Dulceturi&papanasi(319)Bun venit Lisa si Melissa

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

SabinaY. Mie mi se pare ideal asa un program de somn la prinz.

Yaia asteptam cu nerabdare pozele!


-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

ziua buna doamnelor.
danielle- hai ca mai ai putin..acus trece timpul.multa sanatate
emma - nu ma intelege gresit.n-am zis ca cresa nu e buna, ma refeream la cum sunt cresele de stat de la noi, ca nu stimuleaza copiii.parerea mea ca e de preferat o gradinita(daca iti permiti, evident) decat o cresa.
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Hello!

Erina acomodare usoara la noua locuinta!
Si la Miru se vad tare coastele,mai ales de cand am venit de la mare..a slabit,de are iar 10 kg si un pic...

Greyeras e bine ca poti sa stai acasa cu Adelina inca 1 an,ce fain!

Danielle sanatate multa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Am si eu o intrebare la fetele care stiu legislatia: e musai sa ma intorc la vechiul job pt o anumita perioada,avand in vedere ca ei mi-au pastrat postul? Eu vreau sa-mi gasesc altceva si ma gandeam ca e de ajuns sa-mi fac o cerere de lichidare...??


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Mai am o intrebare,off topic: stiti cumva daca hernia inghinala se poate opera laparoscopic?..poate ma aude Magda


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Danielle, imi pare rau ca ati trecut prin astfel de peripetii . Bine ca sunteti ok acum si ca totul decurge cum trebuie.

Uite ce am gasit www.babycenter.com.au/baby/breastfeeding/beginners/" target="_blank">aici despre alaptat. Sunt sigura ca vei gasi si acolo suport si sustinere pt a alapta fara probleme majore. Sunt atatea organizatii care ofera consiliere, trebuie doar sa ceri ajutor pana il gasesti. In plus, ne ai pe noi .

Hai, capul sus, mai ai putin si apoi o vei tine si pe Melissa in brate si o vei pupaci alaturi de Ebonee.

fetele!

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Fetelor, cateva vesti despre noi: nu am reusit sa gasesc pe nici unul din medicii nostri azi si am stat in casa, mai ales ca azi dimi avea febra 38.5, dupa care crescuse la 39.5, dupa care se stabilizase undeva la 38.7.

Pe la 11 si putin a cazut franta si a dormit pana la 3pm. Cand s-a trezit avea 39.8*, am crezut ca fac atac de cord cand am vazut!!! Insa a mancat niste supa de pui si apoi a vrut Trotro. I-am dat Panadol si s-a tot fatait cand pe sofa, cand la mine in brate si febra a scazut undeva pe la 38.5 iar.

Cand a venit sotul acasa, avea cred ca sub 38, era alerta, a alergat prin casa, s-a rostogolit pe canapea, si-a dat jos sosetele, l-a alergat pe sot cu lingurile de supa. Cred ca bietului de el ii era greu sa creada ca nici cu 1/3h in urma Lisa era o miorlaita si vroia doar in brate. Nu prea a vrut sa manance decat ff putina supa si apoi a luat-o la pas prin casa.

Apoi baie si somn, dupa lungi parlamentari, puzzle, laptopul ei si 1/2 de bol de gris cu stafide. S-a trezit acum 10' pt scutec ud si apoi la somn. O sa o iau langa noi cand termin dusul, dar am eu asa un sentiment ca apogeul a fost azi cu 39.8* si sper din suflet sa nu mai creasca febra in noaptea asta, ca sunt zombie!!! Maine musai ajung la dr, macar sa o verifice si eventual un test de urina (ca am reusit sa ii colectez in seara asta).

Am fugit

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceamica spune:

citit doar capitolul acesta !
am intrat sa va salut ca s-a scurs amr-ul si maine plecam in vacanta. uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
sa ne reauzim , reintalnim cu bine!

am tinut-o tot in petreceri : sarbatorit ziua cand m-am intalnit cu Puf pentru prima data , vizitat nasi , bunici , strabunici , sarbatorit zile de nastere 2prieteni si sunt in pregatiri bagaje. Am reusit inclusiv ieri sa calc si sa bag la spalat 2masini!!!!!!!sper sa ma ierte doamne doamne ca am uitat complet , desi trebuia sa ma intreb ca iara ma apucase harnicia
Sebastian si-a dat drumul la limbuta dar doar in casa , afara f putine cuvinte zice si e si ffff rusinos . Am avut si prima conversatie , culmea , afara! L-am intrebat daca vrea sa mearga acasa si el mi-a raspuns ,, acas' a tata?''
Nici el nu mananca decat dupa ce alerga prin toata casa de scaun de masa nici nu se pune problema.
Olitza e tot a lui winnie

Adimercedes sanatate multa Lisei !

Danuta , eu stiu ca te intorci pe 1oct in cazul tau(sper ca nu e sambata sau duminica) si a doua zi iti dai demisia sau de comun acord . Dar tb sa figurezi cu o zi acolo ca te-ai intors.

Pupam dulceturile si papanasii din listuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

Citat:
citat din mesajul lui danuta36

Mai am o intrebare,off topic: stiti cumva daca hernia inghinala se poate opera laparoscopic?..poate ma aude Magda


Dana,mami de Miruna Andreea(01.10.2007)
poze


Dana, iti pot raspunde eu, ca am trecut prin asta cu Andrei acum nici 3 saptamani!
Exista doua tipuri de operatii pentru hernia inghinala:
operatia deschisa - se efectueaza o singura incizie la nivelul zonei inghinale. Este o operatie sigura, eficienta, utilizata de mai multi ani si sincer eu am prefert-o pe asta. Andrei are o incizie de vreo 2 cm.
- operatia laparoscopica. Printr-o mica incizie chirurgul introduce in abdomen un instrument subtire, iluminat, numit laparoscop. Instrumentele cu care se va efectua corectarea herniei vor fi inserate prin alte mici incizii efectuate la nivelul abdomenului.Din cate am auzit genul asta de operatie merge mai bine la hernia la adult decat la copii, dar poti intreba medicul.
Ca sa te linistesti, iti mai pot spune ca este o operatie dupa mine, mult mai usoara ca cea de apendicita. Andrei a stat in sala in jur de 20-30 min, cand l-am luat din ATI, era constient. Dupa un calmant s-a linistit si a dormit 3 ore. Dupa ce s-a trezit a mancat si a baut fara nici un fel de problema, apoi avea chef de sarit si alergat. L-am operat la ora 11 si la ora 6 dupa amiaza eram acasa. Acum este foarte bine si doar acea mica taietura mai aminteste ca a fost operat! Noi am mers la Marie Curie. Este un spital bun, curat, iar doctorii de aici sunt profesionisti. Sanatate!


Unde omul se multumeste, acolo raiul îl găseste.


Vale, mami de ALEXANDRA - NICOLETA si ANDREI - GABRIEL
cum creste Alexuta
cat de mare este Andu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Ciao si de la noi!

Suntem la DEva, aici ramanem saptamana asta. E bine si Sara e superfericita, eu sunt menajata si asta inseamna enorm. Ma lupt in continuare cu aceleasi greturi, dar am obosit si sa ma plang, asa ca astept cuminte sa treaca si sa ma bucur si eu de bebe mic!

Danuta, m-ai auzit cu Cincis? Sau ai raspuns si am ratat eu?

Dani, ce ma bucur ca vestile sunt bune! Bravo!

Adi, sanatate multa Lisei!

Ceamica, vacanta frumoasa!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007) si bebe mic 11+

Mergi la inceput