Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (157)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Nerantula, imi pare fffff rau pt ce s-a intamplat. Sper doar ca Gruia sa te faca sa te simti mamica implinita si sa treci cat mai repede peste incercarea asta

Lumi, imi pare bine ca ai revenit. Sunt convinsa ca hunii te vor ajuta sa treci cu bine peste incercarea asta. Multumesc lui Dumnezeu pt copiii pe care ii avem, pt ca pt ei putem trece peste orice...

CD, tu esti mama de care are nevoie Mikul. Trebuie sa fii puternica, el depinde de tine!

Multa sanatate bolnaviorilor!

Si La multe lunite tuturor sarbatoritilor!

Matei Gabriel povestea nasterii
Matei Gabriel 24.08.2008 foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Babymom, spuneai tu la un moment dat de o faina (demei parca) sa dam la puiuti ca este foarte buna pentru dezvoltarea neurologica.
Ai putea, te rog, sa imi reamintesti despre ce e vorba?

Mersi mult!

Mimiho, poti sa-mi trimiti si mie tratamentul de care vorbeai la capitolul trecut? Multumesc!

Matei Gabriel povestea nasterii
Matei Gabriel 24.08.2008 foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Iepurila da masele noi avem cei 8 dinti de la 6 luni jumate deci era randul maselelelor.
Ce s-a intamplat cu Lumi??????am vazut ca a scris acum Alexa...

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Claudinna tare interesant blogul si ce retete

Iti raspund aici la ce intrebari ai pus pe blog:

A. De cand putem sa dam la bebe:
1. lubenita (pepene verde) deja mananca cu placere
2. ciuperci stiu ca dupa 1 an...eu i-as da dupa 2
3. vinete ai grija ca e alergena
4. fructe de padure (afine, mure, zmeura0 - afine si zmeura deja a mancat
5. albus de ou dupa 1 an
6. miere? dupa 2ani

B. Cum sa procedam in cazul in care copilul se raneste/zgarie? Cum curatam rana, care sunt masurile de prim ajutor?

Cu apa oxigenata, rivanol si punem plasturi medicinali

Nausica e o scumpa Ania, ce frumos doarme pe patura

Dya bine ati revenit, moama deja masele , felicitari pt bilant

Laura bine ati revenit si voi

fericita de Crina Alexandra
Crinul Meu
Iunie 2009
Crina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:



AlexaM, babymom spunea de seminte de in, se gasesc la Plafar.

Laureta ce mingiuta umblatoare ai super Bia, felicitari pentru primii pasi singurica

Dya ii ies deja maselele? Woww, stiu ca Andrei a fost primul bobocel cu dintisor Cati dintisori are?

LE: acum am vazut ca are 8 dintisori. Bravo!

Pozici
Mamica deMaya

"Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Multumim.
Deci ce s-a intamplat cu Lumi????

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

noi suntem bine, anda mananca rezonabil, nu se bate in sute de grame dar mie nici nu-mi pasa de masuratori. Creste vizibil, da semne de dezvoltare psiho-motorie, nu se imbolnaveste, e vesela, i-a spart dintele nr 3 in sfarsit, bea lapte cu bibe 50 ml (o asteapta sa-i fie sete, asa refuza mai greu).

am ajuns la iesirea din metrou, va pup

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

ange, multumesc mult

blog cu basca

Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

300 felicitari pentru Dintzocul Nr 3

Nausica super pozele

Nocom in ce zona mergeti in Apuseni? Poate e aproape de noi si ne vedem cu micutele


Babymom noi vrem sa mergem intr-un weekend tot la munte, dar la Sugag pe Valea Sebesului, in Apuseni e ff frumos, dar drumul nu e foarte usor, cel putin nu de la noi. Vrem sa ajungem si la Brasov.
Uite www.cazari.ro/alba/" target="_blank">aici Pensiuni si puncte turistice in Apuseni

Pozici
Mamica deMaya

"Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

helau, doarme Mikul

La multe lunite sarbatoritilor de astazi Mihnea, Edi, David, David si Anna!
Nu-mi vine sa cred ca primul bobocel face un anisor maine ce repede trece timpul, chiar mai are cineva vesti despre ClaudiaH si pitica?

Mikul este bine, fara febra, doar mucii aia din gat nu ies cu nimic, astazi am incercat aerosoli cu desene multumim Paula initial facea ca leul, arunca masca, tragea de furtun, spre final s-a calmat si se uita la desene deci el imi pare ok, diseara mergem la dr si sper sa nu-mi zica iar ca nu e ok
cu tot regimul lui de orez si nan fara lactoza astazi din senin un kki moale, acum inteleg de ce ne-a dat regim de enterocolita desi nu avea nici un semn

a...m-am prins si eu de o chestie, bea foarte putin lapte desi avea burta lipita de spate si parca i-ar fi mai fost foame refuza nervos, o data de 2 de 9 si astazi am desfacut biberonulconsistenta era gen gris cu lapte, pai nici n-avea cum sa iasa prin biberon asa ca l-a balotat cu lingurita
mi se intampla numai mie sau nan fara lactoza combinat cu cereale milupa de orez reiese un terci prea gros pentru bibe?

dya iti dau eu un pm cu un mic rezume

Mami de Mikul Robert Constantin

Mergi la inceput