteapa cateodata,de nu mai pot sta in picioare...asa ca in curand fac o vizita la chirurg..

Gabriela am raspuns in urma,dar cred ca n-ai observat..nu prea stiu de Cincis,ca o singura data am fost in trecere pe acolo,vara asta...Ce fain ca o aveti pe buni,sa va menajeze..

Andreea prin cate a-ti trecut...sanatate multa si refacere rapida lui Vladi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Multa sanatate Lisei si refacere rapida lui Vladi!

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

hello !!!
am sosit, a fost super, a intrecut cu mult asteptarile.
Andrei a fost nemaipomenit de receptiv si fericit, in avion a dormit si la dus si la intors ( de cum s-a pus in miscare avionul), a mancat bine ( manca spaghete cu amandoua mainile, fructele de mare i-au placut mult), i-au placut plimbarile cu barca, cazarea a fost superba, am fost si la plaja un pic...
mult timp o sa pastrez in minte aceata vacanta si pe curiosul de Andrei, care se baga in seama cu oricine. Aseara la ora asta eram in piata San Marco si Adi alerga sa prinda porumbei, care erau sute, eu nu stiam ce sa fac mai intai, sa-l filmez sau sa-l apar, ca i se asezau pe maini, cap, el radea in hohote si striga ' puiu,puiu, aici puiu'...am sute de poze, maine descarc ca acu-s franta, am venit in canicula asta si fara AC e crunt, sper sa rezolvam maine si asta.
sper ca sunteti bine, n-am citit din urma.
va pup, pe maine.


............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Aseara pana sa trimit mesajul s-a schimbat capitolul...

Dani tare ma bucur ca e ok...off spune-mi ce ti-au dat ptr porcina...aici santem obligati sa plecam in vacanta cu un antib special(mai ales ptr cei care isi i-au zborul)
Doctori cu "exces de zel" am gasit si aici ...numai tampeni imi spusesera...rinichi mici, stomac mic si cap mic(asta se nimerise, adica fusese mica toata)

Adi a mea mi-a facut una sapt febra exact asa ...am asteptat 4 zile poate aparea explozia de la rosolia infantum, nik ...la doctor doar un pic rosie in gat, dar fara tuse...dupa alte 10 zile i-am data antib(dincauza unei tampite) , chiar si dupa antib imi facuse febra(normal!)...analize de tot felul +raze cevadoar viral...dupa mi-a mai facut doar i-au iesit si 4 dintosi ....cu astia de saptam asta 16


Erina si eu am folosit stimulent....a dat roade...sant indicate vit in lunile cu p,r(aprilie, sept)

Pe scaun a mea sta exact atat cat e de mancat ...daca manaca 3 min...nu vreau sa ajung sa si alerg
In schimb alta e buba , avem o gramada de dinti si nu prea papam bucatele
Cu olita nu ma grabesc deloc , altfel cade magareata pe mama...la anul cand vine primavara ii scot sigur

Gabi, Ema vacanta placuta!







Ali ,Sonia (22.10.07) si Enrico (26.01.00)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Andreea prin cate ati trecut...multa sanatate baiatului

Ali ,Sonia (22.10.07) si Enrico (26.01.00)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

[quote]citat din mesajul lui papanash

hello !!!
am sosit, a fost super, a intrecut cu mult asteptarile.
Andrei a fost nemaipomenit de receptiv si fericit, in avion a dormit si la dus si la intors ( de cum s-a pus in miscare avionul), a mancat bine ( manca spaghete cu amandoua mainile, fructele de mare i-au placut mult), i-au placut plimbarile cu barca, cazarea a fost superba, am fost si la plaja un pic...
mult timp o sa pastrez in minte aceata vacanta si pe curiosul de Andrei, care se baga in seama cu oricine. Aseara la ora asta eram in piata San Marco si Adi alerga sa prinda porumbei, care erau sute, eu nu stiam ce sa fac mai intai, sa-l filmez sau sa-l apar, ca i se asezau pe maini, cap, el radea in hohote si striga ' puiu,puiu, aici puiu'...am sute de poze, maine descarc ca acu-s franta, am venit in canicula asta si fara AC e crunt, sper sa rezolvam maine si asta.
sper ca sunteti bine, n-am citit din urma.
va pup, pe maine.

Sa va fie de bine minivacanta...deci e un viitor macaronar

Ali ,Sonia (22.10.07) si Enrico (26.01.00)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

SabinaY ca se pregateste uterul ptr nastere...mai ai putin si scapi

Ali ,Sonia (22.10.07) si Enrico (26.01.00)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Vladi, refacere rapida!!

Andreea de la Ploiesti, va pup tare.

Adi, sper sa nu aiba Lisa nimic de genu infectie, ci doar o viroza

O cafea cu un strop de lapte pentru Maria!
Dau una si pt Slippers, i-as da si Bernixei, o fi ajuns la Breaza?



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

`neata
multumesc tuturor pt cuvintele frumoase

sabina,adi vreau din suflet sa alaptez insa ma desumflu toata cand imi aduc aminte cum a fost la Ebonee si vreau sa
nu stiu cum o fi,ma incurajez singura si ma desumflu tot singura...

roxali,mi-au dat un praf de inhalat timp de 5 zile de 2 ori pe zi.am aruncat ambalajul dupa ce am terminat de luat medicamentul si acum nu stiu cum se cheama.
stiu sigur ca e unul din cele 4 medicamente care se da pt gripa asta,unul e praf si e ok in sarcina.
as cauta mai multe info dar nu am timp acum,scuze

ma duc cu fata la pediatru fiindca i-am facut o analiza la urina acu ceva timp in urma si ii gasise nus` ce in ea.ma duc sa vad care e treaba.sper sa fie totul ok cu ea,asta imi mai lipsea acum,Ebonee bolnava

va pup,sa aveti o zi minunata


vine BEBE 2
Ebonee (02.10.2007)
Melissa (09.08.2009 DPN)

Mergi la inceput